II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PARLAMENT, POLIN, CNK I "BOWIE" W TEATRZE STUDIO CZYLI KOLEJNA WIZYTA IILO W WARSZAWIE

w senacie 2022W piątek i sobotę - 10 oraz 11 czerwca tego roku - grupa uczniów naszego Liceum wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Towarzyszącymi młodzieży opiekunkami były panie Agnieszka Komsta-Fila, Ewa Hejna i Anna Mikuła - mama uczestniczki wyjazdu.

Głównym celem podróży było dokładne poznanie siedziby Parlamentu RP, a jego realizację umożliwiło nam zaproszenie od posłanki z partii Zielonych - Małgorzaty Tracz, będącej również wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Razem z panią posłanką zwiedziliśmy izbę Sejmu i Senat, a następnie udaliśmy się do sali im. Konstytucji 3 maja, gdzie dołączyła do nas dwójka innych posłów - pani Urszula Zielińska oraz pan Franciszek Sterczewski.  camera

 

Więcej…

NAUKOWY PIĄTEK W II LO - DRUGA EDYCJA

Naukowy piatek2 1Inaugurując w kwietniu tego roku Naukowe Piątki w II LO otwierała się przed nami prawdziwa terra incognita. I jak to w przypadku bytów niezbadanych bywa, nie wiadomo było, jak będzie. Pierwsza edycja tej nowej edukacyjnej inicjatywy, adresowanej do naszych uczniów, a realizowanej przez nauczycieli IILO i zaproszonych przez nich gości, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania pod względem zainteresowania, frekwencji oraz deklaracji i chęci udziału w kolejnych odsłonach.

I dziś, w piątek 10 czerwca, mieliśmy przyjemność zaprosić po raz kolejny ponad 100 uczniów naszej szkoły na zajęcia w ramach II Naukowego Piątku w II LO. Licealiści mieli do dyspozycji cieszące się poprzednio ogromnym zainteresowaniem zajęcia laboratoryjne z preparatyki oraz konstrukcji serca. Gościnnie połączyliśmy się także z Centrum Nauki Kopernik, skąd dr hab. inż. Przemysław Kupidura przybliżył zainteresowanym tajniki obserwacji Ziemi w monitorowaniu zmian klimatycznych. Z kolei dr Piotr Staniorowski z Instytutu Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego poprowadził zajęcia pt. "Ciepło - zimno, czyli co naprawdę oznaczają niskie i wysokie temperatury?" camera

 

Więcej…

PRZEDSTAWICIELE KOŁA EPAS Z II LO Z WIZYTĄ W STRASBURGU

epas strasburg 2022Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) to projekt, dzięki któremu możemy bliżej poznać zasady działania tej unijnej instytucji i jej wpływ na życie nas - Europejczyków.

Od kilku lat szkolne koło EPAS prowadzone przez p. Agnieszkę Komstę-Filę angażuje się w wiele działań związanych z tematyką europejską. Tym razem nasi przedstawiciele Maja Cielecka z kl. 3C i nauczyciel jęz. angielskiego p. Tomasz Stępień wzięli udział w zorganizowanym przez Parlament seminarium z okazji wręczenia nagrody filmowej LUX (https://luxaward.eu).

Oto nasza relacja:

Do Strasburga dotarliśmy wieczorem we wtorek 7 czerwca. Następnego dnia rano razem z przedstawicielami kół EPAS z całej Europy rozpoczęliśmy wizytę w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

 

Więcej…

MISTRZYNIE I WICEMISTRZOWIE DOLNEGO SLĄSKA W SZTAFECIE SZWEDZKIEJ SĄ Z II LO W OLEŚNICY

1 sztafety8 czerwca na Stadionie miejskim w Oleśnicy odbywał się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców. Obie sztafety szwedzkie wywalczyły medale. Dziewczęta w składzie: 100m - Nikoletta Rządczyk z klasy 2b, 200m - Maja Kołodyńska z 2b, 300m - Miriam Witiw z 3d oraz 400m - Wiktoria Sadowska z 2c zostały Mistrzyniami Dolnego Śląska (!!!) z czasem 2:36,84.

Natomiast chłopcy w składzie: 100m - Michał Jezierski z klasy 2b, 200m - Paweł Zdanowicz z 2d, 300m - Szymon Deszcz z 2b oraz 400m - Maciej Raburski z 2c wywalczyli srebro z czasem 2:14,14.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .