II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

bozenarodzenie2021Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do chwili wytchnienia od pędu wydarzeń, hałasu trudnej codzienności, wszystkich zmagań i trosk. Niech przyniosą wewnętrzny spokój i radość z rodzinnego spotkania.

W Nowym Roku nadziei – by nigdy opuszczała, radości – by rozweselała i ludzkiej dobroci – by... była wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, Uczniom, Rodzicom i Opiekunom

życzy Jolanta Kwaśniewska, dyrektor II LO w Oleśnicy

II LO WE FRANCJI - DZIENNIK PROJEKTU ERASMUS+ Z WIZYTY W LAVAL

fra23 miniaturaMinął właśnie tydzień od momentu, gdy wróciliśmy z Francji, z ostatniego etapu projektu Erasmus+ realizowanego w naszej szkole od 2019 roku. Poniżej dziennik z podróży.

niedziela, 05.12.2021

Wyjazd do Francji, podobnie z resztą jak do Finlandii, rozpoczął się w momencie, gdy większość z nas marzyła raczej o kontynuacji sennej fazy REM, niż nawet najlepszej kawie czy podróży do samego Paryża. O 3:15 nad ranem zziębnięci, niewyspani i jakoś tak grudniowo rozleniwieni wpakowaliśmy się do busa, by wyruszyć do Laval. Tym razem trasa wiodła, a jakże by, przez Monachium (z francuska –sic! zwie się to déjà vu) do miasta miast czyli Paryża. camera

 

Więcej…

MY STORY 2022

flaga wielkiej brytaniiZapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie naszego szkolnego Konkursu MY STORY - na Najlepsze Opowiadanie w Języku Angielskim.

Zachęcamy do pisania w dowolnym gatunku, o dowolnej tematyce. Jednakże, objętość pracy nie może przekroczyć 4 stron A4 (czcionka 12 z interlinią 1,5). Możecie zgłosić DWIE swoje prace, do 27 STYCZNIA 2022. Teksty należy przesłać przez e-dziennik ORAZ przynieść w formie papierowej organizatorowi – p. Katarzynie Jaworskiej-Dawidziuk

Oceniając nadesłane prace Jury (nauczyciele języka angielskiego) weźmie pod uwagę ich oryginalność oraz poziom artystyczny i językowy; szczególnie przy tym zwróci uwagę na autorskie ujęcie tematu.

 

Więcej…

ZOFIA NIEWIADOMSKA WYRÓŻNIONA W XVII DOLNOŚLĄSKIM KONKURSIE O LAUR ZŁOTEGO PIÓRA

dol laur zlote pioro2021Miła wiadomość dotarła ostatnio do naszej szkoły za sprawą sukcesu uczennicy klasy 2b - Zofii Niewiadomskiej, która zdobyła wyróżnienie w XVII Dolnośląskim Konkursie o Laur Złotego Pióra "My Polacy, My Dolnoślązacy". Ten coroczny konkurs, odbywający się pod patronatem honorowym m.in. Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojewody Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Wrocławia, ma już swoją wieloletnią tradycję. Mecenat nad konkursem objął prof. Jan Miodek.

Uczestnicy mieli za zadanie napisać pracę na jeden z proponowanych tematów. Zofia wybrała temat następujący: "Jak twierdzi Olga Tokarczuk: Coś co się wydarza, a nie zostanie opowiedziane, przestaje istnieć i umiera. Historia, którą chcesz ocalić od zapomnienia i przekazać ją innym."

W tekście odwołała się do rodzinnych wspomnień, snując refleksję na temat wpływu przeszłości na tożsamość młodego człowieka, a wszystko to ujęła w niebanalną formę.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .