II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Beania 2014

beania1a beania1b beania1c beania1d

W piątek 24.10. w naszej szkole miały miejsce „Beania 2014", czyli jedna z nowszych tradycji Dwójki – „chrzest" klas pierwszych. Organizacją tej imprezy zajęła się klasa 3c. |  camera   camcorder

 

Więcej…

Poseł Piechota o Chagallu w II LO

Piechota o ChagalluW piątek 17 października II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego gościło Pana Sławomira Piechotę - posła na Sejm RP, który podzielił się swoją pasją i wygłosił interesujący wykład na temat życia oraz twórczości Marca Chagalla. W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas drugich, realizująca rozszerzony program języka polskiego.

Prelekcja stanowiła znakomitą okazję doskonalenia umiejętności analizy i interpretacji dzieł malarskich przez przyszłych maturzystów , a także była inspiracją do udziału w innych przedsięwzięciach edukacyjnych organizowanych w szkole i poza nią. camera

Pomysłodawczynią spotkania była polonistka - p. Barbara Słomka. W organizację przedsięwzięcia zaangażowały się: p. Agnieszka Kierkicz - Śliwka, p. Anna Połeć- Dziemieszonek ,p. Wanda Chirowska, p. Dorota Skowrońska oraz p. Agnieszka Jańska - Hrebeniuk.

Spotkanie ze studentami Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

dream jobW dniu 17 października 2014 roku mieliśmy przyjemność spotkać się ze studentami Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz obejrzeć prezentację dotyczącą przyszłości dzisiejszej młodzieży.

Według zaproszonych gości, Wrocław jest miastem, gdzie będzie można połączyć naukę z pasją i nowoczesnością. Młodzież dowiedziała się jak napisać poprawne, kreatywne CV, które z informacji należy w nim umieścić, aby przyszły pracodawca pomógł właśnie nam budować swoją przyszłość na miarę naszych marzeń. Studentki przedstawiły ofertę szkoły, możliwości otrzymania stypendium oraz zapoznały młodzież z programem VIS (Very Important Student), który umożliwi uczniom z najwyższym wynikiem maturalnym na studiowanie przez okres 1 roku, które w 100% będzie finansowane przez szkołę. Ciekawą propozycją były też platformy Rosetta Stone- umożliwiająca samodzielną naukę innych języków obcych (np. hiszpańskiego) oraz Moodle – dzięki której można samodzielnie przygotowywać się do testów i znaleźć potrzebne materiały z zajęć.

 

Więcej…

II LO ubiega się o dofinansowanie kolejnego projektu europejskiego

erasmusW lipcu bieżącego roku zakończył się trwający 2 lata ekologiczny projekt partnerski w ramach unijnego programu Comenius - Uczenie się przez całe życie. W tym czasie ponad 40 uczniów i 14 nauczycieli II LO w Oleśnicy odwiedziło Finlandię i Francję oraz wzięło udział w polskiej części projektu, którego głównym celem były działania związane z poznaniem różnych form i sposobów ochrony zasobów wodnych i współistniejących ekosystemów, będących w dobrym stanie ekologicznym, a także poprawienie jakości wód na terenach zniszczonych działalnością człowieka.

Projekt został w całości sfinansowany ze środków unijnych. Kwota ponad 80 tysięcy złotych, którą otrzymała szkoła, pozwoliła na zrealizowanie podróży zagranicznych, pozyskanie nowoczesnych pomocy naukowych oraz realizację licznych przedsięwzięć projektowych, które szczegółowo przedstawione zostały na stronie projektu oraz w ramach szkolnej strony internetowej.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .