II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WYCIECZKA EPAS DO DREZNA

drezno4W pierwszą sobotę grudnia uczniowie i uczennice naszego liceum mieli okazję wyjechać ze szkolnym kołem EPAS do Drezna. Nasza 15-osobowa grupa, pod opieką nauczycielki – Pani Agnieszki Komsta-Fili oraz Pana Marcina Wiśniewskiego udała się tam z okazji jarmarku bożonarodzeniowego.

Był to 588. raz, gdy odbywał się najsłynniejszy w Dreźnie jarmark - Striezelmarkt, jednak oprócz niego w samym mieście odbywały się również inne, mniejsze jarmarki, których łącznie mogło być nawet ponad 10. Nadawało to całemu miastu magiczny, świąteczny nastrój i adwentowy blask, przez co mogliśmy spędzić tam wiele zachwycających chwil. Po krótkim poznaniu części drezdeńskiej Starówki z jej pięknymi budowlami każdy miał czas, by znaleźć coś dla siebie.

 

Więcej…

BRĄZ W FINALE DOLNOŚLĄSKIM W UNIHOKEJU

unihokej1 2022W poniedziałek 5 grudnia II Liceum gościło uczestników Finału Dolnośląskiego Ddziewcząt i Chłopców w Unihokeju. Na sali gimnastycznej, specjalnie przygotowanej do tych rozgrywek, pojawiło sie 9 zespołów z oleśnickich szkół, Milicza, Legnicy oraz Wrocławia. Dziewczęta rozgrywały mecze w jednej grupie, natomiast chłopcy w dwóch.

Nasze reprezentantki dzielnie walczyły i ostatecznie zajęły 3 miejsce. Po równej ilości wygranych i przegranych meczy wszystkich drużyn oraz po przeliczeniu małych punktów musiały zadowolić się brązowymi medalami. Na pewno pozostał z naszej strony mały niedosyt, ale ten wynik pozwoli dziewczętom ubiegać sie o stypendium Starosty oleśnickiego za osiągnięcia sportowe.

 

Więcej…

WYJAZD DO MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU

AUSCHWITZListopad, miesiąc kojarzący się z pamięcią o zmarłych. Klasy IV wpasowały się doskonale z wycieczką do Muzeum Auschwitz-Birkenau w ten listopadowy klimat.

28 listopada 100 osobowa grupa z 6 opiekunami ruszyła w długą drogę. Nie tylko w kilometrach, ale przede wszystkim drogę liczoną emocjami, które towarzyszyły nam podczas zwiedzania. Muzeum ma moc przenoszenia w czasie, uruchamiania olbrzymich pokładów empatii, wywoływania uczuć, których nawet nie będę próbowała nazwać. Przewodnicy, doskonale przygotowani, pomogli zrozumieć młodym ludziom ten niebywały mechanizm fabryki śmierci.

 

Więcej…

EL CLÁSICO - RELACJA Z WYDARZENIA W RAMACH III NAUKOWEGO PIĄTKU W II LO

jezykowy piatek17Wielkość jest wartością względną. I często również sprawą wyobraźni. Bo czy można powiedzieć, że garstka 40 kibiców, 4 e-piłkarzy i 1 komentator są w stanie stworzyć wielki spektakl (e-) sportowy? I do tego jeszcze uzurpować sobie prawo do nazywania się FC Barceloną i Realem Madryt i próbując wyczarować ze skromnej auli drugiego ogólniaka przy Wojska Polskiego 56 w Oleśnicy potwora w szatach Camp Nou czy Santiago Bernabéu?

Jak zaznaczyłem na wstępie, wielkość to miara względna i wyzwanie dla wyobraźni. Choć akurat tej w piątek nie trzeba było nadmiernie eksploatować, by poczuć potężne piłkarskie emocje i wspaniałą atmosferę święta, jakim jest każdorazowo hiszpańskie el Clásico. 20 culés i 20 madridistas, po wysłuchaniu i odśpiewaniu hymnów ukochanych drużyn, rozgrzało do czerwoności nasze oleśnickie Camp Nou, które później, magicznie, przeteleportowało się do Madrytu, by stać się na chwilę madrycką świątynią futbolu, wielkim Santiago Bernabéu. camera youtube logo

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .