II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 OFERTA EDUKACYJNA II LO NA ROK SZKOLNY 2021/2022

 oferta IILO 2021 2022 deck  filmik promocyjny 2020 deck2  oferta IILO 2021 2022 deck uczniowie  dolacz do nas3
materiał informacyjny
dla rodziców
film promocyjny
II LO w Oleśnicy
materiał informacyjny
dla uczniów
nauczyciele Dwójki zachęcają:
"Dołącz do nas!"

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ZAJĘCIA ONLINE Z CHEMII W RAMACH WSPÓŁPRACY Z POLITECHNIKĄ WROCŁAWSKĄ

chemia onlineWykładami z chemii zainaugurowaliśmy w II LO w Oleśnicy współpracę między naszym liceum a Politechniką Wrocławską. Po raz kolejny umowa została sformalizowana i jesteśmy w VIII edycji tego programu, wśród kilkunastu szkół na Dolnym Śląsku biorących udział w projekcie "Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze Szkołami Średnimi". Na rok szkolny 2020/2021 zostały zaplanowane zajęcia w formie zdalnych spotkań wykładowców PWr z naszymi uczniami.

Uczniowie klasy 3c ( medycznej) uczestniczyli 10.12./ 21.01/ 28.01/ 18.02. w wykładach z chemii, które przygotowała i przeprowadziła dr hab. inż. A. Wojciechowska, prof. PWr. Podczas pierwszych trzech spotkań Pani Profesor omówiła z naszymi trzecioklasistami bufory oraz iloczyn rozpuszczalności. Podstawą wykładu Pani Profesor było zaprezentowanie uczniom z kl.3c materiału teoretycznego oraz rozwiązywanie z uczniami zadań z arkuszy maturalnych, wśród których dominowały zadania złożone wymagające zrozumienia opisanego w tekście procesu.

 

Więcej…

TRANSLATION GEEK - KONKURS TŁUMACZENIOWY Z J.ANGIELSKIEGO

translateZapraszamy Was serdecznie do pierwszej odsłony Konkursu Tłumaczeniowego TRANSLATION GEEK! Konkurs obejmujący 4 sesje online odbędzie się w marcu bieżącego roku.

Finał przewidziany jest na kwiecień i, mamy nadzieję, rozegrany zostanie już w murach naszej szkoły. Konkurs zakłada tłumaczenie tekstów z języka angielskiego na język polski. Pełny regulamin Konkursu do pobrania pdf.

Zapisy u nauczycieli j. angielskiego: p. Stępnia, p. Lisieckiej, p. Jaworskiej-Dawidziuk (poprzez dziennik lub w trakcie lekcji)w terminie do 25 lutego.

 

Więcej…

HOLA LO2

holaLO2 logoZapraszam wszystkich uczących się języka hiszpańskiego, ale także zainteresowanych obszarem krajów hiszpańskojęzycznych, do odwiedzania witryny internetowej HolaLO2. Jest to strona, na której umieszczam dodatkowe materiały uzupełniające nasz szkolny kurs Aula Nueva. Znajdziecie tam uporządkowane zgodnie z częściami podręcznika dodatkowe linki, filmy, ćwiczenia interaktywne etc., które pozwolą przepracować w atrakcyjnej formie materiał szkolny, ale przede wszystkim urozmaicić go i wzbogacić.

Zakładka HolaLO2/Ciekawostki to z kolei miejsce, w którym możecie znaleźć odnośniki do blogów, podcastów i stron www, traktujących o gramatyce, słownictwie, ale także kulturze, geografii i innych aspektach przebogatego świata hiszpańskojęzycznego.

Zapraszam ponadto do zaglądania na facebookowy fanpage Ciekawostki del mundo de habla hispana. Znajdziecie tam ciekawe (subiektywny wybór autora :-), bieżące informacje ze wszystkich możliwych stron hiszpańskojęzycznego świata.

 

Więcej…

KOMA 2021

fund.mat.wroc12 lutego 2021r. odbył się organizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich konkurs matematyczny KOMA, który od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. 

Konkurs ma niespotykaną formę i jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Dużą trudność stanowi umiejętne robienie notatek i posługiwanie się nimi.

W tym roku tematem przewodnim zmagań były RELACJE RÓWNOWAŻNOŚCI. Oto trójka uczniów naszej szkoły, która uzyskała najwyższe wyniki w tegorocznej odsłonie konkursu : Michał Skowronek 2d, Karol Czub 3d i Szymon Narolski 3d.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .