II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PROJEKT GeKoN

gekon1Firma GKN Driveline Polska Sp. z o.o znana jest na świecie głownie jako producent części samochodowych. Ale nie każdy wie, że firma udziela pomocy lokalnym społecznościom, placówkom kulturalnym, instytucjom oświatowym, stowarzyszeniom i fundacjom działającym m. in. na terenie powiatu oleśnickiego, realizując grantowy program GeKoN.

W ramach działań grantowych zespoły pracowników mogą przygotować i zgłosić w trybie konkursowym swoje projekty. W uzgodnieniu z liderką jednego z takich zespołów, Panią Małgorzatą Węgrzyn, opracowany został projekt rewitalizacji fragmentu terenów zielonych przylegających do głównego budynku naszej szkoły i stanowiącego miejsce odpoczynku dla uczniów, nauczycieli i interesantów, który uzyskał akceptację komisji konkursowej. Do zadań zespołu należało m.in. odnowienie tego miejsca przez zerwanie starych płyt chodnikowych, pomoc w przygotowaniu terenu do wyłożenia nowej nawierzchni, wymiana starych ławek, montaż nowych ekologicznych koszy na śmieci oraz partycypacja w kosztach związanych z położeniem nowych płyt chodnikowych.

 

Więcej…

DZIEŃ W SEJMIE RP

SEJM05.2022Na zaproszenie posłanki Lewicy - pani Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, pięćdziesięcioro uczennic i uczniów naszej Szkoły pod opieką nauczycielek pań Małgorzaty Pyceli i Agnieszki Komsty-Fili i rodzica pana Jacka Bagińskiego, gościło w środę, 25 maja 2022 roku w Sejmie.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obserwować obrady Sejmu RP, gdzie odbywało się właśnie II czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Po zwiedzeniu sejmu odbyliśmy się krótkie spotkanie z panią Posłanką, która opowiedziała nam o sobie, przekazała ciekawostki o pracy posła i wręczyła upominki, wśród których znalazła się ciekawa pozycja książkowa.

 

Więcej…

DALEJ, MOCNIEJ, WIĘCEJ... - SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKAMI

spotkanie z podroznikamiSpotkania z ludźmi, którzy mają swoje pasje i marzenia oraz wiedzą, jak je rozwijać i realizować to niezwykle wartościowy element wychowawczy i dydaktyczny.

W ramach takiej edukacji 20 maja 2022 r. uczennice i uczniowie klas 1c i 2d uczestniczyli w prelekcji podróżniczej, którą online poprowadzili pp. Agnieszka i Norbert Kaszyccy. Nasi niezwykli Goście pokazali, jak styl podróżowania może zmieniać się w czasie; jak łatwe i przyjemne wyjazdy turystyczne zaczynają pozostawiać niedosyt, jak można pokonać własne ograniczenia i słabości, jak niestraszne są coraz trudniejsze i ciekawsze miejsca. Tego typu ewolucję ilustrowały wspomnienia z podróży do Norwegii, Maroko, Indii, Mali, Wietnamu i Meksyku.

 

Więcej…

KONKURS WIEDZY O TITANICU

titanicW czwartek 26 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs Wiedzy o Titanicu pod hasłem „Miał być niezatapialny - co o nim wiesz?". Celem konkursu było upamiętnienia 110 rocznicy katastrofy, która przypadła na 14/15 kwietnia bieżącego roku, oddanie czci poległym pasażerom i członkom załogi „Titanica" oraz rozwijanie zainteresowań i poszerzanie wiedzy o „statku marzeń". Pytania konkursowe dotyczyły głównie zagadnień geograficznych i historycznych, ale nie zabrakło też ciekawostek i kwestii popkulturowych, nawiązujących do tematu konkursu.

W konkursie udział wzięło 8 uczestników z klas 1-3 naszej Szkoły. Każdy z nich zaprezentował się na bardzo wysokim poziomie, jednak spośród tego wąskiego grona udało nam się wyłonić zwycięzców.

Miejsce I wywalczył Marcel Jończyk z klasy 1b, uzyskując najwyższy wynik w postaci 87% punktów. II miejsce należy do Julii Musiał z klasy 2b, która uzyskała wynik 74%, natomiast miejsce III zajęła Zuzanna Fryt z klasy 2c z wynikiem 73%.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .