II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

3B WYCIECZKA DO OSTRZESZOWA

3b 05.2022 6Dnia 24 maja 2022 roku klasa 3b wraz z wychowawczynią Martą Paździor i panią Urszulą Dibelką wybrała się na wycieczkę programowo-integracyjną do Ostrzeszowa.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia wznoszącego się na północ od rynku wieży zamku starościńskiego z Basztą Kazimierzowską z XIV wieku. Historię wieży w ciekawy sposób przedstawiła nam pani przewodnik. Wieżę tę wzniósł Kazimierz Wielki, a zniszczyli Szwedzi. Tą pięciokondygacyjną budowlę niegdyś strzeżono przed grasującymi w okolicy rozbójnikami. Na pamiątkę tego wydarzenia książę kazał pobudować zamek, kościół i gród, i nazwać go Ostrzeżów. Dzisiaj na wieżę można wejść w celu podziwiania panoramy miasta, a w gotyckich piwnicach można zobaczyć ciekawą wystawę „Średniowiecze da się lubić!". 

 

Więcej…

II i III MIEJSCE W FINAŁACH POWIATOWYCH SIATKÓWKI PLAŻOWEJ 2022

sitakowka plazowa 202227 maja w Sycowie odbyły się Finały Powiatowe w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Filipowiak i Aleksandra Mularczyk z klasy 3c oraz Mateusz Błaszczyk i Maksymilian Safian z klasy 3d.

Po zaciętych i trudnych meczach, w ciężkich warunkach atmosferycznych, dziewczyny wywalczyły 2, a chłopcy 3 miejsce.

Bardzo serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu.

PROJEKT GeKoN

gekon1Firma GKN Driveline Polska Sp. z o.o znana jest na świecie głownie jako producent części samochodowych. Ale nie każdy wie, że firma udziela pomocy lokalnym społecznościom, placówkom kulturalnym, instytucjom oświatowym, stowarzyszeniom i fundacjom działającym m. in. na terenie powiatu oleśnickiego, realizując grantowy program GeKoN.

W ramach działań grantowych zespoły pracowników mogą przygotować i zgłosić w trybie konkursowym swoje projekty. W uzgodnieniu z liderką jednego z takich zespołów, Panią Małgorzatą Węgrzyn, opracowany został projekt rewitalizacji fragmentu terenów zielonych przylegających do głównego budynku naszej szkoły i stanowiącego miejsce odpoczynku dla uczniów, nauczycieli i interesantów, który uzyskał akceptację komisji konkursowej. Do zadań zespołu należało m.in. odnowienie tego miejsca przez zerwanie starych płyt chodnikowych, pomoc w przygotowaniu terenu do wyłożenia nowej nawierzchni, wymiana starych ławek, montaż nowych ekologicznych koszy na śmieci oraz partycypacja w kosztach związanych z położeniem nowych płyt chodnikowych.

 

Więcej…

DZIEŃ W SEJMIE RP

SEJM05.2022Na zaproszenie posłanki Lewicy - pani Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, pięćdziesięcioro uczennic i uczniów naszej Szkoły pod opieką nauczycielek pań Małgorzaty Pyceli i Agnieszki Komsty-Fili i rodzica pana Jacka Bagińskiego, gościło w środę, 25 maja 2022 roku w Sejmie.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obserwować obrady Sejmu RP, gdzie odbywało się właśnie II czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Po zwiedzeniu sejmu odbyliśmy się krótkie spotkanie z panią Posłanką, która opowiedziała nam o sobie, przekazała ciekawostki o pracy posła i wręczyła upominki, wśród których znalazła się ciekawa pozycja książkowa.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .