II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

MISTRZYNIE POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Mistrz.Pow.Halowka202213 grudnia był bardzo szczęśliwy dla reprezentacji naszej szkoły w halowej piłce nożnej dziewcząt. Dziewczyny wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu rozgrywanych w sali sportowej w Bierutowie. Na turniej zgłosiło się 5 zespołów, które rozegrały po 4 mecze, każdy z każdym. Nasza reprezentacja zdobyła komplet punktów i bezapelacyjnie zajęła 1 miejsce. Dziewczyny świetnie rozegrały swoje spotkania, a Oliwia Wasilewicz ustrzeliła w dwóch meczach po hat tricku.

Mistrzostwo Powiatu daje nam awans do dalszych rozgrywek. Skład drużyny IILO: Maja Purzyńska, Kornelia Durlej, Oliwia Wasilewicz, Maria Wujczyk, Zofia Martyniuk, Gabriela Hajduk i Hanna Szewczyk.

 

Więcej…

NOC Z ANGIELSKIM

noc z angielskim 2022The English Night: Let's burn the night's oil. Pierwsza taka noc od kilku lat, w której udział wzięło 12 uczniów klas z rozszerzonym językiem angielskim. Co właściwie się działo? Integracja językowa na innym poziomie...na leżąco, na siedząco, pod kocykiem, na poduszce :) Mini Scrabble Tournament, taboo, czarne historie i, oczywiście, mafia! Z kolei seans filmowy sprowokował nas do przemyśleń, czy aby na pewno jesteśmy tu sami...

A kiedy nadeszła pora, każdy mógł wtulić się w swój śpiwór czy kocyk i zresetować się po dniu pełnym wrażeń. Było zabawnie, angażująco, sennie, ale przede wszystkim: po angielsku!

Dziękujemy: Hania i Karolina (1b), Jakub i Olivier (1e), Michalina, Krzysztof, Mikołaj, Konrad i Jakub (2b) oraz Julia, Zuzia i Ania (3b).

 

Więcej…

PLASTYCZNO-KALIGRAFICZNY KONKURS dwójkART-u

dwojkART kartka swiateczna3b 2022Kolejny konkurs w ramach 'dwójkART czyli o sztuce u Twardowskiego' za nami. Tym razem coś nowego - tworzenie kartki bożonarodzeniowej drużynowo. Jedna osoba była odpowiedzialna za szatę graficzną pierwszej strony. Natomiast druga - za wykaligrafowanie przygotowanej wcześniej treści życzeń. Praca niełatwa gdyż artyści to przecież indywidualiści.

Wyzwanie podjęło pięć drużyn: Aleksandra Wińkowska i Maja Cielecka, Aleksandra Łach i Paulina Roś, Aleksandra Żelazna i Wiktoria Łaskawska, Jakub Gajewski i Zuzanna Kowalczyk, Blanka Urbańska i Weronika Golec.

Braliśmy pod uwagę estetykę pracy, oryginalne podejście do tematu oraz spójność kartki. Choć wybór nie był prosty, jednogłośnie przyznajemy pierwsze miejsce Jakubowi i Zuzannie. Wyróżnienie otrzymuje Blanka i Weronika.

 

Więcej…

Z WIZYTĄ W OLEŚNICKIM SĄDZIE

rozprawa sadowaW środę 7 grudnia klasa 2b miała okazję uczestniczyć w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Oleśnicy. Uczniowie obserwowali przebieg postępowania karnego, które prowadził p. sędzia Aleksander Brick. W trakcie ponaddwugodzinnej wizyty na sali sądowej licealiści zapoznali się z praktyką postępowania sądowego oraz z kulisami pracy sędziego.

Obserwowana rozprawa sądowa dotyczyła pobicia, w którym oskarżony złamał poszkodowanemu obie część żuchwy oraz rękę.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .