II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

BEANIA 2022

Beania 2022 1a18 listopada w naszej szkole po raz kolejny odbyły się Beania. Tegoroczni pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z wyzwaniem jak najlepszego przedstawienia wylosowanej grupy społecznej w ramach autoprezentacji, quizu i teledysku muzycznego.

Miło nam ogłosić, że wszystko udało się zgodnie z planem, a nasi uczestnicy zachwycili zarówno wszystkich obecnych na sali, jak i siebie nawzajem! Z ich umiejętnościami autoprezentacji na pewno dostaną każdą pracę! Ze swoimi bystrymi umysłami wygraliby samych "Milionerów", a z takimi ruchami na parkiecie wróżymy im długą i owocną karierę na każdym weselu!

Ostatecznie, decyzją jury, zwycięską statuetę otrzymała klasa 1A, która oprócz zachwycającej prezencji, wplotła w swój występ również niezwykle ważne, szczególnie w obecnych czasach przesłanie: Make love not war! camera  camcorder

Więcej…

KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ 2022

Konk.Pios.Obcojez. 2022W dniu 14 listopada 2022 odbył się etap szkolny POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed naszym jury, w skład którego weszli: Marcelina Senger, Martyna Kostrzewa 4d, Marcel Jończyk, Rafał Bardo 2b.

Po burzliwej i trudnej debacie ogłoszono wyniki: I miejsce Klaudia Tomczyk z klasy 4a, II miejsce Karolina Kroczak z klasy 3a, III miejsce Lucyna Białecka z klasy 2a, Martyna Mielczarek z klasy 1c, Magdalena Brożek z klasy 4c

Gratulujemy jeszcze raz i trzymamy kciuki podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 13 grudnia 2022 roku o godzinie 10.00.

 

Więcej…

PACZKA NA KRESY 2022

paczka na kresyJak co roku, wspólnie z Telewizją Wrocław, rozpoczynamy zbiórkę darów dla naszych wschodnich sąsiadów. Pani Grażyna Orłowska-Sondej, prezes Fundacji Studio Wschód wraz z wiceprezesem Fundacji, kierowcą oraz dźwiękowcem, co tydzień wyjeżdżają na Wschód, aby zawieźć niezbędną pomoc. Nie zatrzymała ich nawet wojna, z ekipą telewizyjną niosą pomoc tam, gdzie są jedyną nadzieją. W obliczu zimy zdajemy sobie sprawę, że brakuje im wszystkiego, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przyniesienie produktów o dłuższym terminie ważności, aby można je było dostarczyć tym ludziom, którzy codziennie borykają się z problemami, których my na szczęście nie musimy doświadczać.

Potrzebne są artykuły spożywcze (ryż, makaron, kasze, cukier, mąka, herbata, kawa, słodycze, konserwy), środki czystości, chemia gospodarcza.

 

Więcej…

"JESIENNE FANTAZJE" 2022

jesienne fantazje2Kolejna odsłona plastycznego konkursu powiatowego "Jesienne Fantazje" - kolejne wyróżnienia dla naszych uczniów! W tym roku laureatką konkursu zorganizowanego przez oleśnicki PCEiK została Wiktoria Łaskawska z kl. 3d.

Dla Pauliny Roś (klasa 4b), i Patrycji Franczyk (klasa ) 4d - wyróżnienia.

Gratulujemy serdecznie i zapraszamy uczestniczki na wernisaż prac do Galerii PCEiK w Oleśnicy 15 listopada o godz 16:00. Na zdjęciu obok praca Pauliny. Prace Wiktorii i Patrycji na szkolnym FB.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .