II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM 2022

piekne czytanie ang 2022"Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is not to stop questioning." A. Einstein

Dnia 26 września 2022 roku o godzinie 8.00 w murach naszej szkoły - II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego odbył się IV Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim 2022 zorganizowany przez p. Eleonorę Marmajewską-Basińską oraz p. Magdalenę Dwojak.

Do rywalizacji przystąpiło wielu uczestników, którzy pochwalili się swoimi zdolnościami. Jury w składzie: Marcelina Adamczyk, absolwentka naszej szkoły, Helena Kowalska i Martyna Kostrzewa z klasy 4d, Marcel Jończyk z klasy 2b wyłoniło następujących zwycięzców: I miejsce – Marcelina Senger z kl. 4d oraz Zuzanna Studzińska z kl. 2a, II miejsce - Krzysztof Furman z kl. 2b, III miejsce – Zuzanna Cupioł z kl. 4a oraz Amelia Marynowicz z kl. 1b.

 

Więcej…

SUKCESY W MISTRZOSTWACH POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 2022

przelaje2022 123 września nad stawami w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych. Zawody te były równocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Dolnego Śląska w biegach przełajowych szkół ponadpodstawowych.

Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które nie miały sobie równych i pewnie pokonały rywalki z innych szkół. Panie pobiegły w składzie: Julia Izydorczyk 2D, Amelia Plefko 4D, Alicja Szwabińska 3D, Miriam Witiw 4D, Wiktoria Sadowska 3C oraz Maja Purzyńska 3C.

Po paniach na trasę ruszyli panowie, którzy w końcowej klasyfikacji zajęli drugie miejsce, przegrywając z reprezentantami ZSP w Oleśnicy. Panowie wystąpili w składzie: Kacper Lipiec 2D, Paweł Zdanowicz 3D, Szymon Deszcz 3B, Kacper Pilak 2B, Maciej Iwaszko 3A oraz Mateusz Okoń 1D.

 

Więcej…

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2022

edjoEuropejski DZIEŃ JĘZYKÓW obchodzony jest 26 września już od 20 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami.

W poniedziałek 26.09. (w związku z EDJO przewidziany jest cały cykl imprez, konkursów oraz zajęć, o wszystkich będziemy informować na stronie szkoły oraz szkolnym fb) rozpoczynamy nasze święto konkursem Pięknego Czytania (regulamin do pobrania). Natomiast całą społeczność uczniowską zapraszamy do udziału w naszym projekcie na "Najciekawsze przebranie".

 

Więcej…

POSZUKUJEMY NAUCZYCIELA CHEMII

poszukujemy nauczycielaOFERTA PRACY DLA NAUCZYCIELA CHEMII !

II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy zatrudni pilnie NAUCZYCIELA CHEMII. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z dyrekcją placówki osobiście w gabinecie 29 lub telefonicznie pod numerem 71 314 22 22.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .