II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ROZMAWIALIŚMY O WSPÓLNEJ EUROPIE

nic o nas2W miniony czwartek 07. 04. 2022 r. nasza szkolna grupa EPAS wzmocniona przez inne koleżanki i kolegów z LO2 uczestniczyła w wydarzeniu: NIC O NAS BEZ NAS: dolnośląska młodzież rozmawia o wspólnej Europie, które odbyło się w Centrum na Przedmieściu we Wrocławiu.

Rok 2022 jest naznaczony dwiema ważnymi inicjatywami – powoli dobiegającą końca Konferencją w sprawie przyszłości Europy, a także obchodami Europejskiego Roku Młodzieży . Ponieważ oba te wydarzenia łączy troska o przyszłość młodego pokolenia Europejczyków, jego organizatorzy oddali głos młodzieży, aby mogła porozmawiać o wspólnej Europie, w której chce żyć!

Wydarzenie składało się z dwóch części. W pierwszej, w ramach "tzw. stolików tematycznych", rozmawialiśmy na ważne dla UE i jej obywateli tematy:

 

Więcej…

INTEGRACJA W STOLICY

Warszawa 1d KopernikWe wtorek, 29 marca, klasa politechniczna 1d wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziliśmy ponad 2 godziny, bawiąc się i ucząc.

Następnie spacerem, mijając Pomnik Syrenki Warszawskiej, przeszliśmy bulwarami w kierunku Starego Miasta, gdzie oglądaliśmy pomnik Króla Zygmunta, pomnik małego Powstańca i Zamek Królewski. W centrum nie omieszkaliśmy rzucić okiem na Fukiera, słynną restaurację pani Madzi Gessler.

O godzinie 16.00 obeserwowaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zwiedziliśmy kościół Świętego Krzyża i katedrę Św. Jana Chrzciciela. Na koniec udaliśmy się pod Pałac Prezydencki.

 

Więcej…

FINISZ MATEMATYCZNEGO MARATONU - WYNIKI KONKURSU "JESZCZE LEPIEJ LICZĘ LEPIEJ" 2022

logo L-LNiestrudzoność, sumienność, błyskotliwość to tylko niektóre z cech, które charakteryzują uczestników tegorocznego konkursu matematycznego „Jeszcze Lepiej Liczę Lepiej".

Przez 21 tygodni najwytrwalsi z najwytrwalszych matematyków naszej szkoły, a było ich 20, rozwiązywali nietypowe, a niekiedy i dziwne zadania matematyczne. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: Julia Pytel z klasy 3d (rozwiązała 34 zadania), Amelia Brojanowska z 3d (odpowiednio 33 zadania) i Krzysztof Dudek z klasy1d  (28 wykonanych zadań).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i zapraszamy do udziału w przyszłym roku, w nowej formie.

 

Więcej…

SCRABBLE TOURNAMENT 2022 - WYNIKI FINAŁU

scrabble2022 finalTegoroczna edycja Turnieju Scrabble II LO została zakończona. W tym roku do plansz zasiadło aż 20 drużyn, z czego do półfinału zakwalifikowanych zostało 5.

Wczoraj wyłoniliśmy finalistów. Atmosfera była bardzo napięta, wszyscy pracowali w pełnym skupieniu. Przy pierwszej planszy rywalizowali: Bartosz Górny i Mikołaj Barski z kl. 3gD oraz Maja Piskorska i Paulina Roś z kl. 3b. Do półfinału zakwalifikowały się dziewczęta jako para wygrana.

Natomiast przy drugiej planszy zasiedli: Miłosz Ostrowski i Daniel Gwiżdż z kl. 3b, Izabella Szczęsna i Wiktoria Bryn z kl. 2b oraz Szymon Deszcz i Bartosz Stojanowski z kl. 2b. Najlepszą drużyną zostali chłopcy z kl. 3b. Dodatkową szansę, jako tzw. 'lucky losers' (z najwyższą ilością punktów spośród pozostałych drużyn) otrzymali chłopcy z kl. 3gd.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .