II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

[Aby zapoznać się ze szczegółami oferty należy kliknąć tryb pełnoekranowy]

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II LO ŻYJE MATEMATYKĄ

10X10W tym roku szkolnym, mimo zdalnego nauczania, uczniowie naszej szkoły biorą bardzo aktywny udział w konkursach matematycznych. Byliśmy obecni w zmaganiach w ramach konkursu NABOJ, który wywołał niesamowite emocje.

Grupa uczniów bierze udział w Lidze Zadaniowej, w której Karol Czub i Szymon Narolski z klasy 3d osiągają najlepsze wyniki. Uczestniczymy ponadto w Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej.

Natomiast w szkole klasy politechniczne zmagają się co piątek z tak zwanymi „zadaniami piątkowymi", gdzie największą  ilość poprawnych rozwiązań przesłali dotychczas Justyna Sośnicka i Michał Skowronek z klasy 2d.

Braliśmy udział w zabawie "Sylwester z matematyką". Grupa pasjonatów matematyki w noc sylwestrową, przywitała Nowy Rok, zmagając się z rozwiązywaniem dwóch zadań, których wynikiem była liczba 2021.

 

Więcej…

IKONY ANGLOJĘZYCZNEGO ŚWIATA + KONKURS NA WIERSZ

banksyZapraszamy sredecznie do udziału w posiadających już długą tradycję szkolnych konkursach tematycznych na Najpiękniejsze Ikony Anglojęzycznego Świata oraz Najpiękniejszy Wiersz w Języku Angielskim.

Regulaminy obu konkrsów do pobrania tu: ikony | wiersz.

PRZYPOMNIENIE O KONKURSACH

dwojkART CORONA 1  Szkolny Konkurs w języku angielskim MY STORY: Chcielibyśmy Was zaprosić do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie naszego szkolnego konkursu w języku angielskim MY STORY. Przedmiotem konkursu jest napisanie opowiadania w języku angielskim. Liczymy na Waszą kreatywność i umiejętności językowe. Być może już macie jakąś "historyjkę" w zanadrzu. Podzielcie się nimi z nami - nie ukrywajcie się ;)

Wszelkie wytyczne zostały załączone w regulaminie. Prace należy przesyłać do 25 stycznia.

 2  Szkolny Konkurs plastyczno-literacki RZECZYWISTOŚĆ 2.0 Rok 2020 zapowiadał się dość obiecująco...i nagle dopada nas wszystkich wirus, który zamknął nas w domach....
Zapraszamy Was do konkursu, który rozpoczęliśmy już w zeszłym roku. Otwieramy go ponownie mając nadzieję, że pokażecie nam, co o tym wszystkim myślicie. Jeśli masz coś do przekazania w formie plastycznej lub literackiej, czas najwyższy się wyrazić :). Regulamin do pobrania.

Jak Wy to widzicie? Jaka jest Wasza rzeczywistość 2.0? Jaka będzie rzeczywistość 2.0? Prace należy składać / nadsyłać na podany adres do 12 lutego 2021.

 

Więcej…

DEBIUT LITERACKI AMELII DŁUGOSZ

Eliza i Kordian14 grudnia miała miejsce premiera książki uczennicy kl. 1b - Amelii Długosz. Jej pierwsza publikacja, "Eliza i Kordian - kontra Dziadek Wampir", pojawiła się w formie e-booka dostępnego na stronach wielu internetowych księgarni oraz wydawnictwa Feniks.

"Młoda autorka wprowadzi was do świata pełnego tajemnic, humoru i dreszczyku emocji. Przekonajcie się sami i sprawdźcie, co skrywa Szkarłat" - informuje na swoich stronach Feniks.

"Eliza i Kordian kontra Dziadek Wampir" to doskonała książka na chłodny, mroczny wieczór. Polecam!" - rekomenduje z kolei książkę Amelii Paulina Ampulska, autorka bloga Pokój Pełen Książek

Jesteśmy podekscytowani i zabieramy się do czytania, po raz kolejny pękając z dumy, że nasi uczniowie odważnie sięgają po swoje marzenia.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .