II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 OFERTA EDUKACYJNA II LO NA ROK SZKOLNY 2021/2022

 oferta IILO 2021 2022 deck  filmik promocyjny 2020 deck2  oferta IILO 2021 2022 deck uczniowie  dolacz do nas3
materiał informacyjny
dla rodziców
film promocyjny
II LO w Oleśnicy
materiał informacyjny
dla uczniów
nauczyciele Dwójki zachęcają:
"Dołącz do nas!"

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WYNIKI KONKURSU TŁUMACZENIOWEGO TRANSLATION GEEK

translation geekPrzez kilka wiosennych tygodni grupa uczniów naszej szkoły zmagała się z zadaniami tłumaczeniowymi przygotowanymi przez nauczycieli jęz. angielskiego: p. Katarzynę Jaworską-Dawidziuk, p. Annę Lisiecką i p. Tomasza Stępnia.

Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności przekładając fragmenty opowiadań, artykułów prasowych, recenzji, a nawet horoskopów. Dwa pierwsze etapy pozwoliły wyłonić trójkę najlepszych tłumaczy, którzy spotkali się w szkole na wielkim finale.

Najlepsza okazała się Roksana Fiołka z 2A, drugie miejsce zajął Miłosz Ostrowski z 2B, a trzecie – Maksymilian Słota z 3B. Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkich chętnych zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.

 

Więcej…

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SZKÓŁ-AMBASADORÓW EPAS - RELACJA

epas logo222 i 23 kwietnia 2021r. odbył się ogólnopolski festiwal dla szkół szkół rozpoczynających udział w programie EPAS. Wzięło w nim udział czworo uczestników naszego szkolnego koła EPAS: Amelia Grzesik i Szymon Rajkiewicz z kl. 1a oraz Maja Cielecka i Weronika Sus z kl. 2c.

Pierwszy dzień festiwalu rozpoczęliśmy spotkaniem z Panią posłanką Janiną Ochojską. W tej części uczestniczyli także nasi opiekunowie w kole EPAS - pani Agnieszka Komsta-Fila oraz pan Tomasz Stępień. Dzięki otwartej formule spotkania każdy mógł zadać pytanie pani europosłance. Młodzież pytała o powody dla których pani J. Ochojska została europarlamentarzystką, jak ocenia działania UE w dziedzinie klimatu, praw kobiet, uchodźców i polską politykę wobec Białorusi. J. Ochojska gorąco nas zachęcała do jak najaktywniejszego udziału w życiu naszego państwa, do udziału w wyborach i do wywierania wpływu na rządzących Polską. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Więcej…

WAŻNE INFORMACJE DLA MATURZYSTÓW

ckeWszystkich tegorocznych maturzystów prosimy o zapoznanie się z niniejszymi dokumentami oraz procedurami obowiązujacymi na tegorocznym egzaminie maturalnym:

A. procedura maturalna B. harmonogram matur C. komunikat_przybory na maturze D. komunikat_egzamin z informatyki E. procedura COVID-19

LIST DYREKTORA II LO DO ABSOLWENTÓW

J.Kwasniewska wstępniak deckDrodzy Absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy,
moi Absolwenci...

Kieruję dziś do Was tych kilka słów pożegnania, choć pewnie nikt nie przypuszczał, że i w tym roku przyjdzie nam się rozstawać w taki sposób... Bez możliwości spojrzenia sobie w oczy, uściśnięcia dłoni, czyli tego, co takie ludzkie i co do pewnego momentu uznawaliśmy za normę, której chyba nie docenialiśmy należycie. To pożegnanie jest inne, ale sam moment równie poruszający i emocjonalny jak zawsze.


Lista absolwentów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem | Galeria "czerwonych pasków"

Opuszczacie dziś nasze liceum, współtworząc jednocześnie jego historię. Wasza energia, młodzieńczy entuzjazm, wniknęły w te mury i będą tworzyły atmosferę dla kolejnych pokoleń.

Dziękuję za trzy lata wspólnej drogi, z racji wiadomych okoliczności dosyć wyboistej, ale prowadzącej do celu, który właśnie osiągnęliście. Przed Wami egzamin maturalny. Głęboko wierzę, że otworzy on szeroko kolejne drzwi do Waszego życiowego spełnienia. My jako nauczyciele będziemy dopingować Was w dalszej drodze. Nie mamy wątpliwości, że zajdziecie daleko. Niech nie zabraknie Wam odwagi w realizowaniu własnych planów i spełnianiu marzeń.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .