II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

V MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM

5 miejsce sport 2020Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła wysokie, 5 miejsce we współzawodnictwie szkół województwa dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w minionym roku szkolnym (szczegółowa tabela wyników szkół)

Chcieliśmy pogratulować i podziękować Wam, sportowcom II LO, którzy tak chętnie i licznie reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych, osiągając wysokie lokaty. Wielu z Was zdobyło medale podczas Finałów Dolnośląskich, Finałów Strefy Wrocławskiej czy Finałów Powiatowych. Wielu poprawiło swoje rekordy. Ten wspólny wysiłek zaowocował tak wysoką lokatą we współzawodnictwie sportowym.

Szkoda, że nie było nam dane wziąć udziału we wszystkich zawodach, w związku z przejściem na pracę zdalną. Wówczas wynik byłyby jeszcze lepszy!

 

Więcej…

MIKOŁAJKOWY WYKŁAD PROF. BEREZOWSKIEGO

nikolausW ramach współpracy z Instytutem Filologii Angielskiej UWr. pragnę serdecznie zaprosić na wykład Mikołajowy pana prof. Leszka Berezowskiego.

Wykład odbędzie się 4 grudnia 2020 roku na specjalnym kanale, do którego link zostanie przesłany zalogowanym osobom 3 grudnia w godzinach wieczornych. Link do logowania dla każdej indywidualnej osoby wklejam poniżej: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQUyWYtvY1WCfgrGI89NOKvCw0KDBSuWu_Sq7G4FlZMmnfXA/viewform?usp=sf_link. Zgłoszenia do 3.12 do godziny 18:00. W tym roku wyjątkowo nie ma limitu miejsc.

 

Więcej…

NIEZAPOMNIANE HISTORIE NASZYCH RODZIN

niezapomniane historie rodzin. deckListopad to zawsze ten czas, kiedy myślami jesteśmy z naszymi bliskimi, którzy odeszli, jednak na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Nie chcemy wymazać z pamięci tego wszystkiego co jest nam tak bliskie.

Na zdjęciach obejrzymy naszych rodziców, dziadków, pradziadków i innych członków rodziny. Przeniesiemy się wspomnieniami do dawnych lat tych bliższych i dalszych. Udało nam się dotrzeć do zdjęć z lat dwudziestych, do zdjęć na których widzimy dziadków w latach 1944/45 w czasie obozu dla przymusowych robotników pod Monachium, do zdjęć Heleny i Ignacego, Stanisława i Walentego. To miło wspomnieć naszych ojców, dziadków, ich braci, żony, dzieci. Spojrzeć na nich w czasie wykonywania swoich obowiązków służbowych, służby wojskowej, czy podczas uroczystości rodzinnych.

 

Więcej…

WYNIKI KONKURSU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ 2020

piosenka anglojezyczna 2020Prezentujemy wyniki szkolnego etapu Konkursu Piosenki Anglojęzycznej 2020: 1 miejsce: Laura Gogniat 3c oraz Karolina Kroczak 1a
2 miejsce: Wiktoria Bryn 1b, 3 miejsce: Marcelina Adamczyk 2gb; Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Tomczyk 2a oraz Karolina Czerska 3c.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej 2020, szczególnie zwycięzcom.

Do etapu powiatowego przeszły dwie uczennice, które będą reprezentowały naszą szkołę w PCEiK-u, Laura Gogniat z klasy 3c oraz Karolina Kroczak z klasy 1a. Oto prezentacja wszystkich uczestniczek zmagań na poziomie szkolnym camcorder.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .