II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 OFERTA EDUKACYJNA II LO NA ROK SZKOLNY 2021/2022

 oferta IILO 2021 2022 deck  filmik promocyjny 2020 deck2  oferta IILO 2021 2022 deck uczniowie  dolacz do nas3
materiał informacyjny
dla rodziców
film promocyjny
II LO w Oleśnicy
materiał informacyjny
dla uczniów
nauczyciele Dwójki zachęcają:
"Dołącz do nas!"

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

TRZECIOKLASIŚCI Z BIOL-CHEMU NA MATURZE PRÓBNEJ Z PWR

3c chemiaPwr222 kwietnia odbyły się zajęcia naszych licealistów z klasy 3c z dr hab. inż. Agnieszką Wojciechowską Prof. PWr. Do komunikacji wykorzystano aplikację MS Office Teams. W ramach zajęć dokonano analizy rozwiązanych zadań z arkusza matury próbnej, do której nasi licealiści przystąpili 30 marca łącząc się poprzez MS Office Teams.

Zadania zostały przygotowane przez zespół pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Chemicznego PWr pod kierunkiem dr hab. inż. Agnieszki Wojciechowskiej. Należy zaznaczyć, że byliśmy jedną z kilku szkół średnich uczestniczących w I edycji Matury Próbnej z PWr.

Arkusz został przygotowany zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi opublikowanymi przez CKE 28 grudnia 2020 r. Czas pandemii uniemożliwił nam wyjazdy na laboratorium na PWr, jednak pomimo realizowania nauki zdalnej współpraca naszej szkoły z Wydziałem Chemicznym układała się bardzo dobrze.

 

Więcej…

OBCHODY DNIA EUROPY 2021

DNI EUROPY 2021Szkolna grupa EPAS przy II LO w Oleśnicy zaprasza do wspólnych obchodów Dnia Europy 2021.

Z okazji rocznicy ogłoszenia Deklaracji Schumana zapraszamy Was do udziału w następujących konkurencjach:

1. Konkurs na pracę plastyczną na temat wybranego kraju - członka UE.
2. Konkurs na „europejską piosenkę".
3. Konkurs „Podróż po Europie" – kolaż zdjęć z podróży do krajów europejskich.
4. Szkolny QUIZ wiedzy o Unii Europejskiej online.

REGULAMIN DNIA EUROPY 2021 W II LO OLEŚNICA

 

Więcej…

"W ŚWIECIE BAJEK" - MISTRZOWSKI DUBBING UCZNIÓW KL 2D i 1C

shrekW roku szkolnym 2020/2021 kontynuowaliśmy nasz szkolny projekt "W Świecie Bajek", którego celem jest zachęcanie do praktycznego wykorzystania wiadomości przekazywanych przez bajkę. Bohaterowie naszych bajek przenoszą każdego w świat wyobraźni, a za pomocą magicznego obrazu sprzyja większej fascynacji i zainteresowaniem podejmowanym tematem.

W poprzednich edycjach projektu "W Świecie Bajek" udawało nam się przygotować inscenizacje bajek, z którymi wychodziliśmy do szkół i przedszkoli oleśnickich. Obecnie w czasie pandemii proponujemy zmienioną formułę i zapraszamy Was do obejrzenia i posłuchania bajek w wykonaniu naszych wychowanków, którzy użyczyli głosów swoim bajkowym bohaterom, pokazując swój ukryty talent.

Mamy nadzieje, że dostarczymy Wam wielu pozytywnych emocji. W projekcie uczestniczyli nasi wychowankowie z klas: 1d, 1c, 2a, 2d, 2gb. Dziękując wszystkim zaangażowanym uczniom zapraszamy do obejrzenia efektu naszej pracy.

Film "Shrek" zdubbingowany przez uczniów klasy 2d: https://drive.google.com/drive/folders/1h4VJpTppjgdMr7UQvwhLbzEoHoYXflpO oraz odcinek bajki o Śwince Peppie z dubbingiem uczniów klasy 1c: https://drive.google.com/drive/folders/1tnWN_4O-Tad6Q7ieuFurc3Jzn8mc87uG?usp=sharing.

 

Więcej…

KAROL SŁOMSKI W FINALE DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU O GRUZJI

GruzjaZ prawdziwą przyjemnością dzielimy się informacją, że nasz uczeń Karol Słomski z klasy 2 gC zakwalifikował się do finału konkursu "Gruzja – fascynująca podróż" organizowanego już po raz trzeci przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Karol z odpowiednio wysokimi wynikami przeszedł przez etapy szkolny i międzyszkolny, które oparte były na niełatwych testach wiedzy. Udowodnił, że zarówno historia, geografia, jak i kultura Gruzji nie są mu obce.

Finałowe zmagania konkursowe odbędą się 28 i 29 kwietnia br. Warto dodać, że dla laureatów przewidziano kilkudniową podróż do Gruzji.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .