II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Streetball na E.Leclerc

Więcej…W dniu 15.06.2013 na terenie parkingu przed supermarketem E.Leclerc odbył się Turniej Streetballa im. Mieczysława Łopatki. Wzięło w nim 16 drużyn. Pośród zawodników znaleźli się reprezentanci naszego liceum.

Atrakcją turnieju była konkursowa seria rzutów za 3 punkty oraz konkurs "wsadów",  w którym wziął udział uczeń klasy I b Miłosz Frysztak. Dzięki widowiskowym rzutom zajął wysokie II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.camera

Wycieczka do wrocławskiego ZOO

Więcej…11.06.2013 roku II LO wybrało się na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem i chronionych ex situ, czyli poza miejscem ich występowania.

Z pomocą Pani Anety Krzyżewskiej-Nowosad (oraz pań: Ewy Kryk i Moniki Hajntze, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w trakcie wycieczki młodzieży do ZOO oraz za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu) dowiedzieliśmy się, dlaczego takie zwierzęta jak np.: żółw McCorda, makak czubaty, kaczorek celebeski czy żółw birmański są pod ochroną i jakie jest prawdopodobieństwo przywrócenia ich naturze.

 

Więcej…

Wycieczka szkolna do Włoch 2013

Więcej…W dniach od 28 maja do 02 czerwca 2013 roku 33 uczniów wraz z opiekunami: Eleonorą Marmajewską-Basińską, Wandą Chirowską oraz Dorotą Skowrońską wzięło udział w wycieczce do Włoch przez Czechy i Austrię.

W pierwszym dniu główną atrakcją był wieczorny spacer po Wiedniu. Jego zabytki wywarły na nas ogromne wrażenie. Widzieliśmy gotycką Katedrę św. Szczepana, Operę, Parlament, dawną rezydencję Habsburgów- Hofburg oraz wzgórze Kahlenberg.
We Włoszech również nie próżnowaliśmy. Tuż po zakwaterowaniu w wiosce turystycznej Rosapineta wyruszyliśmy do najbliższej miejscowości Rosolina Mare... | Pełny opis wycieczki wraz z galerią w zakładce WYCIECZKI

Powiatowe eliminacje XIV Dolnośląskiego Turnieju Literatury Patriotycznej i Religijnej pt. "Był rok 1869"

We wtorek 26 marca w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbyły się powiatowe eliminacje do XVI Dolnośląskiego Turnieju Literatury Patriotycznej i Religijnej pt. „Był rok 1869". Uczestnicy konkursu mogli wziąć udział w następujących kategoriach: recytatorska, poezja śpiewana, wywiedzione ze słowa, krasomówczej, grupy wokalnej, teatru poezji.

W konkursie wzięły udział uczennice z naszego liceum: Katarzyna Kruczek, Joanna Gabor, Magdalena Strójwąs z klasy 1a (jako grupa wokalna), Katarzyna Moczulska, Dominika Orłowska również z klasy 1a, Klaudia Paszkowska z klasy 1b oraz Martyna Herman klasy 3c (jako recytujące). Laureatką została Katarzyna Moczulska, która recytowała wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Mazowsze". Wyróżnienie otrzymała Martyna Herman za wiersz „Elegia o chłopcu polskim" tego samego autora. Gratulujemy ! | Katarzyna Moczulska, 1a

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .