II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

UKRAINA LO2Z ogromnym niepokojem śledzimy sytuację na Ukrainie, solidaryzując się ze wszystkimi jej obywatelami, ale przede wszystkim - z naszymi uczniami i ich rodzinami. Chcemy zapewnić, że wychowawcy, wszyscy nauczyciele wraz z pedagogiem i psychologiem oraz pozostali pracownicy naszej szkoły otoczą Was w tych trudnych momentach szczególną opieką i w miarę możliwości będą służyć radą i pomocą. 

Jesteśmy z Wami! Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy

NOWE LOGO - WYNIKI ANKIETY

B lo2 logo niebieskiZgodnie z informacją opublikowaną na szkolnym facebooku, w dniu wczorajszym zakończyliśmy głosowanie dotyczące wariantu kolorystycznego nowego logo naszej szkoły. Na wariant A (tzw. „ceglany", w zamyśle nawiązujący do koloru elewacji budynku) głosowało 15 osób. Ponadto, z wykorzystaniem e-dziennika, głos na wariant A oddało także 9 nauczycieli, co daje w sumie 24 głosy.

Na opcję B - niebieską - rozkład głosów to 87 oddanych prze fb oraz 8 z wykorzystaniem e-dziennika. W sumie 95 głosów. Oznacz to, że nowy logotyp II LO będzie funkcjonował w kolorystyce niebieskiej, czyli stanie się kontynuacji obowiązującej dotychczas linii.

Bardzo dziękujemy za konstruktywne wsparcie oraz pomoc w podjęciu decyzji. Pod niniejszym linkiem przedstawiamy dodatkowo kontekst symboliczny nowego logotypu.

ZAPROSZENIE DO GALERII dwójkART

dwojkART2022Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie II LO w Oleśnicy, chciałabym serdecznie zaprosić do obejrzenia wystawy prac naszych uczniów w ramach "dwójkArt - czyli o sztuce u Twardowskiego", która ma miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Oleśnicy, przy ul. Kochanowskiego.

W tym roku w galerii znalazły się wiersze Jowity Raczkowskiej i Kamila Gołembiewskiego, oraz prace plastyczne Zofii Niewiadomskiej, Zuzanny Krzemińskiej, Amelii Brojanowskiej, Patrycji Franczyk, Julii Nowak, Wiktorii Chudy, Zuzanny Kowalczyk i Zuzanny Koziary.

Wystawa potrwa do połowy marca 2022 roku. Poglądowa wersja elektroniczna prac znajduje się na szkolnym facebooku.

Zapraszamy! K. Jaworska-Dawidziuk

LIST KURATORA OŚWIATY

kuratorium oswiaty wroclawSzanowni Rodzice! Piąta fala pandemii koronawirusa wywołana przez omikron opada, spada liczba zachorowań i zmniejsza się ilość hospitalizacji. Poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliła na podjęcie decyzji o powrocie do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 21 lutego br. uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do szkół. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nauczanie stacjonarne sprzyja efektywności kształcenia i socjalizacji uczniów, jest naturalnym stanem edukacji. Co więcej, od 11 lutego br. zlikwidowana została tzw. „kwarantanna z kontaktu", sam kontakt z osobą chorą nie jest podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny. To oznacza, że w przypadku pojedynczych zachorowań uczniów całe oddziały nie będą przechodzić na nauczanie zdalne – chorzy uczniowie pozostaną w domu, zaś reszta będzie uczęszczać do szkoły.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .