II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

EMILIA SZMALEC I JAKUB GAJEWSKI LAUREATAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU O GRUZJI

GRUZJAKamienne stare miasto, mozaika ze świateł i szkła, bezkresny ogród, herbaciane pola ... Już w najbliższe wakacje Emilia Szmalec (3c) i Jakub Gajewski (1b) będą mieli okazję podziwiać podobne widoki w okolicach Batumi!

Pobyt w subtropikalnej Adżarii nad Morzem Czarnym to nagroda dla laureatów wojewódzkiego konkursu "Gruzja – fascynująca podróż" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Emilia i Jakub znaleźli się w wąskim gronie 10 uczniów z dolnośląskich szkół ponadpodstawowych, którzy byli najlepsi w IV edycji konkursu. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielce geografii p. Ewie Hejna!

 

Więcej…

NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ W JĘZYKU ANGIELSKIM 2022 - WYNIKI KONKURSU

wiersz angielski 2022Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get. Poniżej przedstawiamy tegoroczne wyniki kolejnej edycji konkursu na "Najpiękniejszy Wiersz w Języku Angielskim 2022".

1 miejsce: Patrycja Franczyk z klasy 3d za wiersz 'Borders & Lines' oraz Michał Kwiecień z klasy 2c za wiersz 'Scenery', 2 miejsce: Marcelina Senger z klasy 3d za wiersz 'Every Time' oraz Marcelina Adamczyk z klasy 3gb za wiersz 'The weather', 3 miejsce: Zuzanna Szymczak z klasy 2a za wiersz 'In this Place' oraz Krzysztof Furman z klasy 1b za wiersz 'A Sunset over Ruins'.

Wyróżnienia w konkursie otzrymali: Weronika Górecka z klasy 2c za wiersze 'Without you', 'Thanks to you' oraz Klaudia Stasiak z klasy 3gb za wiersz 'Animals'

 

Więcej…

WARSZTATY Z ZARZĄDZANIA NA WSB

wsb9W ramach współpracy naszego liceum z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu grupa uczniów z klas trzecich 29.04.2022r wzięła udział w warsztatach z Lean Management 5S.

Podczas warsztatów uczniowie mieli szansę zapoznania się z głównymi zasadami funkcjonowania koncepcji zarządzania, która swoje zasady i narzędzia rozwinęła w oparciu o System Produkcyjny Toyoty.

Taka forma warsztatów jest bardzo ciekawa dla uczniów. Mamy nadzieję, że niebawem dojdzie do kolejnego spotkania. Cieszymy się również na dalszą, owocną współpracę z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu.

POŻEGNANIE KLAS TRZECICH 2022

3gc 129 kwietnia 2022 r. uroczyście pożegnaliśmy 120 absolwentów naszego liceum. Tego dnia mury II LO w Oleśnicy opuścili uczniowie z 4 klas, którzy skończyli 3-letni cykl nauczania w liceum- był to ostatni rocznik młodzieży po szkole gimnazjalnej. Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Pani Małgorzata Iwańska - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Oleśnicy, Pan Adam Horbacz - Przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego , Pan Tadeusz Mirecki wraz z małżonką Danutą – reprezentujący Związek Sybiraków, Pani Sabina Nowak – przewodnicząca Rady Rodziców II LO w Oleśnicy.

Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości, Pan Adam Horbacz - Przewodniczący Rady Powiatu pogratulował uczniom osiągniętych wyników w nauce oraz zawodach sportowych i wraz z Panią Naczelnik Małgorzatą Iwańską wręczył stypendia przyznane dla absolwentów Uchwałą Zarządu Rady Powiatu Oleśnickiego.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .