II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

O POLU MAGNETYCZNYM - WARSZTATY ONLINE DLA KLASY POLITECHNICZNEJ

fizyka z politechnika2021W środę 12 maja uczniowie klasy 2d o profilu politechnicznym uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z fizyki. Poprowadził je dr inż. Wojciech Rudno-Rudziński z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.

Zajęcia odbywały się on-line z wykorzystaniem aplikacji MS Teams, a dotyczyły zagadnień związanych z natężeniem pola grawitacyjnego, pracą i energią w polu grawitacyjnym. Wykładowca przypomniał również treści związane z prędkością kosmiczną. Zajęcia odbywały się w ramach programu „Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi".

Panu doktorowi bardzo dziękujemy za świetny, merytoryczny przekaz, cierpliwość i życzliwe podejście do uczniów i czekamy na kolejne zajęcia z fizyki.

WARSZTATY DLA KLASY MEDYCZNEJ: "PROSEKTORIUM NA MEDYCYNIE - FAKTY I MITY"

plakat prosektoriumW środę 12.05.21 r. odbyło się spotkanie on-line dla klas drugich o profilu medycznym z przewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego Paleoanatomii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tematem spotkania było : "Prosektorium na medycynie - fakty i mity". Wykład poprowadziła studentka 3 roku Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia, jak przebiegają egzaminy na studiach o kierunku lekarskim. Następnie oglądaliśmy 10-minutowy film nagrany przez studentów, ukazujący zasoby Zakładu Anatomii Prawidłowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W ten sposób mieliśmy okazję przyjrzeć się wielu różnym preparatom. Pani Kinga rozmawiała z nami na temat, czy obawiać się zajęć w prosektorium podczas studiów medycznych, opowiedziała również wesołe anegdoty związane z przechowywaniem przez kilkadziesiąt lat preparatów na Uniwersytecie Medycznym.

 

Więcej…

JUŻ ZAKWITŁY KASZTANY

matura20214 maja 2021roku to dla tegorocznych maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego data szczególna. Jeszcze w okresie trwania pandemii COVID - 19 przystąpili oni do zdawania pierwszego z kilku egzaminów maturalnych.

Punktualnie o godzinie 9.00 otrzymali arkusze z języka polskiego, w tym roku składającego się z dwóch części. Nie znamy jeszcze tematów wypracowań pisanych na podstawie lektur, ale liczymy, że zaskoczenia nie będzie...

Maturzyści - trzymamy za Was kciuki i życzymy połamania piór!

 

Więcej…

WYNIKI KONKURSU TŁUMACZENIOWEGO TRANSLATION GEEK

translation geekPrzez kilka wiosennych tygodni grupa uczniów naszej szkoły zmagała się z zadaniami tłumaczeniowymi przygotowanymi przez nauczycieli jęz. angielskiego: p. Katarzynę Jaworską-Dawidziuk, p. Annę Lisiecką i p. Tomasza Stępnia.

Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności przekładając fragmenty opowiadań, artykułów prasowych, recenzji, a nawet horoskopów. Dwa pierwsze etapy pozwoliły wyłonić trójkę najlepszych tłumaczy, którzy spotkali się w szkole na wielkim finale.

Najlepsza okazała się Roksana Fiołka z 2A, drugie miejsce zajął Miłosz Ostrowski z 2B, a trzecie – Maksymilian Słota z 3B. Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkich chętnych zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .