II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PROJEKT "SZKOŁA AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO" PODSUMOWANY!

epas podsumowanie certyfikat 2021W środę 23.06. 2021 podsumowaliśmy nasz pierwszy rok w programie EPAS. Z warszawskiego Biura Parlamentu Europejskiego dotarły do szkoły zaświadczenia ukończenia programu, młodsi ambasadorzy EPAS otrzymali podziękowania, pakiety z materiałami o UE oraz gadżetami.

Przy pizzy i przekąskach spędziliśmy czas na rozmowach o tym, co za nami oraz snuliśmy plany na kolejny rok szkolny. Mimo, iż większość naszych działań realizowaliśmy w sposób zdalny, udało nam się wypełnić wszystkie warunki niezbędne do otrzymania tytułu Szkoły Ambasadora Parlamentu Europejskiego.

 

Więcej…

II LO ZAPRASZA DO KLASY MEDYCZNEJ

reklama 2c 2021Zobaczcie pozytywnie zakręconych chemią i biologią uczniów z klasy 2c, którzy "z przymrużeniem oka" przedstawiają swój sukces walki z „auczeniozą"! camcorder

Kandydaci, jeżeli chcecie dołączyć do młodych sympatyków przedmiotów przyrodniczych, to zdecydujcie się w naszej ofercie edukacyjnej na klasę 1c (medyczną)!

Oto krótki opis klasy 1c:
Współpracujemy z uczelniami wyższymi:
• Uniwersytet Wrocławski – Wydział Nauk Biologicznych , Wydział Chemii, Wydział Biotechnologii
• Politechnika Wrocławska – Wydział Chemiczny
• Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

 

Więcej…

TRZECIE MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "PODRÓŻE PO KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH"

dachW dwuetapowym Ogólnopolskim Konkursie "Podróże po krajach niemieckojęzycznych" nasi uczniowie - Julia Lentka (II b) i Daniel Gwiżdż (II b), przygotowali jedną z najlepszych i najciekawszych prac na temat atrakcyjnego turystycznie miejsca w krajach niemieckiego obszaru językowego.

Multimedialna i interaktywna prezentacja o Genewie autorstwa Julii i Daniela zdobyła uznanie konkursowego jury. Nasi uczniowie zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu i znaleźli się w gronie laureatów konkursu.

Warto dodać, że na wcześniejszym etapie konkursu uczestnicy zmagali się z testem wiedzy, który zawierał zadania zarówno w języku polskim, jak i niemieckim.

 

Więcej…

BIOCHEMICZNY SEKSTET Z II LO

biochemiczny sekstetPoznajcie biochemiczny team z klasy 2gc, czyli szóstkę młodych ciekawych świata ludzi, którzy w ciągu roku szkolnego (trudnego roku ze względu na pandemię) uczestniczyli w programie "Ciekawa Biochemia", przygotowanego przez pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Udział naszych licealistów w projekcie możliwy był dzięki kilkuletniej współpracy II LO z Uniwersytetem Wrocławskim. Koordynatorem projektu z ramienia uczelni jest od kilku lat dr Maria Stasiuk-Wacławczyk, która przez cały czas profesjonalne zarządza projektem. Realizacja wydarzeń w ramach Ciekawej Biochemii możliwa była za zgodą i dzięki wsparciu Dziekan Wydziału Biotechnologii UWr dr hab. Doroty Nowak, prof. UWr.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .