II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

"GREEN BOOK" - FILM DROGI

green book KNH 202216-stego listopada Szkolne Koło Filmowe, po raz pierwszy w tym roku, wyruszyło do kina. Po krótkiej i niezwykle interesującej prelekcji przeszliśmy do seansu, a pierwszym filmem, który mieliśmy okazję obejrzeć był uhonorowany mnóstwem najbardziej prestiżowych na świecie nagród "Green Book" w reżyserii Petera Farrelly'ego.

Z przyjemnością przekazuję, że wszyscy byli zachwyceni widowiskiem na ekranie, a dyskusje między uczestnikami trwały jeszcze długo po wyjściu z kina.

Komu polecamy film "Green Book"? Myślę, że nie przesadzę, jeśli powiem, że każdemu! Chociaż tematy poruszone w filmie nie są łatwe, a sam reżyser wcale nie próbuje koloryzować rzeczywistości ówczesnych czasów, to ciepło i powoli zawiązująca się przyjaźń między naszymi głównymi bohaterami daje nam nadzieję na lepsze jutro i przede wszystkim, otwiera oczy.

 

Więcej…

WARSZTATY NA WYDZIALE PODSTAWOWYCH PROBLEMÓW TECHNIKI PWR

WPPT 2022 023 listopada 2022r., w ramach współpracy II LO z uczelniami wyższymi, klasa 1d pod opieką p.M.Paździor i p.J.Tyniów, uczestniczyła w zajęciach z fizyki zorganizowanych na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki.

Program wycieczki obejmował wykłady oraz zajęcia laboratoryjne, mające na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności z kinematyki z elementami opisu matematycznego. Wykłady prowadził dr hab. inż. Wojciech Rudno-Rudziński, który przybliżył uczniom zagadnienia z zakresu ruchu ciała fizycznego.

 

Więcej…

dwójkART - KONKURS KALIGRAFICZNO-PLASTYCZNY

dwojkART CORONA 1Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w nowym konkursie! Tym razem drużynowo macie za zadanie wykonać kartkę bożonarodzeniową: jedna osoba odpowiedzialna jest za wykaligrafowanie życzeń, druga osoba tworzy pierwszą stronę - plastyczną/graficzną. Zgłoszenia do 27. 11.2022. Konkurs 30.11.2022.

Szczegóły konkursu: 1. Zadanie konkursowe: wykonanie bożonarodzeniowej kartki świątecznej z przygotowanymi przez organizatorów życzeniami;

 

Więcej…

PIERWSZA EDYCJA KONKURSU JĘZYKOWO-PLASTYCZNEGO „IDIOMS IN PICTURES – COME RAIN OR SHINE " - WYNIKI

idiomy 2022Przede wszystkim pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, otrzymałyśmy około 50 prac. Decyzja nie była łatwa, wykazaliście się pomysłowością, oryginalnym podejściem do tematu i ciekawym przedstawieniem idiomów angielskich.

Jury w składzie: Eleonora Marmajewska-Basińska, Magdalena Dwojak oraz Urszula Wolińska ogłaszają następujące wyniki: I miejsce MARTYNA HOANG z klasy 2d, II miejsce: WIKTORIA ŁASKAWSKA z klasy 3d oraz ALEKSANDRA CZAJKA z klasy 2c, III miejsce: ZOFIA WASIEŃKO z klasy 1b oraz PATRYCJA FRANCZYK z klasy 3d.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .