II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ZAJĘCIA W RAMACH WSPÓŁPRACY Z POLITECHNIKĄ WROCŁAWSKĄ

PolitechnikaWroclawskaWspółpraca Politechniki Wrocławskiej z wybranymi szkołami średnimi Dolnego Śląska to wieloletni program mający na celu popularyzację nauki, zwłaszcza przedmiotów ścisłych, i zapoznawanie uczniów ze specyfiką studiów na kierunkach technicznych. W ramach takiej współpracy PWr oferuje zgłoszonym placówkom możliwość udziału w zajęciach (warsztatach, wykładach, a nawet laboratoriach) m.in. z matematyki, chemii czy fizyki prowadzonych przez pracowników uczelni.

Z przyjemnością informujemy, że do grona szkół współpracujących z PWr należy również II LO w Oleśnicy. 23 listopada odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym wspólne zajęcia.

 

Więcej…

II LO NA EUROSCOLI

EUROSCOLA2021W piątek, 26.11.2021 r. grupa młodszych ambasadorów Parlamentu Europejskiego wzięła udział w zdalnej sesji Euroscoli. Wraz z nami w Strasburgu było 2400 uczniów z 80 szkół z 24 krajów! W tym ponad dwugodzinnym wydarzeniu gościliśmy wirtualnie w budynku Parlamentu Europejskiego i rozmawialiśmy o „Zmianach klimatu i środowiska: Jak możemy żyć w zgodzie z naturą?

Po uroczystym powitaniu uczestników i przemówieniu przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Marii Sassoliego, spotkaliśmy się z wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego panią Heidi Hautala z Grupy Zielonych / Wolne Przymierze Europejskie w PE. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań na żywo. Większość pytań dotyczyło kwestii klimatycznych, ale padły też pytania o przestrzeganie praw człowieka oraz praworządności.

 

Więcej…

WARSZTATY DLA MŁODSZYCH AMBASADORÓW EPAS

warsztaty EPAS 2021W poniedziałek, 22 listopada 2021 roku trójka uczniów z naszej szkoły została zaproszona na warsztaty młodszych ambasadorów w programie EPAS. Zajęcia zostały zorganizowane przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Biuro EPAS w Warszawie i poprowadzone przez pana Mateusza Koniecznego z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Poza naszą szkołą w programie wzięły również udział licea z Wrocławia, Kluczborka i Opola.

Po krótkim zapoznaniu się wszystkich uczestników zostali oni poproszeni o napisanie na kartkach słów kluczy na temat: "Jakiej Unii Europejskiej chcemy?". Młodzi ambasadorzy wskazywali głównie na tolerancję, szacunek i szeroko pojętą ekologię. Następnie uczestnicy spotkania zostali podzieleni na cztery grupy, aby w tych składach opracować plakaty dotyczące tego, jak widzą UE w 2030 roku. Trzecie i ostatnie zadanie zapoznało uczestników z jedenastoma celami młodzieżowymi. Rozpoczęło to dyskusję o tym, które z nich są najważniejsze, ale także jak bardzo potrzebujemy ich wdrożenia w naszym kraju. Każdy uczestnik mógł podzielić się swoją opinią i poglądami na dany temat.

 

Więcej…

BOGATA OFERTA ZAJĘĆ MATEMATYCZNYCH 2021/2022

MATMA1W bieżącym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły aktywnie biorą udział w różnych konkursach matematycznych. Grupa uczniów już tradycyjnie bierze udział w Lidze Zadaniowej, w której Karol Czajka i Kinga Mielcarek z klasy 3gd osiągają najlepsze wyniki.

Klasy politechniczne zmagają się z zadaniami poniedziałkowymi szkolnego konkursu "Jeszcze Lepiej Liczę Lepiej".

Uczniowie klasy 3d oraz 3gd biorą udział w Meczach Matematycznych, które będą obywać się w formie zdalnej. II LO zmierzy się z XIV i III LO we Wrocławiu oraz z LO w Lubaniu.

Oprócz tego w dniach 29-30 listopada szkoła po raz kolejny weźmie udział w konkursie KOMA (Chętnych wciąż zapraszamy!), a już w marcu 2022 rusza kolejna edycja międzynarodowego konkursu Náboj.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .