II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

[Aby zapoznać się ze szczegółami oferty należy kliknąć tryb pełnoekranowy]

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

STYPENDIA #ZSQUAD ZA ROK 2020

zsquad stypendia 2020W ostatnim dniu roku 2020 w auli szkolnej wręczone zostały po raz kolejny stypendia #Zsquad za rok 2020 w ramach innowacyjnego projektu realizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy we współpracy z firmami reprezentującymi prężnie rozwijające się polskie spółki z branży nowych technologii informacyjnych.

W wyniku postępowania stypendialnego przyznano 3 jednorazowe stypendia w wysokości 2200 zł (uzyskali je: Natalia Pawłowska, Julia Kulik i Szymon Narolski), 3 jednorazowe stypendia w wysokości 500 zł (dla Aleksandry Kraski, Kingi Kuśmierczyk oraz  Kingi Mielcarek). Sfinansowano również egzamin z języka angielskiego FCE w kwocie 645 zł. Do egzaminu przystąpi Szymon Narolski, który najlepiej poradził sobie z kursem przygotowującym do egzaminu FCE prowadzonym w II LO przez p. Annę Lisiecką w ramach projektu #Zsquad.

 

Więcej…

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

Boze Narodzenie 2020 Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i Pracownicy Naszej Szkoły,

kończy się ten przedziwny rok. Rok, który uświadomił, jak bardzo nieprzewidywalne bywają okoliczności tworzące naszą codzienność.

Niech cisza i spokój wigilijnego stołu oraz siła, która płynie z bliskości spotkania w rodzinnym gronie pozwolą choć na chwilę zatrzymać ten rozpędzony świat. Niech dadzą wytchnienie i czas, na uporządkowanie wszystkiego, czego w natłoku zdarzeń uporządkować nie sposób.

I niech nie zabraknie nam nadziei, odwagi i dobrego zdrowia do stawiania czoła temu, co pisane nam w kolejnym 2021 roku.

Dyrekcja II LO w Oleśnicy

"RAZEM NA ŚWIĘTA" 2020

RAZEM NA SWIETA 2020W trzeciej edycji akcji MEN "Razem na Święta", której celem jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych chętnie wzięli udział nasi wychowankowie, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Pamiętamy jak wiele osób w naszym najbliższym otoczeniu czeka na nasze wsparcie, na zwykły gest życzliwości młodego człowieka. Cieszy fakt, że włączyli się w akcję także niektórzy nauczyciele naszej placówki. Do akcji dołączyła się także Pani I. Kuśmierek w ramach projektu: "Ozdoby i Potrawy Bożonarodzeniowe". (prezentacja prac  powerpoint)

 

Więcej…

OLIMPIADA "WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH" - EDYCJA 2020/2021

logo Olimpiady ZUSW ubiegłym tygodniu, w ramach podstaw przedsiębiorczości, zakończył się cykl lekcji o ubezpieczeniach społecznych realizowany w ramach projektu „Lekcje z ZUS". Wszyscy uczniowie klas drugich ponadpodstawowych poznali cel oraz historię ubezpieczeń społecznych, zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, rodzaje ubezpieczeń społecznych i świadczeń wypłacanych z tytułu tych ubezpieczeń. Dowiedzieli się również jak zarejestrować firmę oraz jakie obowiązki i ulgi ma przedsiębiorca w rozliczeniach z ZUS.

Projekt oprócz walorów edukacyjnych stanowił przygotowanie uczniów do udziału w Olimpiadzie "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

W tym tygodniu 46 uczniów II LO wzięło udział w I etapie tejże Olimpiady. Zwyciężczynią została Adrianna Marków z klasy 2a, która zdobyła maksymalną ilość punktów. Żeby wyłonić dwie kolejne osoby do drużyny mającej prawo reprezentować szkołę na etapie wojewódzkim potrzebna była dogrywka, którą wygrały Roksana Fiołka z klasy 2a i Marcelina Sołtys z klasy 2c.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .