II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SZKÓŁ-AMBASADORÓW EPAS - RELACJA

epas logo222 i 23 kwietnia 2021r. odbył się ogólnopolski festiwal dla szkół szkół rozpoczynających udział w programie EPAS. Wzięło w nim udział czworo uczestników naszego szkolnego koła EPAS: Amelia Grzesik i Szymon Rajkiewicz z kl. 1a oraz Maja Cielecka i Weronika Sus z kl. 2c.

Pierwszy dzień festiwalu rozpoczęliśmy spotkaniem z Panią posłanką Janiną Ochojską. W tej części uczestniczyli także nasi opiekunowie w kole EPAS - pani Agnieszka Komsta-Fila oraz pan Tomasz Stępień. Dzięki otwartej formule spotkania każdy mógł zadać pytanie pani europosłance. Młodzież pytała o powody dla których pani J. Ochojska została europarlamentarzystką, jak ocenia działania UE w dziedzinie klimatu, praw kobiet, uchodźców i polską politykę wobec Białorusi. J. Ochojska gorąco nas zachęcała do jak najaktywniejszego udziału w życiu naszego państwa, do udziału w wyborach i do wywierania wpływu na rządzących Polską. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Więcej…

WAŻNE INFORMACJE DLA MATURZYSTÓW

ckeWszystkich tegorocznych maturzystów prosimy o zapoznanie się z niniejszymi dokumentami oraz procedurami obowiązujacymi na tegorocznym egzaminie maturalnym:

A. procedura maturalna B. harmonogram matur C. komunikat_przybory na maturze D. komunikat_egzamin z informatyki E. procedura COVID-19

LIST DYREKTORA II LO DO ABSOLWENTÓW

J.Kwasniewska wstępniak deckDrodzy Absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy,
moi Absolwenci...

Kieruję dziś do Was tych kilka słów pożegnania, choć pewnie nikt nie przypuszczał, że i w tym roku przyjdzie nam się rozstawać w taki sposób... Bez możliwości spojrzenia sobie w oczy, uściśnięcia dłoni, czyli tego, co takie ludzkie i co do pewnego momentu uznawaliśmy za normę, której chyba nie docenialiśmy należycie. To pożegnanie jest inne, ale sam moment równie poruszający i emocjonalny jak zawsze.


Lista absolwentów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem | Galeria "czerwonych pasków"

Opuszczacie dziś nasze liceum, współtworząc jednocześnie jego historię. Wasza energia, młodzieńczy entuzjazm, wniknęły w te mury i będą tworzyły atmosferę dla kolejnych pokoleń.

Dziękuję za trzy lata wspólnej drogi, z racji wiadomych okoliczności dosyć wyboistej, ale prowadzącej do celu, który właśnie osiągnęliście. Przed Wami egzamin maturalny. Głęboko wierzę, że otworzy on szeroko kolejne drzwi do Waszego życiowego spełnienia. My jako nauczyciele będziemy dopingować Was w dalszej drodze. Nie mamy wątpliwości, że zajdziecie daleko. Niech nie zabraknie Wam odwagi w realizowaniu własnych planów i spełnianiu marzeń.

 

Więcej…

TRZECIOKLASIŚCI Z BIOL-CHEMU NA MATURZE PRÓBNEJ Z PWR

3c chemiaPwr222 kwietnia odbyły się zajęcia naszych licealistów z klasy 3c z dr hab. inż. Agnieszką Wojciechowską Prof. PWr. Do komunikacji wykorzystano aplikację MS Office Teams. W ramach zajęć dokonano analizy rozwiązanych zadań z arkusza matury próbnej, do której nasi licealiści przystąpili 30 marca łącząc się poprzez MS Office Teams.

Zadania zostały przygotowane przez zespół pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Chemicznego PWr pod kierunkiem dr hab. inż. Agnieszki Wojciechowskiej. Należy zaznaczyć, że byliśmy jedną z kilku szkół średnich uczestniczących w I edycji Matury Próbnej z PWr.

Arkusz został przygotowany zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi opublikowanymi przez CKE 28 grudnia 2020 r. Czas pandemii uniemożliwił nam wyjazdy na laboratorium na PWr, jednak pomimo realizowania nauki zdalnej współpraca naszej szkoły z Wydziałem Chemicznym układała się bardzo dobrze.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .