II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

OBCHODY DNIA EUROPY 2021

DNI EUROPY 2021Szkolna grupa EPAS przy II LO w Oleśnicy zaprasza do wspólnych obchodów Dnia Europy 2021.

Z okazji rocznicy ogłoszenia Deklaracji Schumana zapraszamy Was do udziału w następujących konkurencjach:

1. Konkurs na pracę plastyczną na temat wybranego kraju - członka UE.
2. Konkurs na „europejską piosenkę".
3. Konkurs „Podróż po Europie" – kolaż zdjęć z podróży do krajów europejskich.
4. Szkolny QUIZ wiedzy o Unii Europejskiej online.

REGULAMIN DNIA EUROPY 2021 W II LO OLEŚNICA

 

Więcej…

"W ŚWIECIE BAJEK" - MISTRZOWSKI DUBBING UCZNIÓW KL 2D i 1C

shrekW roku szkolnym 2020/2021 kontynuowaliśmy nasz szkolny projekt "W Świecie Bajek", którego celem jest zachęcanie do praktycznego wykorzystania wiadomości przekazywanych przez bajkę. Bohaterowie naszych bajek przenoszą każdego w świat wyobraźni, a za pomocą magicznego obrazu sprzyja większej fascynacji i zainteresowaniem podejmowanym tematem.

W poprzednich edycjach projektu "W Świecie Bajek" udawało nam się przygotować inscenizacje bajek, z którymi wychodziliśmy do szkół i przedszkoli oleśnickich. Obecnie w czasie pandemii proponujemy zmienioną formułę i zapraszamy Was do obejrzenia i posłuchania bajek w wykonaniu naszych wychowanków, którzy użyczyli głosów swoim bajkowym bohaterom, pokazując swój ukryty talent.

Mamy nadzieje, że dostarczymy Wam wielu pozytywnych emocji. W projekcie uczestniczyli nasi wychowankowie z klas: 1d, 1c, 2a, 2d, 2gb. Dziękując wszystkim zaangażowanym uczniom zapraszamy do obejrzenia efektu naszej pracy.

Film "Shrek" zdubbingowany przez uczniów klasy 2d: https://drive.google.com/drive/folders/1h4VJpTppjgdMr7UQvwhLbzEoHoYXflpO oraz odcinek bajki o Śwince Peppie z dubbingiem uczniów klasy 1c: https://drive.google.com/drive/folders/1tnWN_4O-Tad6Q7ieuFurc3Jzn8mc87uG?usp=sharing.

 

Więcej…

KAROL SŁOMSKI W FINALE DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU O GRUZJI

GruzjaZ prawdziwą przyjemnością dzielimy się informacją, że nasz uczeń Karol Słomski z klasy 2 gC zakwalifikował się do finału konkursu "Gruzja – fascynująca podróż" organizowanego już po raz trzeci przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Karol z odpowiednio wysokimi wynikami przeszedł przez etapy szkolny i międzyszkolny, które oparte były na niełatwych testach wiedzy. Udowodnił, że zarówno historia, geografia, jak i kultura Gruzji nie są mu obce.

Finałowe zmagania konkursowe odbędą się 28 i 29 kwietnia br. Warto dodać, że dla laureatów przewidziano kilkudniową podróż do Gruzji.

 

Więcej…

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO "10X10" - TAK RODZĄ SIĘ MATEMATYCZNE TALENTY

10X10"10 X 10" to autorski konkurs matematyczny dla pasjonatów planimetrii. Przez dziewięć kolejnych tygodni 27 uczestników walczyło o zdobycie 4 punktów tygodniowo. Dziesiąty tydzień to czas rozstrzygnięć i pasjonującego finału. Finału, w którym, aby wyłonić zwycięzcę, potrzebna był dogrywka. Ostatecznie na podium stanęli: I miejsce- Bartosz Janik, II miejsce- Michał Skowronek, III miejsce- Marek Chotnicki, wszyscy z klasy 2d. Gratulacje!

Wszystkim, którzy dotrwali do końca, wielkie brawa. Wasze pomysły, zaangażowanie i poświęcony czas pokazały, że wszyscy macie talent matematyczny. Pamiętajcie o nim i wykorzystajcie go. Postawcie na matematykę!

Oto garść szczegółów dotyczących uczestników przebiegu Konkursu oraz uzyskanej punktacji:

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .