II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

LEKCJE EUROPEJSKIE KOŁA EPAS

LE1 epasLekcje europejskie to ważny element w działaniach naszego szkolnego koła EPAS. Wzorem ubiegłego roku, w maju 2022 młodzi ambasadorzy Parlamentu Europejskiego przeprowadzili takie właśnie zajęcia we wszystkich klasach pierwszych i drugich II LO.

W trakcie lekcji europejskich skupili się na symbolach UE, historii integracji europejskiej, wartościach unijnych, ochronie środowiska i innych tematach związanych ze wspólnotą. Akcentowali w nich wartość otwartości na świat i idee europejskiej różnorodności. Promowali także liczne korzyści wynikające z naszego członkostwa we wspólnocie europejskiej. Zajęcia zawierały elementy rywalizacji i zabawy. Wszyscy uczestnicy otrzymali publikacje o UE, a najaktywniejsi plusy lub oceny bdb z wos-u.

 

Więcej…

LO II W MIEŚCIE KOPERNIKA

torun7W dniach 26 i 27 maja klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do Torunia. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Stare Miasto. Udali się pod Krzywą Wieżę oraz do bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Na zakończenie dnia odwiedzili planetarium, w którym obejrzeli 45 minutowy seans pt: "Kolorowy kosmos".

Drugi dzień zaczęliśmy od poznania sekretów pieczenia prawdziwych toruńskich pierników. W godzinach popołudniowych uczniowie naszego LO spędzili czas w Młynie Wiedzy, gdzie mogli poszerzyć swoją wiedzę z wielu dziedzin nauki, w tym z biologii, chemii czy fizyki.

Dwa dni intensywnego odpoczynku zakończyliśmy obiadem i przyjemną podróżą do Oleśnicy.

O SPEKTOFOTOMETRII, LIPIDACH I BIAŁKACH W RAMACH PROGRAMU "CIEKAWA BIOCHEMIA"

CIEKAWA BIOCHEMIA2022To już kolejna edycja programu zajęć z dziedziny współczesnej biochemii, biofizyki i biotechnologii, przygotowanych przez pracowników naukowo-dydaktycznych i studentów Wydziału Biotechnologii UWr dla szkół średnich. Nasi uczniowie uczestniczą w programie edukacyjnym "Ciekawa Biochemia" w ramach współpracy naszego liceum z wrocławską uczelnią. Ograniczenia spowodowane pandemią nie osłabiły aktywności uczniów w rozwijaniu swoich zainteresowań naukami przyrodniczymi.

W roku szkolnym 2021/22 uczestniczyli w serii spotkań on-line, które odbywały się w sobotnie przedpołudnia. W programie edukacyjnym Ciekawa Biochemia dodatkowo odbywały się zajęcia on-line z zakresu metodologii badań w nauce i technice. W tych zajęciach wykazując się dużym poziomem samodyscypliny uczestniczyły uczennice: Katarzyna Krystek i Maja Purzyńska z klasy 2c (medycznej) oraz Nadia Czaicka i Magdalena Brożek z kl.3c.

 

Więcej…

ZAJĘCIA LABORATORYJNE NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ

2c kolorowe metale Pwr2022Wieloletnia współpraca naszego liceum z Politechniką Wrocławską w ramach programu "Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi" uwzględnia udział naszych uczniów w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemicznym PWr. I tak uczniowie klasy 2c (z rozszerzonym programem z biologii i chemii) wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii.

Tym razem podczas ćwiczeń laboratoryjnych dominowały barwne związki metali ukryte w doświadczeniach pod pomysłowymi nazwami typu "wzburzony ocean", „złoty deszcz" czy "krwawiący metal". Czas spędzony naukowo w przyjaznej atmosferze pozwala uczniom na rozwijanie zainteresowań przedmiotami ścisłymi oraz wzmacnia integracją młodych chemików w biol-chemie.

Słowa podziękowania kierujemy do dr inż. Iwony Rutkowskiej pełniącej funkcję koordynatora Prorektora ds. Kształcenia ds. Współpracy Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .