II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

2A W ŚWIERADOWIE ZDROJU

Swieradow 2a 2021W czwartek klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Świeradowa Zdroju. Pierwszym punktem naszej wycieczki był SKY WALK - najwyższa trasa widokowa w Polsce. Następnie przeszliśmy przez modrzewiową Halę Spacerową.

Później odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 Izerska Łąka, gdzie obejrzeliśmy film na temat Układu Słonecznego. Zwiedziliśmy również Czarci Młyn , dowiedzieliśmy się tam w jaki sposób była produkowana mąka i poznaliśmy legendę młyna.

Z powodu trudnych warunków pogodowych nie udało nam się wjechać na Stóg Izerski. Pomimo tego wyjazd ten był bardzo udany i oby więcej takich wycieczek.

 

Więcej…

MEDALE MISTRZOSTW POWIATU W TENISIE STOŁOWYM 2021

2021 final tenis stolowy19 października w Międzyborzu odbyły się indywidualne finały powiatowe w tenisie stołowym. Reprezentanci naszej szkoły odnieśli ogromny sukces. Martyna Kostrzewa z klasy 3d została mistrzynią powiatu, a Maximilian Rudnik również z klasy 3d, został wicemistrzem.

Oboje awansowali do dalszych rozgrywek na szczeblu strefy wrocławskiej, które odbędą się w Brzegu Dolnym. Pozostali zawodnicy uplasowali się na dobrych lokatach, Aleksandra Sitarz z 3d na 5 miejscu, Miłosz Ostrowski z 3b na 6, Zuzanna Mikuła z 3d na 7 oraz Jakub Giedyk z 1d na 10 miejscu. Klasyfikacja była prowadzona oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, w zawodach wzięło udział 27 uczniów ze szkół naszego powiatu.

 

Więcej…

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH 2021

SzBPrzelaj 2021W dniu 12.10.2021 roku na trasach wokół placu zabaw przy ogródkach działkowych w Twardogórze odbył się Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół, które wywalczyły awans we wcześniejszych kwalifikacjach powiatowych. Reprezentujące naszą szkołę dziewczęta w składzie: Wiktoria Sadowska, Maja Marciniak, Alicja Szwabińska, Marcelina Banasik, Miriam Witiw, Oliwia Górowska i Paulina Wróbel (jako aktualne mistrzynie powiatu) oraz chłopcy w składzie: Szymon Deszcz, Maciej Raburski, Alan Szpyrka, Kacper Lipiec, Dorian Bugaj, Igor Olszński, Karol Słomski (jako aktualni wicemistrzowie powiatu), w Finale Dolnośląskim, w bardzo trudnych warunkach pogodowych wywalczyli miejsca w pierwszej dziesiątce: dziewczęta były piąte, chłopcy uplasowali się na miejscu dziewiątym.

 

Więcej…

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021

den2021"Uczenie jest niekończącą się podróżą" - podróżą, której celem jest przyszłość naszych uczniów. Dzień 14 października to nie tylko święto pracowników oświaty, ale również tych, bez których zawód nauczyciela nie mógłby istnieć.

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom Święta Edukacji Narodowej. Wtedy też miało miejsce ważne dla społeczności uczniowskiej wydarzenie - ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły. Uczniowie przyrzekali rzetelnie wypełniać swoje obowiązki oraz dążyć do rozwoju swojej osobowości.

Święto to jest również okazją do wyróżnienia nauczycieli, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem i owocną pracą wnoszoną w rozwój naszej szkoły.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .