II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 OFERTA EDUKACYJNA II LO NA ROK SZKOLNY 2021/2022

 oferta IILO 2021 2022 deck  filmik promocyjny 2020 deck2  oferta IILO 2021 2022 deck uczniowie  dolacz do nas3
materiał informacyjny
dla rodziców
film promocyjny
II LO w Oleśnicy
materiał informacyjny
dla uczniów
nauczyciele Dwójki zachęcają:
"Dołącz do nas!"

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

AKCJA - KS. JAN TWARDOWSKI - MÓJ PATRON

tWARDOWSKIAkcja ma na celu przybliżenie sylwetki oraz twórczości patrona naszej szkoły – ks. Jana Twardowskiego. Chcieliśmy serdecznie zaprosić wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie związanym z patronem naszej szkoły.

Konkurs przeprowadzany będzie w trzech kategoriach:
• wykonanie portretu ks. Jana Twardowskiego
• wykonanie ilustracji do wiersza autorstwa poety
• zredagowanie krótkiego wierszyka, rymowanki o naszym patronie.

Liczymy na Wasze zaangażowanie. Wykonane prace należy przesłać na e-maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 19 marca 2021r.

Akcja obejmie również quiz o naszym patronie szkoły, który napiszą przedstawiciele poszczególnych klas w dniu 19.03.2021 roku. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia prezentacji poświęconej patronowi naszej szkoły, przygotowanej przez uczniów klasy 2b  camcorder.

 

Więcej…

KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZE IKONY ANGLOJĘZYCZNEGO ŚWIATA" EDYCJA 2021 - WYNIKI

M. Adamczyk 2gbW roku szkolnym 2020/2021 miała miejsce kolejna edycja konkursu artystycznego: "Najpiękniejsze Ikony Anglojęzycznego Świata". Wzięło w niej udział 14 osób z naszej szkoły. Pokazaliście, że tkwi w Was wielki talent i chętnie rozwijacie swoje pasje.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wprawnej ręki, wspaniałych umiejętności oraz ogłaszamy tegoroczne wyniki:

1 miejsce - Marcelina Adamczyk z klasy 2gb oraz Bartosz Janik z klasy 2d, 2 miejsce - Natalia Ilska z klasy 2ga oraz Kaja Mosiak z klasy 1c, 3 miejsce - Patrycja Franczyk z klasy 2d oraz Zuzanna Krzemińska z klasy 2a

Wyróżnienia: Klaudia Sójka z klasy 1c oraz Kamila Pajda z klasy 2gb. Prace można zobaczyć na szkolnym fb.

 

 

 

Więcej…

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ W J.ANGIELSKIM 2021 - WYNIKI

wiersz ang 2021W roku szkolnym 2020/2021 odbyła się kolejna edycja konkursu na Najpiękniejszy Wiersz w Języku Angielskim. Pamiętajcie, że zawsze należy wierzyć w siebie oraz rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Po burzliwych obradach ogłaszamy wyniki tegorocznej edycji dziękując wszystkim uczestnikom za udział.

Szczególnie gratulujemy zwycięzcom: 1 miejsce - Laura Gogniat z klasy 3c za wiersz „Funeral" oraz Marcelina Adamczyk za wiersz „Growing up", 2 miejsceKarolina Czerska z klasy 3c za wiersz „The Society" oraz Patrycja Franczyk z klasy 2gb za wiersz „Once I said...", 3 miejsce - Klaudia Stasiak z klasy 2gb za wiersz „A little, tiny dancer" wraz z Kamilą Pajdą z klasy 2gb za wiersz „Our Future"

Wyróżnienia: Jakub Jankowski z klasy 2gb za wiersz "Hourglass" wraz z Roksaną Fiołką z klasy 2a za wiersz „I wish I was a genius..."

 

Więcej…

SZKOLNY KONKURS GRAMATYCZNY - WYNIKI

liczebnik dwaDnia 11. 03. 21 w związku z obchodami Narodowego Dnia Gramatyki został zorganizowany w naszej szkole konkurs dotyczący wiedzy o języku polskim. W zmaganiach językowych wzięło udział 20 naprawdę odważnych :-) uczniów klas pierwszych i drugich.

Celem konkursu było przekonanie młodzieży, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują" i gramatyka języka polskiego jest naprawdę do opanowania. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat zasad gramatycznych, poprawności językowej.

Laureatem konkursu został Marek Chotnicki z klasy 2d, który udzielił 93% poprawnych odpowiedzi. Gratulujemy serdecznie zwycięzcy, mamy również nadzieję, że w razie potrzeby, gdy będą dręczyć nas zawiłości gramatyczne, możemy liczyć na pomoc Marka.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .