II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

TRANSLATION GEEK - KONKURS TŁUMACZENIOWY Z J.ANGIELSKIEGO

translateZapraszamy Was serdecznie do pierwszej odsłony Konkursu Tłumaczeniowego TRANSLATION GEEK! Konkurs obejmujący 4 sesje online odbędzie się w marcu bieżącego roku.

Finał przewidziany jest na kwiecień i, mamy nadzieję, rozegrany zostanie już w murach naszej szkoły. Konkurs zakłada tłumaczenie tekstów z języka angielskiego na język polski. Pełny regulamin Konkursu do pobrania pdf.

Zapisy u nauczycieli j. angielskiego: p. Stępnia, p. Lisieckiej, p. Jaworskiej-Dawidziuk (poprzez dziennik lub w trakcie lekcji)w terminie do 25 lutego.

 

Więcej…

HOLA LO2

holaLO2 logoZapraszam wszystkich uczących się języka hiszpańskiego, ale także zainteresowanych obszarem krajów hiszpańskojęzycznych, do odwiedzania witryny internetowej HolaLO2. Jest to strona, na której umieszczam dodatkowe materiały uzupełniające nasz szkolny kurs Aula Nueva. Znajdziecie tam uporządkowane zgodnie z częściami podręcznika dodatkowe linki, filmy, ćwiczenia interaktywne etc., które pozwolą przepracować w atrakcyjnej formie materiał szkolny, ale przede wszystkim urozmaicić go i wzbogacić.

Zakładka HolaLO2/Ciekawostki to z kolei miejsce, w którym możecie znaleźć odnośniki do blogów, podcastów i stron www, traktujących o gramatyce, słownictwie, ale także kulturze, geografii i innych aspektach przebogatego świata hiszpańskojęzycznego.

Zapraszam ponadto do zaglądania na facebookowy fanpage Ciekawostki del mundo de habla hispana. Znajdziecie tam ciekawe (subiektywny wybór autora :-), bieżące informacje ze wszystkich możliwych stron hiszpańskojęzycznego świata.

 

Więcej…

KOMA 2021

fund.mat.wroc12 lutego 2021r. odbył się organizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich konkurs matematyczny KOMA, który od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. 

Konkurs ma niespotykaną formę i jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Dużą trudność stanowi umiejętne robienie notatek i posługiwanie się nimi.

W tym roku tematem przewodnim zmagań były RELACJE RÓWNOWAŻNOŚCI. Oto trójka uczniów naszej szkoły, która uzyskała najwyższe wyniki w tegorocznej odsłonie konkursu : Michał Skowronek 2d, Karol Czub 3d i Szymon Narolski 3d.

 

Więcej…

PODSUMOWANIE III POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ 2021

mikrofon1Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom III Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej 2021. Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły pokazali, że są uzdolnieni i potrafią oczarować swoim talentem.

Trzecia edycja Konkurs Piosenki Obcojęzycznej na poziomie powiatowym przyniosła III miejsce, które zajęła Karolina Kroczak, uczennica klasy 1a oraz dwa wyróżnienia, które powędrowały do rąk Laury Gogniat i Kornelii Kubicz.

Gratulujemy serdecznie sukcesów. 

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .