II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

MRM Z WIZYTĄ W SEJMIE RP

MRM Warszawa1W piątek 8 kwietnia, Wiktoria Bryn oraz Bartłomiej Stępień wraz z pozostałymi radnymi oleśnickiej Młodzieżowej Rady Miasta, wybrali się na zaproszenie do Warszawy aby odwiedzić Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz udać się do Ministerstwa Cyfryzacji na spotkanie z Januszem Cieszyńskim.

Młodzi radni mieli okazję porozmawiać z ministrem ds. cyfryzacji i zadać mu parę pytań. Mieli również możliwość zwiedzić najciekawsze zakątki Warszawy z przewodnikiem.

PIERWSZY "NAUKOWY PIĄTEK" W II LO

Naukowy piatek2022W miniony piątek uczniowie naszej szkoły mieli niebywałą okazję, żeby poszerzyć swoja wiedzę, zdobyć nowe umiejętności i zainspirować się do działania. A to wszystko za sprawą Naukowego piątku. Jest to nowe przedsięwzięcie w naszej szkole i ma charakter edukacyjny.

Po pierwszej edycji wydarzenia, które cieszyło się bardzo dobrą opinią uczniów i prowadzących oraz ogromnym zainteresowaniu, chcemy aby weszło na stałe do kalendarza szkoły i cyklicznie się powtarzało camera

Wśród bogatej oferty zajęć warsztatowych prowadzonych przez nauczycieli z naszej szkoły, zainteresowani poznawali tajniki filmu i aktorstwa, rozwijali kompetencje językowe w formie gier i zabaw, zarówno w języku angielskim jak i hiszpańskim oraz przystąpili do konkursu wiedzy o Unii Europejskiej.

 

Więcej…

JULIA LENTKA, EMILIA SZMALEC I JAKUB GAJEWSKI W FINALE DOLNOŚLĄSKIM KONKURSU O GRUZJI

Gruzja konkursGruzja to kraj, gdzie w niezwykły sposób historia miesza się z nowoczesnością a w kulturze wyraźne są wpływy lokalne i obce. Odwiedzających z pewnością zachwyci pięknem przyrody, wyjątkowymi krajobrazami i gościnnością gospodarzy. Nic dziwnego, że jest to coraz bardziej popularny kierunek podróży Polaków.

Uczniowie naszej szkoły zachęceni przez nauczycielkę geografii, p. Ewę Hejna, również postanowili lepiej poznać ten kraj i licznie wzięli udział w szkolnych eliminacjach Konkursu "Gruzja – fascynująca podróż" organizowanego już po raz czwarty przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Pozwoliły one wyłonić 8 uczestników II etapu, który odbył się 30.03.2022 r.

 

Więcej…

SUKCES JULII MAZUR W SENACIE RP

J.Mazur senat2022Z dumą informujemy, że uczennica klasy 2a Julia Mazur w etapie centralnym ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. "Senat RP – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej" zajęła 24 miejsce w Polsce.

W pierwszym etapie konkursu Julia napisała pracę konkursową na temat: "Senat jest tym, co pozostałe władze do szlachetnych działań pobudza, od nieuczciwych odwodzi, a namiętności studzi". Oceń funkcje i potrzebę istnienia Senatu w świetle powyższej refleksji Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Jej praca została wysoko oceniona i Julia zakwalifikowała się do centralnego etapu konkursu.

W drugim etapie konkursu zadaniem Julii było rozwiązanie testu. Pytania testowe dotyczyły problematyki systemu naczelnych władz państwowych Rzeczypospolitej Polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem roli i znaczenia Senatu RP.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .