II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WYBORCZY PIĄTEK W II LO

wybory2021W najbliższy piątek, 05 listopada 2021 roku odbędą się w naszej szkole:

1. wybory do Samorządu Uczniowskiego (kandydują: Magdalena Brożek oraz Jowita Raczkowska),

2. wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego (kandydują: p. Agnieszka Komsta-Fila i p. Adam Wójcik),

3. wybory Rzecznika Praw Ucznia (kandydują: p. Ewa Hejna, p. Katarzyna Jaworska-Dawidziuk, p. Anna Połeć-Dziemieszonek, ks. Piotr Rozpędowski, p. Adam Wójcik).

Zapraszamy serdecznie do udziału.

NIE SAMĄ SZKOŁĄ ŻYJE CZŁOWIEK, CZYLI HULAJNOGĄ NA MISTRZOSTWA POLSKI

BandaJam202119 września w Warszawie na wood parku (kryty skatepark) odbyły się ogólnopolskie zawody w freestylu na hulajnodze. W zawodach Banda Jam wziął udział uczeń naszej szkoły Jakub Orłowski z klasy II D. W mocno obsadzonej imprezie uczestniczyło 60 zawodników z całej Polski.

Kuba zajął w nich pierwsze miejsce, popisując się najlepszymi trikami na hulajnodze. Zwycięstwo w zawodach umożliwi Jakubowi start w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z finałowego przejazdu naszego Mistrza  camcorder, który w finałowym przejeździe pokonał 10 rywali.

 

Więcej…

PRAWO DO EDUKACJI PRAWEM CZŁOWIEKA - DEBATA W MODELU ONZ

debata10.2021W miniony piątek, 22.10.2021 r. w II LO debatowaliśmy nad prawem do edukacji. Debata odbyła się w zmodyfikowanym i uproszczonym przez nas modelu debat ONZ w warunkach dystansu w sali gimnastycznej. Spotkanie poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i pomysłodawczyni wydarzenia Jowita Raczkowska. Wprowadziła nas ona w tematykę dostępu do edukacji krótką prezentacją. Następnie głos oddała delegacjom.

Trzyosobowe zespoły reprezentujące niemal wszystkie klasy w szkole wcieliły się w rolę ambasadorów różnych państw członkowskich ONZ. Ich zadaniem była prezentacja i charakterystyka własnego systemu edukacji oraz jego głównych bolączek. Wszystkie zespoły przedstawiły w sposób merytoryczny najważniejsze problemy edukacji we własnym kraju.

 

Więcej…

DRUŻYNA II LO MISTRZEM POWIATU W SZACHACH 2021

szachy mistrzostwa powiatu202126 października w I LO w Oleśnicy odbył się Finał powiatowy w szachach drużynowych. II LO w Oleśnicy reprezentowali: Małgorzata Torz z klasy 3gA, Krystian Chutkiewicz z 3a, Jakub Garbaczewski z 3d oraz Piotr Zaskórski z 2d.

Nasza druzyna wygrała cały turniej, uzyskując tytuł Mistrzów powiatu i kwalifikując się do Finału dolnośląskiego, który odbędzie się w listopadzie we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy sukcesu! Nauczyciele wychowania fizycznego.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .