II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WARSZTATY HISTORYCZNE W SOBÓTCE

sobotka2021W piątek 17 września klasa III B, wraz z panią Wojtczak, oraz panią Dibelką pojechała na wymarzoną wycieczkę z noclegiem do Sobótki.

Przyjechaliśmy pociągiem do Wrocławia, a potem autobusem dotarliśmy miejsca docelowego. Zakwaterowaliśmy się w Hotelu „Miś". Pokoje były bardzo przytulne, i ładnie wysprzątane. Punktualnie wszyscy udaliśmy się na kolację, na której została zaserwowana nam pizza, było tam coś dla każdego - pizze mięsne, wegetariańskie, itd. Po spożytej kolacji wszyscy wyszliśmy na wieczorny spacer miasteczku, podczas którego pani Wojtczak opowiedziała nam o historii Sobótki, Ślęży i zabytków znajdujących się w tym mieście. Następnie spędzaliśmy czas z całą klasą, integrując się. Graliśmy w różne gry i rozmawialiśmy, bo dawno nie było ku temu takiej okazji.

 

Więcej…

INTEGRACJA W BYCZYNIE 2021

byczyna3Relacja z wycieczki szkolnej do Grodu rycerskiego w Byczynie w dniach 19-20.09.2021r. Klasy 1b, 2b

Podróż autobusem minęła bardzo sprawnie, po około godzinie drogi byliśmy już na miejscu. Gród rycerski zaskoczył nas swoją architekturą, mieliśmy okazję poczuć się jak w średniowieczu.

Jeśli chodzi o formę zajęć i warsztatów to zaczęliśmy je od obejrzeniu krótkiego filmu opisującego budowę oraz powstanie grodu. Warsztaty zaczęliśmy od nauki tkania. Było to bardzo relaksujące zajęcie, które nauczyło nas czegoś nowego. Następnie instruktor i przewodnik zabrał nas do zbrojowni, gdzie opowiedział nam wiele zaskakujących faktów na temat broni rycerskiej, rycerzach i tego jak wyglądały walki w czasach średniowiecza, naszym zdaniem był to jeden z najciekawszych segmentów całej wycieczki.

 

Więcej…

ZAPROSZENIE DO SZKOLNEGO KOŁA EPAS

epas logo2Szkolne koło EPAS - Szkół Ambasadorów Parlamentu Europejskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką unijną i działaniami na rzecz propagowania idei europejskich do współpracy w kolejnym roku szkolnym.

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 14.10 w sali 30. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zapisów!

KLUB DOBREJ ROZMOWY

Klub dobrej rozmowy plakatZapraszamy serdecznie w czwartek 16 września bieżącego roku o godzinie 15:00 do sali numer 30 na spotkanie dotyczące nowej inicjatywy szkolnej - Klubu Dobrej Rozmowy.

Chcesz podyskutować o różnych zajmujących sprawach. Nie masz gdzie się wygadać? Masz tyle do powiedzenia, ale nikt Cię nie słucha? A może nie masz okazji, by pokonać nieśmiałość i wreszcie powiedzieć światu, co myślisz? Jest nas więcej... Spotkajmy się!

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .