II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

sprzatanie swiata2022 1W tym roku szkolnym 2022/2023 w miesiącu wrześniu nasza szkoła przyłączyła się do akcji sprzątania świata. Akcja "Sprzątanie świata – Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World", wywodzącego się z Australii. Uczestniczyło w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

Uczniowie klas pierwszych 1a,1b,1c i 1d wraz z wychowawcami otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły i teren parku naszego miasta. Celem nadrzędnym akcji było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodzieży na obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzięki zaangażowaniu naszych klas efekty pracy były zadowalające. Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasza planeta - dbajmy o nią najlepiej, jak tylko potrafimy.

 

Więcej…

ZAPROSZENIE NA DRUGĄ CZĘŚĆ OBCHODÓW EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH 2022

edjo 2022Nauczyciele języków obcych zapraszają wszystkie klasy II LO do udziału w kolejnej imprezie przygotowanej z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, która odbędzie się w sali gimnastycznej w dniu 07.10. 2022 roku.

Poniżej przedstawiamy regulamin imprezy, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły. Zapraszamy serdecznie!

 

Więcej…

integrujeMY i #sadziMY

integracja1b1e 13Pozostawić coś po sobie, a jeszcze niechby to było coś wartościowego, ehhh... W ostatni piątek podjęliśmy próbę. Integracji klasowej, która, mamy nadzieję, stała się wartościowym akcentem na początek naszej czteroletniej bytności w murach szkoły.

A żeby nie skończyło się tylko na wartościach duchowych, skorzystaliśmy z okazji i posadziliśmy na terenie wokół szkoły kilka sadzonek świerków i sosen w ramach prezydenckiej akcji #sadziMY. No i, zintegrowani, będziemy obserwować, co z tego sadzenia wyniknie. Może kiedyś, za naście lub kilkadziesiąt lat, spotkamy się przy naszych sadzonkach...

Czas pokaże, czy integracja i sadzenie były od serca = skuteczne :-)

 

Więcej…

4 ZŁOTA, 3 SREBRA I 3 BRĄZOWE MEDALE W FINALE DOLNOSLĄSKIM INDYWIDUALNEJ LA!

166429693345127 września reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Finale Dolnośląskim Licealiady Młodzieży - Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce, które odbywały się na Stadionie Miejskim w Oleśnicy. Zdobyliśmy 10 medali: 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

Mistrzami Dolnego Śląska zostali: Miriam Witiw w biegu 100m przez płotki z czasem 18,60, Maciej Raburski w biegu 110m przez płotki z czasem 16,42, Paweł Szymański w skoku w dal z wynikiem 5,84 oraz Dawid Kułek w biegu na 800m z czasem 2:10,48.

Wicemistrzostwo wywalczyli: Wiktoria Sadowska w biegu na 400m z czasem 66,60, Mateusz Okoń w biegu na 400m z czasem 56,11oraz męska sztafeta szwedzka w składzie: 100m - Paweł Zdanowicz, 200m - Szymon Deszcz, 300m - Maciej Raburski oraz 400m - Dawid Kułek z łącznym czasem 2:13,44.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .