II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WIZYTA W TRÓJMIEŚCIE

Trojmiasto 2022W dniach 21-23 października 2022 r. odbyła się edukacyjno-krajoznawcza wycieczka do Trójmiasta, w której udział wzięli uczennice i uczniowie klas 2a i 2c (łącznie 48 osób). W jej programie było zwiedzanie najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gdańska i Sopotu oraz mniej oczywistych stoczniowo-portowych dzielnic Gdyni. Nie brakowało niezwykłych lekcji historii: Gdańsk jako miasto portowe o ponad tysiącletniej historii, bohaterska obrona Westerplatte w pierwszych dniach II Wojny Światowej czy lepiej poznane karty historii najnowszej w Europejskim Centrum Solidarności i Muzeum Emigracji w Gdyni. Nie bez znaczenia był pełen profesjonalizm naszego przewodnika – pana Arka.

 

Więcej…

"PODARUJ ZNICZ NA KRESY" - PODSUMOWANIE AKCJI 2022

znicz20221 listopada, na zapomnianych polskich grobach na Kresach Wschodnich, zapłonęły znicze zebrane podczas akcji "Podaruj znicz na Kresy". To znak pamięci o rodakach, którzy w większości już nie mają swoich bliskich, a których życie jest niezwykłą historią i świadectwem wierności Polsce i naszej tradycji chrześcijańskiej.

Dziękujemy serdecznie tym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, którzy odpowiedzieli na nasz apel oraz wzięli udział w tegorocznej zbiórce symbolicznego znicza w kolorze biało- czerwonym, następnie przewiezionym do Wrocławia i dalej, za pośrednictwem naszej regionalnej Telewizji Wrocław-Studio Wschód na Kresy, na groby naszych bohaterów narodowych.

REALIZACJA PROJEKTU "POZNAJ POLSKĘ"

plakat

plakat dofinansowanieW ostatni weekend października uczniowie naszej szkoły, w ramach projektu ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę"(projekt dofinansowany kwotą 15.000 zł), wybrali się w podróż. Celem tej podróży była Lubelszczyzna z wszelkimi walorami historycznymi, etnograficznymi i geograficznymi.

Przygoda rozpoczęła się od malowniczego Muzeum Wsi Lubelskiej, a jesień dodawała uroku temu miejscu. Muzeum było podzielone na sektory: Wyżyna Lubelska, Sektor Dworski, Roztocze oraz Miasteczko. Przechadzaliśmy się wśród starego wiatraka, studni, okazałych dworków i wiekowych chałup, poznając intrygujące historie ich dawnych mieszkańców.

W Miasteczku zobaczyliśmy międzywojenny salon fryzjerski i pocztę z telegramem. Usłyszeliśmy historie o konkretnych ludziach zamieszkujących niegdyś te budowle. camera

Więcej…

TRZECIE MIEJSCE W FINALE POWIATOWYM LICEALIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH

Mistrz.Pow.Szachy 202227 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy odbył się Finał Powiatowy Licealiady Młodzieży w Szachach.

Tym razem nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego i nasza reprezentacja w szachach w składzie: Patrycja Franczyk, Marek Chotnicki, Jakub Garbaczewski, wszyscy z klasy 4d oraz Piotr Zaskórski z klasy 3d, musiała zadowolić się 3 miejscem.

Gratulujemy.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .