II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH 2021

SzBPrzelaj 2021W dniu 12.10.2021 roku na trasach wokół placu zabaw przy ogródkach działkowych w Twardogórze odbył się Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół, które wywalczyły awans we wcześniejszych kwalifikacjach powiatowych. Reprezentujące naszą szkołę dziewczęta w składzie: Wiktoria Sadowska, Maja Marciniak, Alicja Szwabińska, Marcelina Banasik, Miriam Witiw, Oliwia Górowska i Paulina Wróbel (jako aktualne mistrzynie powiatu) oraz chłopcy w składzie: Szymon Deszcz, Maciej Raburski, Alan Szpyrka, Kacper Lipiec, Dorian Bugaj, Igor Olszński, Karol Słomski (jako aktualni wicemistrzowie powiatu), w Finale Dolnośląskim, w bardzo trudnych warunkach pogodowych wywalczyli miejsca w pierwszej dziesiątce: dziewczęta były piąte, chłopcy uplasowali się na miejscu dziewiątym.

 

Więcej…

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021

den2021"Uczenie jest niekończącą się podróżą" - podróżą, której celem jest przyszłość naszych uczniów. Dzień 14 października to nie tylko święto pracowników oświaty, ale również tych, bez których zawód nauczyciela nie mógłby istnieć.

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom Święta Edukacji Narodowej. Wtedy też miało miejsce ważne dla społeczności uczniowskiej wydarzenie - ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły. Uczniowie przyrzekali rzetelnie wypełniać swoje obowiązki oraz dążyć do rozwoju swojej osobowości.

Święto to jest również okazją do wyróżnienia nauczycieli, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem i owocną pracą wnoszoną w rozwój naszej szkoły.

 

Więcej…

UCZNIOWIE II LO Z MEDALAMI MISTRZOSTW EUROPY W KARATE

karate ME2021W dniach 4-6.10.2021 w hali katowickiego Spodka rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy karate w Europie podczas rozgrywanych w stolicy Górnego Śląska Mistrzostw Europy i Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym i Karate Fudokan.

Z ogromną radościa informujemy, iż Emilia Kochańska i Mikołaj Adamski, zawodnicy KS Hikari Oleśnica i jednocześnie uczniowie naszej szkoły niezwykle udanie reprezentowali nasz region oraz kraj.

Emilia Kochańska indywidualnie zdobyła brązowy medal w konkurencji Kumite ind. Juniorów – Karate Fudokan oraz srebrny medal w konkurencji Fukugo Juniorów – Karate Fudokan. Ponadto, w konkurencjach drużynowych, dołożyła złoty medal w konkurencji Kata Drużynowe Juniorów – Karate Fudokan i kolejne złoto w konkurencji Kumite Drużynowe Juniorów – Karate Fudokan. Mikołaj Adamski wywalczył drużynowo złoty medal w konkurencji Kumite Drużynowe w Karate Fudokan.

 

Więcej…

II LO W FINLANDII | DRUGI ETAP PROJEKTU ERASMUS+

fin26W ramach programu Erasmus+ 12 uczniów i 3 nauczycieli naszej szkoły, II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, wzięło udział w wyjeździe zagranicznym do Finlandii.

Wieczorem, trzeciego października, przez Monachium i Helsinki dotarliśmy do Peimarin koulutuskuntayhtymä, Ammattiopisto Livia (Pemarns samkommun för utbildning, Yrkesinstitut Livia – to nazwa w języku szwedzkim) w miejscowości Parainen, po szwedzku – Pargas (ten rejon Finlandii jest obszarem, na którym językiem urzędowym oprócz języka fińskiego jest również język szwedzki, stąd podwójne nazewnictwo). Przywitali nas uczniowie tej szkoły z nauczycielami, a towarzyszyli nam uczestnicy programu z francuskiej szkoły Lycée d'Enseignement Général et Technologique Agricole w Laval (zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć dokumentujących pobyt w Finlandii camera, wkrótce pojawi się również szczegółowa relacja z wyjazdu w postaci internetowego pamiętnika, spisanego przez uczestników projektu).

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .