II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Udany występ II LO w rundzie wiosennej Dolnośląskiej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych

Więcej…29 kwietnia na obiekcie lekkoatletycznym w Zgorzelcu odbyła się runda wiosenna Dolnośląskiej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasz powiat reprezentowały trzy szkoły: II LO, ZSP Oleśnica i ZSP Międzybórz.

W Lidze, w kategorii dziewcząt, wzięło udział 19 reprezentacji, a w kategorii chłopców do rywalizacji przystąpiło 27 zespołów. Dziewczęta startowały w biegach na 100m, 400m, 800m, 4x100m, pchnięciu kulą i w skoku w dal. Chłopcy rywalizowali w tych samych konkurencjach, z jedną różnicą: zamiast biegu na 800m do pokonania mieli dystans 1500m. |  camera

 

Więcej…

Mistrzostwa II LO w piłce ręcznej w roku szkolnym 2013/2014

handball16 kwietnia odbyły się Mistrzostwa II LO w piłce ręcznej. W turnieju uczestniczyło 7 reprezentacji klas: 1a, 1b, 1d, 1e, 2d, 2e, 3d. Po rywalizacji w grupach do finałowej 4 trafiły klasy 3d, 2d, 2e i 1e.

Mistrzem szkoły w roku szkolnym 2013/2014 została klasa 3d, srebrny medal zdobyła klasa 2d, a brązowy drużyna klasy 1e. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku.

XI edycja Dnia Przedsiębiorczości

Fund Mlodz PrzedW poniedziałek 31 marca 2014 uczniowie klas drugich II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy brali udział w XI edycji Dnia Przedsiębiorczości.

Dzień Przedsiębiorczości to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który ma sprzyjać podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu. A oto kilka wybranych wypowiedzi naszych uczniów o Dniu Przedsiębiorczości:

 

Więcej…

IV edycja Uczniowskiej Galerii Karykatur

1. karykatura Adam  2014W tym roku konkurs spotkał się z nieco mniejszym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, gdyż wyzwanie podjęło jedynie pięciu uczniów klas pierwszych i drugich. Choć wszystkie prace zostały wykonane jak zwykle na bardzo wysokim poziomie, w tym roku triumfują uczniowie z klas 1a i 2c. Oto wyniki:

I. miejsce Tomasz Gąsior (1a) - karykatura p. A. Wójcika
II. miejsce Natalia Perlik (1a) – karykatura p. A. Połeć-Dziemieszonek
III. miejsce Sylwia Kocińska (2c) karykatura p. K. Jaworskiej-Dawidziuk

Oficjalne wręczenie dyplomów i upominków nastąpi w wyznaczonym terminie.

Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM za wykonanie prac oraz zapraszamy do udziału w konkursie w następnym roku!!! Galerie: 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | K. Jaworska-Dawidziuk

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .