II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

laczy nas pamiec 2022II LO pamięta. 20 kwietnia uczniowie II LO uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych przez oleśnicki MOKIS z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

W tym roku mija 79 lat od tragicznych wydarzeń w Warszawie, podczas których Niemcy zorganizowali akcję likwidacji getta.

TRZECIE MIEJSCE W DRUŻYNIE NA DOLNYM ŚLĄSKU W FINALE LICEALIADY

braz DS Licealiada2022 121 kwietnia na stadionie miejskim w Oleśnicy odbyły się Finały Dolnośląskie Licealiady Młodzieży Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Była to druga odsłona Ligi - wiosenna.

Nasza reprezentacja dziewcząt odniosła ogromny sukces, zajmując w klasyfikacji generalnej 3 miejsce na Dolnym Śląsku. Dziewczyny zdobyły 6 medali indywidualnie (Paulina Wróbel - 1 miejsce w biegu na 1500m; Oliwia Górowska - 1 miejsce w rzucie oszczepem; Alicja Szwabińska - 2 miejsce w biegu na 800 m; Marcelina Banasik - 3 miejsce w biegu na 200 m; Martyna Rogowska - 3 miejsce w skoku w dal; Julia Izydorczyk - 3 miejsce w biegu na 1500m ) oraz 1 srebrny medal w sztafecie 4x100 metrów w składzie: Kamila Boluk, Marcelina Banasik, Maja Kołodyńska i Wiktoria Sadowska. Pozostałe zawodniczki: Patrycja Kowalska, Inga Piec, Oliwia Słota, Maja Marciniak i Miriam Witiw także punktowały, co przyczyniło się do końcowego sukcesu.

 

Więcej…

DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH 2022

Drzwi Otwarte 2022Za nami kolejny, bardzo udany Dzień Drzwi Otwartych w II LO. Był on formą spotkania ósmoklasistów z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami naszej szkoły. Kandydaci do szkół ponadpodstawowych dowiedzieli się o pdf ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2022/2023, realizacji projektów, osiągnięciach uczniów oraz zapoznali się z ofertą zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania. Mieli również okazje zobaczyć, jak funkcjonuje nasza szkoła, zajrzeć do pracowni i laboratoriów, zwiedzić kompleks sportowy oraz wziąć udział w przygotowanych przez nas na tę okazję atrakcjach.

Dzisiejszy dzień był również szansą, aby doświadczyć wspaniałej atmosfery, jaka wyróżnia naszą szkołę, przekonać się o tym, że tworzą ją uzupełniający się wzajemnie nauczyciele i uczniowie, ludzie z pasją i sercem, którzy są otwarci na drugiego człowieka i nie boją się wyzwań. camera

 

Więcej…

DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH W II LO - ZAPROSZENIE

Drzwi otwarte 2022 zaproszenie Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy zapraszają w piątek, 22.04.2022 roku, uczniów klas ósmych, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli na Dzień Otwartych Drzwi.

W programie: prezentacja oferty edukacyjnej na rok szkolny 2022/2023, realizacji projektów, osiągnięć uczniów oraz zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania.

Rozpoczynamy o godz.12.00 na sali gimnastycznej spotkaniem z dyrekcją szkoły, uczniami i nauczycielami II LO, w czasie którego przedstawimy nachylenia klas pierwszych w nadchodzącym roku szkolnym. | do pobrania pdf OFERTA II LO NA ROK SZKOLNY 2022/2023 | camcorder FILM PROMOCYJNY SZKOŁY

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .