II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ZAPROSZENIE NA SZKOLNE EL CLÁSICO

klasykW ramach zbliżającego się kolejnego Naukowego Piątku w II LO zapraszamy uczennice oraz uczniów do uczestnictwa w szkolnym El Clásico, legendarnym spotkaniu dwóch hiszpańskich drużyn: FC Barcelony oraz Realu Madryt.

Oto garść informacji dotyczących organizacyjnej strony wydarzenia. Liderzy zespołów (Mateusz Soroczyński 2a - FC Barcelona i Amelia Rogala 4c - Real Madryt) tworzą na piątek, 2.12. dwie drużyny kibiców (maksymalnie 15-20 osób każda). Kibice przychodzą na mecz przebrani w stroje klubowe. Liderzy kontraktują także czterech e-piłkarzy (po 2 graczy na każdą połowę, garmy na konsoli PS5) oraz przekazują organizatorowi do środy 30.11. imienną listę kibiców oraz piłkarzy swoich drużyn.

 

Więcej…

UCIEKNIJ FAKE NEWSOM

fakenews1W poniedziałek 21.11.2022 r. klasa 2a uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu "Lekcja europejska - Ucieknij fake newsom". Zajęcia poprowadziła p. dr Aleksandra Monkos - specjalistka ds. edukacji medialnej i komunikacji, związana ze Stowarzyszeniem Demagog – pierwszą w Polsce pozarządową organizacją fact-checkingową.

W trakcie 2 godzinnych warsztatów uczennice i uczniowie w 4-5 osobowych grupach wcielili się w profesjonalnych fact-checkerów relacjonujących fikcyjną kampanię prezydencką przed wyborami w 2030 roku. Ich zadaniem było odkrycie, który z kandydatów szerzy dezinformację. W części podsumowującej fikcyjne przykłady z gry zostały zestawione z rzeczywistymi przykładami fake newsów, na jakie można się natknąć w mediach społecznościowych.

 

Więcej…

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ W II LO, EDYCJA 2022 c.d.

TEG 2 2022Tegoroczna edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbyła się pod hasłem: „Solidarnie ponad granicami! Razem uczyńmy szkoły jeszcze bardziej otwarte, solidarne i świadome globalnie". W tym roku wydarzenia festiwalu zaplanowano na trzy dni od 15 do 17.11.2022.

Oprócz wydarzeń, które zostały już opisane na naszej stronie, młodzież wzięła też udział w webinarach oraz wykonywała zadania zaplanowane w formie gry szkolnej. W II Liceum Ogólnokształcącym do gry przystąpił zespół Active&Green - dziesiątka młodych ludzi ze szkolnego koła EPAS. Ich zadaniem oprócz udziału we wspomnianych webinarach była realizacja minimum 4 zadań, które mogli wybrać z puli 27 zadań, podzielonych na cztery tematy kluczowe: międzykulturowość i migracje, równość płci, zmiana klimatu i różnorodność biologiczna.

 

Więcej…

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ, EDYCJA 2022

TEG 2022Tydzień Edukacji Globalnej to ogólnoświatowa inicjatywa podnosząca świadomość i wezwanie do wspólnego przemyślenia i zmiany naszego świata, wykorzystująca edukację globalną jako narzędzie solidarności i zmiany.

W dniach 14-20 listopada 2022 r. w ramach tegorocznej edycji TEG w naszej Szkole odbyło się kilka ciekawych lekcji, np. we wtorek młodzież z klasy 2c uczestniczyła w spotkaniu online organizowanym przez PAH z Elmim Abdim. Elmi jest działaczem na rzecz osób uchodźczych oraz wiceprezesem Fundacji dla Somalii. Urodził się w Mogadiszu, w 1991 r. uciekł z Somalii i od 26 lat mieszka w Polsce. Warto dodać, że w spotkaniu uczestniczyło 20 klas z całej Polski. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali historii Elmiego, a w szczególności jego odpowiedzi na pytania zadawane przez młodzież.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .