II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

STYPENDYSTKI PREZESA RADY MINISTRÓW 2020

styp PRM 2020W tym roku, inaczej jak w latach ubiegłych, nie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i stypendiów Prezesa Rady Ministrów przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Powodem było wprowadzenie na obszarze całego kraju obostrzeń w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.

Najlepsi z najlepszych w województwie dolnośląskim otrzymali te prestiżowe wyróżnienia z rąk Dyrektora szkoły – Jolanty Kwaśniewskiej. W tym roku w gronie stypendystów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły Marcelina Sołtys i Laura Gogniat.

Laureatami nagrody Prezesa Rady Ministrów są uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem. To wyjątkowe wyróżnienie jest owocem codziennej pracy, ogromnego zaangażowania i realizacji nietuzinkowych pomysłów.

 

Więcej…

ZAJĘCIA LABORATORYJNE W DOBIE COVID-19

chlorek a nasionaPodobnie jak wszyscy uczniowie w naszym kraju, od połowy października realizujemy nauczanie zdalne. Metody i techniki kształcenia na odległość nie stanowią już takiego problemu jak na początku pandemii. Mamy lepszy sprzęt, szybszy internet i funkcjonale narzędzia umożliwiające prowadzenie lekcji w czasie rzeczywistym i w bezpośrednim kontakcie, mamy dostęp do multimedialnych pomocy dydaktycznych. Pozostaje jednak pytanie, jak rozbudzić ciekawość poznawczą uczniów wobec otaczających nas zjawisk przyrodniczych, kiedy siedzą oni w domach spędzając czas przed komputerem.

Pomocą w tym zakresie okazały się zajęcia laboratoryjne z biologii prowadzone w ramach autorskiego przedmiotu „ Laboratorium chemiczno – biologiczne". Uczniowie, wykorzystując posiadane umiejętności w zakresie przygotowania i prowadzenia eksperymentów, musieli takie długotrwałe doświadczenie zaplanować i przeprowadzić w warunkach domowych. Dokonywali samodzielnych obserwacji i pomiarów, rejestrowali spostrzeżenia, systematycznie zapisywali wyniki. Uzyskane efekty podlegały następnie analizie i posłużyły do wyciągnięcia wniosków.

 

Więcej…

SUKCES W XV REGIONALNYM KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ

XV konkurs piosenki religijnejW dniu 6 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii odbył się XV Regionalny Konkurs Piosenki Religijnej im. Św. Jana Pawła „w formule online".

I miejsce w tym konkursie, w kategorii V – Szkoły ponadpodstawowe zajęła uczennica naszej szkoły Paulina Wróbel.

Serdecznie dziękuję i gratuluję za wspaniałe reprezentowanie II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy. Życzę dalszych sukcesów i rozwijania talentu muzycznego jakim jesteś obdarzona. Dziękuję. Justyna Tyniów

 

 

 

Więcej…

BEANIA 2020

beania2020.deckTegoroczne Beania przygotowała klasa 2gc. Coroczne, tradycyjne święto pierwszoklasistów to wydarzenie mające na celu ich wspólne poznanie się oraz szkolną integrację. Organizatorzy zaproponowali w tym roku uczniom klas pierwszych standardowo prezentację swoich klas w formie krótkiego tematycznego występu na sali gimnastycznej.

Każda klasa wylosowała 1 motyw: lata 20-30, 40-50, 60-70,80-90. Sposób realizacji był całkowicie dowolny. Można było zaprezentować taniec charakterystyczny dla epoki, modę, muzykę, zacytować wiersz lub tekst z filmu itp. Drugim elementem było przygotowanie plakatu - technika dowolna. Plakat miał nawiązywać do profilu klasy.

Niestety, w tak zwanym międzyczasie, nastała epoka covidiańska i pokrzyżowała plany... Uczniowie stanęli jednak na wysokości zadania i zaprezentowali się w taki oto sposób: camcorder

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .