II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

"RAZEM NA ŚWIĘTA" 2020

RAZEM NA SWIETA 2020W trzeciej edycji akcji MEN "Razem na Święta", której celem jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych chętnie wzięli udział nasi wychowankowie, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Pamiętamy jak wiele osób w naszym najbliższym otoczeniu czeka na nasze wsparcie, na zwykły gest życzliwości młodego człowieka. Cieszy fakt, że włączyli się w akcję także niektórzy nauczyciele naszej placówki. Do akcji dołączyła się także Pani I. Kuśmierek w ramach projektu: "Ozdoby i Potrawy Bożonarodzeniowe". (prezentacja prac  powerpoint)

 

Więcej…

OLIMPIADA "WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH" - EDYCJA 2020/2021

logo Olimpiady ZUSW ubiegłym tygodniu, w ramach podstaw przedsiębiorczości, zakończył się cykl lekcji o ubezpieczeniach społecznych realizowany w ramach projektu „Lekcje z ZUS". Wszyscy uczniowie klas drugich ponadpodstawowych poznali cel oraz historię ubezpieczeń społecznych, zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, rodzaje ubezpieczeń społecznych i świadczeń wypłacanych z tytułu tych ubezpieczeń. Dowiedzieli się również jak zarejestrować firmę oraz jakie obowiązki i ulgi ma przedsiębiorca w rozliczeniach z ZUS.

Projekt oprócz walorów edukacyjnych stanowił przygotowanie uczniów do udziału w Olimpiadzie "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

W tym tygodniu 46 uczniów II LO wzięło udział w I etapie tejże Olimpiady. Zwyciężczynią została Adrianna Marków z klasy 2a, która zdobyła maksymalną ilość punktów. Żeby wyłonić dwie kolejne osoby do drużyny mającej prawo reprezentować szkołę na etapie wojewódzkim potrzebna była dogrywka, którą wygrały Roksana Fiołka z klasy 2a i Marcelina Sołtys z klasy 2c.

 

Więcej…

19. EDYCJA SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ

sigg 19Kolejny raz uczniowie II LO biorą udział w ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej (SIGG) organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W całym kraju w tegorocznej edycji bierze udział 4731 zespołów, z czego 418 na Dolnym Śląsku.

Nasze Liceum w tym roku reprezentuje 31 osób, grających w 10 zespołach. Liderem wśród naszych zespołów jest drużyna w składzie Aleksandra Hryckiewicz i Patrycja Karpiel (obie z klasy 2c – medycznej).

 

Więcej…

O STRUKTURACH UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH PROJEKTU EPAS

epasW dniu dzisiejszym (15.12.2020) nasza grupa EPAS wzięła udział w warsztacie online pod nazwą "Struktura i działania Unii Europejskiej". Warsztat odbył się w ramach cyklu zajęć dla maturzystów prowadzonego przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mimo, że maturzystami (na razie) nie jesteśmy, to spotkanie i dla nas było bardzo wartościowe.

W pierwszej części wykładu uzupełniliśmy swoją wiedzę na temat historii UE, Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej. W trakcie wykładu prowadząca - pani dr Aleksandra Konieczna zadawała nam pytania, na które aktywnie odpowiadaliśmy, wykorzystując czat.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .