II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAUKOWY PIĄTEK - III EDYCJA

jezykowy piatek10Za nami wyjątkowy dzień - spotkania w ramach trzeciej już edycji Naukowego Piątku, który tym razem przybrał nazwę Językowego Piątku ze względu na tematykę prowadzonych warsztatów. Tak jak w poprzednich edycjach nasi uczniowie brali udział w niecodziennych zajęciach, które wybierali spośród przygotowanej przez nauczycieli i zaproszonych gości oferty. A było w czym wybierać i dostarczyło to nam wielu pozytywnych emocji.

Dowodem na to jest spotkanie z asystentem Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej – p.Pawłem Marciniakiem, który opowiedział o "medialnych Bombach" i sposobach przeciwdziałania dezinformacji. Zgłębiając tajemnice mediów poszerzyli również swoją wiedzę z zakresu reklamy poprzez udział w zajęciach prowadzonych przez p.Annę Połeć-Dziemieszonek. Pasjonaci języka angielskiego przekraczali granice poznania i sprawdzali możliwości komunikacyjne na "Angielskim bez cenzury" pod czujnym okiem p.Katarzyny Jaworskiej-Dawidziuk camera

 

Więcej…

II LO Z EDUKACYJNYM PRZEKAZEM DLA STUDENTÓW UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

20221123 10532623 listopada uczennice naszej szkoły udały się, na zaproszenie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, do Biblioteki Publicznej na lekcję pokazową: Jak zadbać o swój kręgosłup?

Zebranych gości powitała Pani wicedyrektor Dorota Bogaczyńska-Janik. Zajęcia rozpoczęła prezentacja pt."Prawidłowa dieta a zdrowy kręgosłup" przygotowana i przedstawiona przez uczennice klasy 3c ( medycznej): Zuzannę Arendarczuk, Weronikę Górecką, Kaję Mosiak i Maję Pajączkowską. Następnie dziewczęta z klasy 3b: Wiktoria Bryn, Amelia Kaszuba, Aleksandra Kitzol, Maja Kołodyńska, Partycja Kowalska, Monika Mróz i Nikoletta Rządczyk wraz z nauczycielką wychowania fizycznego Agnieszką Jezierską, zaprezentowały zestaw ćwiczeń oddechowych i rozciągających na zdrowy kręgosłup, które można samodzielnie wykonywać w domu.

 

Więcej…

ZŁOTO I BRĄZ FINAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO LICEALIADY MŁODZIEŻY W KARATE

Lutynia Karate 11.202227 listopada w Lutyni na Finale Dolnośląskim Licealiady Młodzieży w Karate naszą szkołę reprezentowali z sukcesem: Magdalena Żołyńska klasa 1a, Urszula Nowak i Hubert Wojciechowski klasa 1d.

W kata Hubert wywalczył złoty medal w swojej kategorii wiekowej, a dziewczęta brąz. Gratulujemy.

WARSZTATY DLA MŁODSZYCH AMBASADORÓW EPAS

warsztaty EPAS 11.202228 listopada 2022 r. przedstawiciele szkolnego koła EPAS w II LO Oleśnica - Małgorzata Morawa (3a), Patrycja Franczyk (4d) i Konrad Wiśniewski (2b) pod opieką p. Macieja Swędzioła wzięli udział w szkoleniu dla młodszych ambasadorów EPAS.

W trakcie ponad trzygodzinnych warsztatów prowadzonych w Biurze Parlamentu Europejskiego przez Pana Mateusza Wojcieszaka poznaliśmy innych młodszych ambasadorów EPAS z Katowic, Wrocławia, Sosnowca i Wielunia. Udało nam się z nimi podzielić doświadczeniami i osiągnięciami z przeszło dwuletniej działalności naszego koła. Rozmowy i możliwość dyskutowania na tematy dotyczące europejskich celów młodzieżowych a także snucie scenariuszy przyszłości Unii Europejskiej były jednym z ważniejszych aspektów tego szkolenia.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .