II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Finał I edycji Scrabble Tournament

Więcej…Wtorkowy finał I. edycji Scrabble Tournament okazał się być niesamowicie emocjonujący. Sześć drużyn przystąpiło do gry przy dwóch planszach, z czego w finałowej rozgrywce wzięły udział 2 najlepsze drużyny.

Drużyna dziewcząt z klasy 1a, Natalia Perlik i Magdalena Duda, zmierzyła się z uczniami klasy 2c, Sandra Gwiazdą i Remigiuszem Pieprzykiem. Oba zespoły do samego końca walczyły na jednakowym poziomie i dopiero ostatnie wyłożone słowo zadecydowało o wygranej. Dziewczęta z klasy 1a musiały uznać wyższość Remika i Sandry, którzy wygrali Scrabble Tournament dzięki wyrazowi ''as''.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy w następnym roku szkolnym :)

Piknik rekreacyjno-naukowy

 

piknik LO2 male

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

IMG 4024Dnia 23 kwietnia 2014 roku udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, aby zobaczyć Planetarium oraz obejrzeć wystawy.

Wyruszyliśmy z Oleśnicy o godzinie 5.00 rano, a do Warszawy dojechaliśmy około godziny 10.00. Do seansu w Planetarium mieliśmy jeszcze dużo czasu, więc odpoczęliśmy nad Wisłą po podróży, podziwiając przy olazji Most Świętokrzyski oraz Stadion Narodowy, a także obejrzeliśmy Park Odkrywców przy CNK. W południe weszliśmy do sali Planetarium i usiedliśmy wygodnie w fotelach, spoglądając na sufit będący wnętrzem kopuły. Po zgaszeniu świateł naszym oczom ukazało się rozgwieżdżone niebo wyświetlane na sklepieniu. Oprócz lekcji astronomii i fizyki odbyliśmy niezwykłą podróż „statkiem kosmiczny" na Saturna. Przeżyliśmy wirtualne starcie z asteroidą, którą udało nam się „rozsadzić" na tysiące kawałków, a potem obserwować ich lot na Ziemię. |  camera

 

Więcej…

Scrabble Tournament - starcie pierwsze

scrabble28 kwietnia odbyła się pierwsza rozgrywka skrablowa, która przyciągnęła 34 uczniów klas pierwszych i drugich. Tego dnia ukończyliśmy pierwszy etap... Nieustanna burza mózgów, kojarzenie i kombinatoryka stosowana przy pięciu planszach.

Do półfinału dotarli zwycięzcy każdej z nich: Justyna Dolata/Agata Wiergowska, Małgorzata Balcerzyk/Edyta Polus, Dominika Gałązka/Magdalena Siwecka, Sandra Gwiazda/Remigiusz Pieprzyk oraz Malwina Wójcik/Agnieszka Sowula. Do kolejnego etapu dostaje się również drużyna dziewcząt z klasy 1a - Natalia Perlik/Magdalena Duda , które dzięki wysokiej punktacji otrzymują 'dziką kartę'.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a półfinalistów zapraszamy do ostatecznej rozgrywki 21 maja.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .