II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Drzwi Otwarte 2013

Więcej… Więcej… Więcej… Więcej…

Pozostałe zdjęcia w galerii. | camera

Projekt Korba 2013

Więcej…Jesteś młodym, ambitnym człowiekiem? Lubisz działać? Chcesz przeżyć niezapomniane chwile? Projekt Korba czeka właśnie na Ciebie! Udział w projekcie jest bezpłatny! Nie trać czasu i przyjdź na spotkanie informacyjne w dniu 26.03.2013 o godzinie 14:20 w sali 22 w Gimnazjum nr 3.
Wszelkich informacji dowiesz się od Korbowicza z 2012 r - Wojtka Mazura z klasy ID. Razem tworzymy przyszłość! Więcej informacji na stronach projektu.

I Szkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

konkurs recytatorski20 lutego (środa), odbył się I. Szkolny Konkurs Recytatorski w języku angielskim, w którym wzięły udział uczennice klas 1a, 1c oraz 2b. Wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie, co zdecydowanie utrudniło pracę komisji w wyłonieniu tej najlepszej. Prace oceniały p. A. Połeć-Dziemieszonek oraz p. K. Jaworska-Dawidziuk, biorąc pod uwagę dobór i interpretację repertuaru, ogólny wyraz artystyczny, a także umiejętności językowe.

Po wysłuchaniu uczestniczek przyznano: I. miejsce dla Katarzyny Kamińskiej (2b) prezentującej wiersz Sylwii Plath "Mirror", II. miejsce dla Sandry Gwiazdy (1c), za wiersz Roberta Frosta "The Lockless door" oraz III. miejsce dla Dominiki Orłowskiej (1a) za wiersz Carla Sandburga "Ready to kill".

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji w następnym roku szkolnym.

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

queen8 marca 2013 r. odbył się etap finałowy III Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, którego organizatorem byli nauczyciele naszego liceum:  p. A. Gugulska oraz p. K. Jaworska-Dawidziuk.
Konkurs miał charakter dwuetapowy. W części pierwszej dwuosobowe drużyny pisały test odnoszący się do wiedzy na temat geografii, historii, kultury i różnic językowych Australii. W części drugiej uczniowie przedstawiali prezentacje multimedialne na temat dowolnie wybranego przez siebie wydarzenia historycznego związanego krajami anglojęzycznymi.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentanci naszej szkoły - Katarzyna Kamińska (2b) oraz Jakub Kujawa (1d), zajęli II miejsce ex aequo z reprezentacją ZSP Bierutów. Należy nadmienić, iż walka była wyrównana, a o trzech pierwszych miejscach zadecydowały różnice 0,5 pkt. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. | K. Jaworska-Dawidziuk

Link do galerii zdjęć| camera 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .