II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu

Więcej…W dniach 02 do 03 czerwca 2014 roku my, uczniowie 2c, wraz z wychowawczynią p. A. Krzyżewską-Nowosad udaliśmy się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach Zachodnich, nad potokiem Jawornik (lewy dopływ Nysy Szalonej). Celem wycieczki była nie tylko integracja, ale przede wszystkim udział w warsztatach z biologii i chemii.

Wzięliśmy udział w zajęciach pt. "Czy wiesz co jesz?". Dotyczyły one wykrywania tłuszczów, białek i cukrów w różnych produktach żywnościowych. Kolejne warsztaty polegały na izolowaniu barwników roślinnych (chlorofilu a, chlorofilu b, ksantofilu i karotenu). Na ostatnich zajęciach badaliśmy stan czystości wody, oznaczając różne gatunki bezkręgowców (bioindykatorów) w pobliskim strumieniu. Wieczorem spędzaliśmy czas integrując się, bawiąc się i grillując. |  camera

 

Więcej…

XII Turniej Wiedzy ,,Pierwsza Pomoc"

Więcej…2 czerwca reprezentacja naszego Liceum, w składzie: Dominika Olejnik, Karol Cisiński, Kamil Kołbuc oraz Wojtek Mazur, wybrała się do Nowej Rudy, aby zmagać się z zadaniami z zakresu pierwszej pomocy podczas XII Turnieju Wiedzy ,,Pierwsza Pomoc".

Turniej ten, po raz pierwszy miał skalę ogólnopolską. Zgłosiły się 23 drużyny z województwa śląskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Turniej składał się z dwóch części: I- test z zakresu szeroko rozumianej pierwszej pomocy, II- część praktyczna. Pomiędzy etapami konkursu, na uczestników czekał ciepły poczęstunek oraz pokaz akcji ratowniczo-gaśniczej w wykonaniu pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Ostatecznie, po zaciętej walce, naszej reprezentacji udało się wywalczyć ósme miejsce w skali kraju!

Opiekunem drużyny był p. Adam Wójcik. Więcej informacji wraz z galerią zdjęć na stronie: turniejpierwszapomoc.pl

Oleśnicki dąb w konkursie na Drzewo Roku 2014

Więcej…1 czerwca ruszyło głosowanie na Drzewo Roku 2014. Konkurs organizowany jest przez Klub Gaja w ramach programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa. Serdecznie zachęcamy do głosowania – wspólnie wybierzmy to jedyne drzewo w Polsce.

Przez cały czerwiec Internauci będą głosować na jedno z 16-tu drzew, które znalazły się w finale konkursu Drzewo Roku 2014, na stronie www.drzeworoku.pl. Wśród nich znalazł się oleśnicki Dąb Dragonów (na zdjęciu obok, fot. Tomek Pikuła). Finałowa szesnastka została wyłoniona spośród 122 zgłoszeń, które napłynęły z całego kraju. 

Dni otwarte jednostki wojskowej w Oleśnicy

Więcej…Dnia 14 maja 2014 r. klasa I d wraz z wychowawczynią p. A. Abramowicz udała się na pieszą wycieczkę do oleśnickich koszar, by uczestniczyć w dniu otwartym jednostki wojskowej.

Wzięliśmy udział w wojskowym apelu, wysłuchaliśmy przemówień ważnych osobistości oraz "podziwialiśmy" musztrę i paradę przy dźwiękach orkiestry. Po tej oficjalnej i wcale nie krótkiej części, przeszliśmy do zwiedzania. Organizatorzy przewidzieli oglądanie wybranego sprzętu wojskowego i niektórych rodzajów broni. Chętni mogli posiedzieć także za kierownicą wozu strażackiego lub wojskowego, a także na motorze policyjnym. Poza tym mogliśmy się sporo dowiedzieć na temat wymagań, jakie trzeba spełnić, by wstąpić do służby wojskowej.

Kilka godzin spędzonych w wojsku pozwoliło nam spojrzeć szerzej na tę instytucję. Czas spędzony na Dniach Jednostki Wojskowej na pewno nie był stracony. | Jakub Prostak, kl.1d

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .