II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Wycieczka do Centrum Naukowego Kopernik

Więcej…Dnia 26 września 2014 roku klasa 3d wraz z przedstawicielami innych klas wybrała się w odwiedziny do stolicy. Podróż, choć długa i męcząca, nie wpłynęła negatywnie na siły witalne, potrzebne do podziwiania Warszawy.

Główną atrakcją tego dnia było Centrum Nauki Kopernik. Miejsce zachwycające, nie zdążyliśmy jednak zobaczyć wszystkiego. Każdy z nas otrzymał kartę, dzięki której mogliśmy korzystać z różnych urządzeń, sprawdzających naszą pamięć, spostrzegawczość, koordynację, słuch czy kreatywność. Ponadto mogliśmy sprawdzić wytrzymałość naszych nerwów w domu strachów, wystrzelić rakietę wodorową lub kierować wirem powietrznym. Wzięliśmy udział w Teatrze Wielkich Napięć oraz przedstawieniu fragmentu „Bajek Robotów”, odegranym przez „mechanicznych aktorów”. Nie mogło się obejść bez czegoś bardziej przyziemnego, w tym wypadku obiadu, po którym udaliśmy się na seans w Planetarium.

 

Więcej…

Maraton Językoznawczy 2014

Więcej…23 września 2014 roku odbyła się XI edycja Maratonu Językoznawczego we Wrocławiu w ramach Dolnośląskiego festiwalu Nauki. W tym roku w konkursie wzięło udział 61 drużyn z 23 szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu.

Z naszej szkoły uczestniczyły dwie drużyny, w których skład wchodziły dziewczęta z klasy IIIc : Malwina Bik, Dominika Gałązka i Sandra Gwiazda oraz Damian Ziętara z III d, Jakub Kujawa z III e oraz Karol Cisiński z klasy II c.Zadaniem uczestników jest rozwiązanie 5 zadań, w których sprawdzają nie tylko swoje zdolności z języka angielskiego, ale również umiejętność logicznego myślenia. Czas rozwiązywania zadań wynosił 150 minut.

 

Więcej…

Spektakl “PEACE PLEASE! Wywiad z Berthą von Suttner”

Więcej…W 2014 roku przypada setna rocznica śmierci Berthy von Suttner oraz setna rocznica wybuchu I wojny światowej. Z tej historycznej okazji Portraittheater z Wiednia przygotował, z wielkim sukcesem, dramat „PEACE PLEASE!".

Dnia 7 października 2014 roku grupa 13 uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Agnieszki Komsty-Filii wybrała się na sztukę teatralną "PEACE PLEASE! Wywiad z Berthą von Suttner", w języku niemieckim. Spektakl odbył się w pięknej Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie przedstawienia mogliśmy prześledzić niezwykłą drogę życiową Berthy von Suttner, od księżnej do samostanowiącej pisarki i pierwszej kobiety – laureatki pokojowej Nagrody Nobla w 1905 roku. Dramat ukazuje związek pomiędzy jej zaangażowaniem a wartością pracy na rzecz pokoju dzisiaj. |  camera

 

Więcej…

Wycieczka klas 2c i 2e do Świeradowa Zdroju

Więcej…W dniach 28-29 września 2014 roku klasy: 2C i 2E wraz z wychowawczyniami p.M. Paździor i p. U. Dibelką uczestniczyły w wycieczce do Świeradowa Zdroju i okolic.

Pierwszego dnia, po 3-godzinnej podróży autokarem i zakwaterowaniu w ośrodku wypoczynkowym, udaliśmy się na krótki spacer po Świeradowie, podczas którego odwiedziliśmy m.in. najdłuższą na Dolnym Śląsku Halę Spacerową Domu Zdrojowego. Kolejnym punktem wycieczki było zdobycie Stogu Izerskiego, który znajduje się na 1105 m n.p.m.. Choć droga była ciężka i długa, wszyscy bez większych problemów dotarliśmy na jego szczyt. Po przerwie na posiłek w schronisku, udaliśmy się szlakiem górskim w stronę „Chatki Górzystów". Następnie zadowoleni, lecz zmęczeni niespełna w sumie 20-kilometrową wędrówką wróciliśmy do miejsca noclegowego, gdzie zjedliśmy obiadokolację, a wieczorem zorganizowaliśmy ognisko, podczas którego piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki przy akompaniamencie gitary. |  camera

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .