II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Miasta

urna W piątek tj. 20 września 2013 roku w naszej szkole odbędą się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Miasta. Oficjalni kandydaci na radnych z II LO to :

1. Czapla Aleksandra II D,
2. Kołbuc Kamil II D,
3. Mazur Wojciech II D.

Lokal wyborczy znajdować się będzie w szkolnej bibliotece. Godziny jego pracy to 8.45- 13.20, natomiast głosy będzie można oddawać wyłącznie podczas przerw lekcyjnych. Komisja wyborcza wydawać będzie zainteresowanym karty do głosowania po uprzednim sprawdzeniu dowodu tożsamości głosującego (legitymacja, dowód, paszport).

Liczymy na dużą frekwencję wyborczą i poparcie dla naszych kandydatów! | Opiekun MRM

Streetball na E.Leclerc

bs streetaballW dniu 15.06.2013 na terenie parkingu przed supermarketem E.Leclerc odbył się Turniej Streetballa im. Mieczysława Łopatki. Wzięło w nim 16 drużyn. Pośród zawodników znaleźli się reprezentanci naszego liceum.

Atrakcją turnieju była konkursowa seria rzutów za 3 punkty oraz konkurs "wsadów",  w którym wziął udział uczeń klasy I b Miłosz Frysztak. Dzięki widowiskowym rzutom zajął wysokie II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.camera

Wycieczka do wrocławskiego ZOO

Makak czubaty11.06.2013 roku II LO wybrało się na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem i chronionych ex situ, czyli poza miejscem ich występowania.

Z pomocą Pani Anety Krzyżewskiej-Nowosad (oraz pań: Ewy Kryk i Moniki Hajntze, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w trakcie wycieczki młodzieży do ZOO oraz za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu) dowiedzieliśmy się, dlaczego takie zwierzęta jak np.: żółw McCorda, makak czubaty, kaczorek celebeski czy żółw birmański są pod ochroną i jakie jest prawdopodobieństwo przywrócenia ich naturze.

 

Więcej…

Wycieczka szkolna do Włoch 2013

coraz bliżej Placu Św. Marka w WenecjiW dniach od 28 maja do 02 czerwca 2013 roku 33 uczniów wraz z opiekunami: Eleonorą Marmajewską-Basińską, Wandą Chirowską oraz Dorotą Skowrońską wzięło udział w wycieczce do Włoch przez Czechy i Austrię.

W pierwszym dniu główną atrakcją był wieczorny spacer po Wiedniu. Jego zabytki wywarły na nas ogromne wrażenie. Widzieliśmy gotycką Katedrę św. Szczepana, Operę, Parlament, dawną rezydencję Habsburgów- Hofburg oraz wzgórze Kahlenberg.
We Włoszech również nie próżnowaliśmy. Tuż po zakwaterowaniu w wiosce turystycznej Rosapineta wyruszyliśmy do najbliższej miejscowości Rosolina Mare... | Pełny opis wycieczki wraz z galerią w zakładce WYCIECZKI

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .