II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

I Sensacyjna Gra Miejska

Więcej…W ubiegłą sobotę, dnia 08.02.2014., z okazji 759. urodzin Oleśnicy, odbyła się współorganizowana przez naszą szkołę, Młodzieżową Radę Miasta i Uniwersytet Trzeciego Wieku „I Sensacyjna Gra Miejska". Koordynatorem całego projektu była Pani Małgorzata Wojtczak, a uczniowie naszej szkoły przyczynili się do sukcesu Gry jako gracze, wolontariusze oraz organizatorzy. Zespół tworzyli: Aleksandra Czapla, Arkadiusz Czarnecki, Kamil Kołbuc i Wojciech Mazur.

Setka uczestników wzięła udział w „biegu" po naszym wspaniałym mieście. Podczas wykonywania rozmaitych zadań gracze odwiedzili między innymi Zamek, stawy, Bibliotekę Miejską czy Bazylikę. Drużyny miały ponadto za zadanie rozwiązać dość trudną zagadkę kryminalną. Cała wyprawa zakończyła się degustacją ciepłej grochówki w Gimnazjum nr 3. Następnie wszyscy udali się na halę sportową MOKiS-u. Tam też odbyło się oficjalne zakończenie imprezy uświetnione koncertem wielopokoleniowego chóru oraz naszego szkolnego zespołu „Wiaderko", wręczenie nagród za konkursy organizowane na tą okazję i rozstrzygnięcie samej Gry.

Pierwsze miejsce zajęła grupa „Delta Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa", w której skład wchodzili między innymi uczniowie naszej szkoły. Wygranym serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za współpracę i dobrą zabawę. |  camera

 

 galeria zdjęć portalu mojaolesnica  pełna lista laureatów na portalu olesnica.pl  

Pokaż nam język 2014

Więcej…Z przyjemnością zapraszam do wzięcia udziału w XIV edycji konkursu „Pokaż nam język". Rywalizacja rozpocznie się 10 lutego i zakończy w połowie kwietnia 2014 r. Organizatorem językowych rozgrywek jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu wspólnie z pozostałymi uczelniami wchodzącymi w skład Grupy WSB. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie z zakresu języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego. Podobnie jak w poprzednich latach, laureaci otrzymają indeks wraz z opłaconym czesnym za I rok studiów na wybranym kierunku w Wyższej Szkole Bankowej oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs składa się z czterech etapów. Aby wziąć w nim udział, wystarczy powołać szkolną komisję konkursu i jej przewodniczącego, który zarejestruje ją na stronie www.pokaznamjezyk.pl w terminie od 10 lutego do 10 marca 2014 r. Warunkiem przystąpienia uczniów do konkursu jest ich rejestracja również na platformie www.pokaznamjezyk.pl, na której rozwiązują oni internetowy test składający się z 40 pytań. Do II etapu rozgrywek najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół awansowani są przez przewodniczących szkolnych komisji. Zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje u nauczycieli języków obcych.

Nowości Koła Filmowego - recenzja filmu "Kwartet"

Więcej… W ramach działającego w naszej szkole Koła Filmowego uczniowie mieli możliwość zobaczenia filmu "Kwartet" w reżyserii Dustina Hoffmana, który miał swoją polską premierę w roku 2013. Poniżej prezentujemy recenzje filmu, przygotowane przez Konrada Adamczyka oraz Wojciecha Misztala z klasy 1b.

¬ Film ,,Kwartet'' w reż. Dustina Hoffmana opowiada o losach trójki śpiewaków operowych Wilfa ,Rega oraz Cissy, zamieszkujących ,,Beecham House'' - dom dla emerytowanych muzyków. Podopieczni placówki przygotowują się do wystąpienia w recitalu, z którego środki pomogą uratować ich ,,dom'' od bankructwa. Całość burzy pojawienie się nowego członka w ,,Beecham House''- Jean Horton- wybitnej sopranistki, okropnej diwy i członkini słynnego kwartetu, a jednocześnie byłej żony jednego z głównych bohaterów - Reginalda.

W filmie jest mnóstwo humoru oraz zabawnych scen. Dość niestereotypowe zachowania oraz charakter bohaterów jeszcze bardziej potęgują ilość momentów, gdy na sali kinowej słychać tylko śmiech. Dodatkowym powodem, by zobaczyć ten film, jest dobór znanych i świetnych aktorów tj. Maggie Smith (Jean), Billy Connolly (Wilf), czy też Michael Gambon'a (Cedric Livingston) znanego bardziej (według mnie) z roli profesora Albusa Dumbledore'a w filmie ,,Harry Potter''.

 

Więcej…

III Dolnośląskie Mistrzostwa w Sudoku

sudoku14 stycznia 2014 roku odbyły się eliminacje szkolne III Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku, organizowane przez Fundację Matematyków Wrocławskich. Z naszej szkoły wzięło w nich udział 40 chętnych uczniów.

Do finału weszli wszyscy zawodnicy, którzy osiągnęli próg kwalifikacyjny. Dla liceum ogólnokształcącego było to w tym roku 23/48 pkt (48 %). Z II LO do ścisłego finału zakwalifikowali się Anna Bielec z kl.IIIc oraz Norbert Madejek z kl.IId.  Gratulujemy!

Podajemy pełną listę finalistów oraz zestawy treningowe i eliminacyjne do III edycji Mistrzostw.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .