II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II i III MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU W SIGG - EDYCJA 2022

SIGG 2022W tym roku Szkolna Internetowa Gra Giełdowa była pełna zwrotów akcji. Nieraz było tak, że jednego dnia przybyło nawet 5 tysięcy, a kolejnego traciliśmy 10 tysięcy. W I etapie gry początkowa wartość wirtualnego portfela wynosiła 20 tysięcy i mogliśmy próbować naszych sił inwestując w akcje i ETF-y.

W II etapie zarabialiśmy wirtualne pieniądze poprzez inwestycje w kontrakty terminowe mając na początku do dyspozycji wirtualne 10 tysięcy. Wtedy zdecydowanie najwięcej można było zyskać na tych, które kończyły się w połowie marca i miały duże obroty. Najważniejsze było, aby się nie poddawać i, pomimo chwilowej porażki, grać dalej. | Marcelina Sołtys

Podsumowanie 20. Edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej...

 

Więcej…

WARSZTATY JĘZYKOWE W WSB

WSB warsztaty gra planszW ramach współpracy naszego liceum z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu, uczniowie klasy humanistyczno-językowej (2b) 20.05.2022r. uczestniczyli w warsztatach językowych.

Podczas spotkania uczniowie grali w innowacyjną grę planszową, która powstała przy współpracy Polski, Norwegii, Słowenii oraz Rumunii w ramach realizacji projektu Erasmus+. Głównym celem gry jest doskonalenie i rozwój umiejętności kluczowych takich jak: współpraca, umiejętność logicznego myślenia, otwartość oraz poznanie różnic kulturowych.

Taka forma warsztatów jest bardzo ciekawa dla uczniów. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą równie udane.

DOLNOŚLĄSKIE MECZE MATEMATYCZNE 2022 - OSTATNIA PROSTA

dolnosl mecze matematSezon piłkarski w pełni, natomiast dla Dolnośląskich Meczów Matematycznych sezon kończy się już w sobotę 21 maja 2022r. Przy tej okazji warto wspomnieć o udziale uczniów II LO w tej imprezie, bo mogą być z siebie dumni.

Podczas tegorocznej edycji DMM naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paulina Nowak i Karol Słomski z 3gc, Natalia Kubacka, Kinga Mielcarek i Karol Czajka z 3gd oraz Zuzanna Maciąg, Zuzanna Mikuła, Marek Chotnicki, Mateusz Danielak, Bartosz Janik, Maksymilian Safian i Mateusz Chrzanowski z 3d. Naszymi zawodnikami dowodził niezawodny Michał Skowronek z 3d.

Uczniowie rozwiązywali zadania zarówno z matematyki teoretycznej jak i stosowanej. Jak wiadomo matematyka to królowa nauk, nie zabrakło więc i elementów królewskiej gry, czyli szachów. Nasi zawodnicy poradzili sobie świetnie. Jak przegrywać - to tylko z najlepszymi. Dlatego też cieszy każda wygrana, a przegrana z LO3 we Wrocławiu nie boli tak bardzo i z całego serca życzymy im wygranej w sobotnim Finale Dolnego Śląska.

 

Więcej…

W NASZEJ SZKOLE... - FILMIK PROMOCYJNY 2022

filmik romocyjny 2022Co roku uczniowie Dwójki wspólnie ze swoimi nauczycielami, pracownikami szkoły oraz (często) absolwentami poświęcają kilka dni na przygotowanie i nakręcenie filmu przedstawiającego II LO. Taka kooperacja to doskonały przykład współpracy, zaangażowania, pomysłowości otwartości i wspaniałej atmosfery, która wyróżnia naszą szkołę. To już nasza tradycja.

Tegoroczna "produkcja" to przede wszystkim głos nauczycieli, którzy podkreślają mocne strony II LO w Oleśnicy. Dobrym słowem i uśmiechem nauczycieli wsparli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy 1b, a całość cudnie opakował Konrad Wiśniewski. Zobaczcie sami... youtube logo

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .