II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

"Stań po Zielonej Stronie Mocy" oraz "Akcja Nakrętka" - edycja 2014/2015

Nakretkastan po zielonej stronie mocyWe współpracy z firmą Slam Poland sp. zoo przystępujemy w roku szkolnym 2014/2015 do kolejnej akcji ekologicznej w naszej szkole „Stań po Zielonej Stronie Mocy". Założeniem akcji jest prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyclingu, poprawa świadomości ekologicznej, łatwy i szybki dostęp do informacji i materiałów edukacyjnych dotyczących gospodarki odpadami. | Regulamin akcji

Rusza także kolejna edycja akcji „Nakrętka". Uwrażliwiając każdego na potrzebę niesienia pomocy potrzebującym, przypominając o chorych i cierpiących, którzy często są obok nas, zwracam się do Was z prośbą o zbieranie nakrętek z butelek, płynów do płukania bielizny, kremów, past. Proszę o zachęcanie do tego dobrego uczynku swoich znajomych, członków rodziny, sąsiadów. Skala potrzeb jest nadal ogromna, dlatego w dalszym ciągu proszę pamiętać o tych, którzy czekają na naszą pomoc. W tym roku szkolnym chciałabym objąć pomocą dwie rodziny z Oleśnicy oraz nieuleczalnie chore dzieci z Hospicjum we Wrocławiu. | Regulamin akcji

Warsztaty z British Council

britishcouncil W dniu 11 września 2014 roku grupa 20 uczniów wraz z p. Eleonorą Marmajewską-Basińską oraz Marcinem Borowskim – studentem filologii angielskiej, uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. Na początku zwiedziliśmy m.in. Ostrów Tumski, Rynek oraz Stare Miasto. Następnie udaliśmy się do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej – American Corner – gdzie rozpoczęły się Interaktywne Warsztaty z British Council.

Przed naszymi warsztatami zwiedziliśmy bibliotekę, poznaliśmy jej zbiory oraz fonotekę. Pracownik biblioteki przedstawił także harmonogram imprez o charakterze edukacyjnym, które będą odbywać się w różnych działach z okazji Europejskiego Tygodnia Języków Obcych w miesiącu wrześniu. | Pełna relacja ze zdjęciami do pobrania.

Podsumowanie akcji "Stań po Zielonej Stronie Mocy 2014" oraz "Akcja nakrętka 2014"

Kończymy akcję ekologiczną Stań Po Zielonej Stronie Mocy oraz Akcję Zakrętka w roku szkolnym 2013/2014. Oto końcowy rezultat szkolnego współzawodnictwa:

Stań po Zielonej Stronie Mocy                                  Akcja Zakrętka
klasa wynik miejsce w powiecie miejsce w kraju   klasa
zebrane kilogramy
miejsce w szkole
2b
4067
3
67
  2c
120,84 1
2c
573
28
519
  2b
80,52 2
3d
543
32
540
  1a
20,25 3
1a
456
40
611
  1b
17,82 4

 
Więcej…

Berlin 2014

Berlin1W dniach 06.-08.czerwca 38 osobowa grupa uczniów II LO pod opieką nauczycielek p. Agnieszki Komsty-Fili, p. Małgorzaty Wojtczak i p. Marty Paździor wybrała się na wycieczkę do Berlina i Poczdamu.

Wyruszyliśmy w piątek 06. czerwca wczesnym rankiem, by już po 5–cio godzinnej podróży autokarem znaleźć się w stolicy naszego zachodniego sąsiada. Z recepcji naszego hotelu „Generator Prenzlauer Berg” zabraliśmy zakupione dla nas bilety na metro, a następnie miejskimi środkami komunikacji wyruszyliśmy na podbój Berlina.

Na naszej piątkowej trasie znalazły się Plac Alexandra, Wieża TV, Czerwony Ratusz, Plac Zamkowy, Katedra Berlińska, a głównym punktem programu było Muzeum Pergamońskie na Wyspie Muzeów, którego wnętrza, pełne wspaniałych starożytnych zabytków na wielu z nas zrobiły ogromne wrażenie. Do jego najsłynniejszych zabytków należy między innymi ołtarz Zeusa ze starożytnego miasta Pergamon w Grecji, brama targowa z Miletu czy Brama Isztar i droga procesyjna z Babilonu.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .