II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PÓŁMETEK 2021

polmetek 2021Piątego listopada w restauracji Garden w Oleśnicy uczniowie klas trzecich po szkole podstawowej wraz z wychowawcami (kl.3a –p.A.Połeć-Dziemieszonek, kl.3b –p.M.Paździor, kl.3c – p.A,Jankowska, kl.3d – p.T.Stępień) świętowali symboliczny półmetek. Mają bowiem za sobą dwa lata wspólnej pracy, wielu sukcesów ale też wyzwań i trudów. Swoją obecnością zaszczyciły nas również: Pani dyrektor Jolanta Kwaśniewska i Pani wicedyrektor Dorota Bogaczyńska-Janik. Uroczystość poprowadzili : Zuzanna Cupioł i Mikołaj Adamski, a pięknym i jedynym w swoim rodzaju śpiewem uraczyła nas Klaudia Tomczyk. Ten wieczór był wyjątkowy i pozwolił na świetną zabawę i wspaniałą integrację międzyklasową.

Uroczystość przygotowali Rodzice naszych uczniów, którzy dopilnowali wszystkiego i zadbali o bezpieczeństwo uczestników. Na ręce organizatorów i opiekunów jeszcze raz składamy wyrazy podziękowania.

 

Więcej…

WSPÓŁPRACA ZE STOWARZYSZENIEM "PRZYTUL PYSKA"

Przytul pyska 2021Klasa 2b, która nawiązala współpracę ze stowarzyszeniem Przytul Pyska, zachęca uczniów naszej szkołu do udziału w zbiórce, która rozpocznie się 22 listopada i potrwa do 3 grudnia bieżącego roku.

Czekamy na Was na każdej dłuższej przerwie w szatni klasy 2b. Przyjmiemy koce, poszwy, ręczniki, prześcieradła, środki czystości, worki na śmieci, płyn do szyb, ręczniki papierowe, woreczki na odchody

Prosimy nie przynosić kołder i poduszek.

Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc!

IV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ - ETAP SZKOLNY

PiosenkaObcojezyczna2021 szkolaW dniu 19 listopada 2021 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny do konkursu "IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej".

Do konkursu zgłosiło się 11 solistów. Wykonawcy zaprezentowali utwór muzyczny w wersji angielskiej. Jury składające się z: Amelii Antonowicz, Marceliny Wawrzyniak, Martyny Kostrzewy, Miriam Witiw oraz Mateusza Danielak po długich obradach wyłoniło zwycięzców konkursu, którymi zostali: Klaudia Tomczyk z klasy 3a oraz Kinga Mielcarek z klasy 3gd, II miejsce Karolina Kroczak z klasy 2a, III miejsce: Magdalena Brożek z klasy 3c

 

Więcej…

PREZYDENCKIE PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W NARODOWYM CZYTANIU 2021

NCzyt2021 podziekowanieZ wielką radością chcieliśmy poinformować, że kolejny raz II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy za udział w akcji Narodowego Czytania, podczas której kl.3a pod opieką p.W.Chirowskiej i p.A.Połeć-Dziemieszonek czytała "Moralność pani Dulskiej", otrzymało podziękowanie i pamiątkowy, okolicznościowy egzemplarz lektury.
Zainteresowanych zapraszamy do szkolnej biblioteki.

Celem przedsięwzięcia, które stało się już tradycją naszej szkoły jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .