II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

[Aby zapoznać się ze szczegółami oferty należy kliknąć tryb pełnoekranowy]

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ W J.ANGIELSKIM 2021 - WYNIKI

wiersz ang 2021W roku szkolnym 2020/2021 odbyła się kolejna edycja konkursu na Najpiękniejszy Wiersz w Języku Angielskim. Pamiętajcie, że zawsze należy wierzyć w siebie oraz rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Po burzliwych obradach ogłaszamy wyniki tegorocznej edycji dziękując wszystkim uczestnikom za udział.

Szczególnie gratulujemy zwycięzcom: 1 miejsce - Laura Gogniat z klasy 3c za wiersz „Funeral" oraz Marcelina Adamczyk za wiersz „Growing up", 2 miejsceKarolina Czerska z klasy 3c za wiersz „The Society" oraz Patrycja Franczyk z klasy 2gb za wiersz „Once I said...", 3 miejsce - Klaudia Stasiak z klasy 2gb za wiersz „A little, tiny dancer" wraz z Kamilą Pajdą z klasy 2gb za wiersz „Our Future"

Wyróżnienia: Jakub Jankowski z klasy 2gb za wiersz "Hourglass" wraz z Roksaną Fiołką z klasy 2a za wiersz „I wish I was a genius..."

 

Więcej…

SZKOLNY KONKURS GRAMATYCZNY - WYNIKI

liczebnik dwaDnia 11. 03. 21 w związku z obchodami Narodowego Dnia Gramatyki został zorganizowany w naszej szkole konkurs dotyczący wiedzy o języku polskim. W zmaganiach językowych wzięło udział 20 naprawdę odważnych :-) uczniów klas pierwszych i drugich.

Celem konkursu było przekonanie młodzieży, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują" i gramatyka języka polskiego jest naprawdę do opanowania. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat zasad gramatycznych, poprawności językowej.

Laureatem konkursu został Marek Chotnicki z klasy 2d, który udzielił 93% poprawnych odpowiedzi. Gratulujemy serdecznie zwycięzcy, mamy również nadzieję, że w razie potrzeby, gdy będą dręczyć nas zawiłości gramatyczne, możemy liczyć na pomoc Marka.

 

Więcej…

NAJLEPSZE OPOWIADANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM "MY STORY 2021" - WYNIKI

flaga wielkiej brytaniiW tym roku nadesłane opowiadania są na bardzo wysokim poziomie językowym oraz merytorycznym. Prace napisane zostały w oparciu o genialne pomysły oraz zróżnicowane struktury językowo-gramatyczne. Gra słów, bogactwo językowe oraz mnogość używanych struktur, przyćmiła niewielką ilość błędów i spowodowała dość burzliwe obrady.

Pierwsze miejsce przypada historii, którą można czytać na wielu poziomach. Pomysł przerósł nasze oczekiwania.

Reasumując: miejsce 1: Liza Dovhan, 3b: The fragile soul miejsce 2: Amelia Kaszuba, 1b: untitled miejsce 3: Julia Madej, 2a: Little Daisy oraz Roksana Fiołka, 2a: Sophomore City

Dziękujemy serdecznie WSZYSTKIM uczestnikom konkursu. Czekamy na kolejne prace w następnym roku!

 

Więcej…

ŻYCZENIA SU Z OKAZJI DNIA KOBIET

dzien kobiet 2021 SUSamorząd Uczniowski życzy wszystkim naszym wspaniałym Paniom - nauczycielkom oraz koleżankom, wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta!!!

Życzymy Wam Drogie Panie, abyście na zawsze pozostały takie, jakie jesteście dla nas dziś, czyli cudowne. I żeby uśmiech nigdy nie znikał z Waszych twarzy.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .