II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

[Aby zapoznać się ze szczegółami oferty należy kliknąć tryb pełnoekranowy]

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WAŻNE INFORMACJE DLA MATURZYSTÓW

ckeWszystkich tegorocznych maturzystów prosimy o zapoznanie się z niniejszymi dokumentami oraz procedurami obowiązujacymi na tegorocznym egzaminie maturalnym:

A. procedura maturalna B. harmonogram matur C. komunikat_przybory na maturze D. komunikat_egzamin z informatyki E. procedura COVID-19

LIST DYREKTORA II LO DO ABSOLWENTÓW

J.Kwasniewska wstępniak deckDrodzy Absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy,
moi Absolwenci...

Kieruję dziś do Was tych kilka słów pożegnania, choć pewnie nikt nie przypuszczał, że i w tym roku przyjdzie nam się rozstawać w taki sposób... Bez możliwości spojrzenia sobie w oczy, uściśnięcia dłoni, czyli tego, co takie ludzkie i co do pewnego momentu uznawaliśmy za normę, której chyba nie docenialiśmy należycie. To pożegnanie jest inne, ale sam moment równie poruszający i emocjonalny jak zawsze.


Lista absolwentów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem | Galeria "czerwonych pasków"

Opuszczacie dziś nasze liceum, współtworząc jednocześnie jego historię. Wasza energia, młodzieńczy entuzjazm, wniknęły w te mury i będą tworzyły atmosferę dla kolejnych pokoleń.

Dziękuję za trzy lata wspólnej drogi, z racji wiadomych okoliczności dosyć wyboistej, ale prowadzącej do celu, który właśnie osiągnęliście. Przed Wami egzamin maturalny. Głęboko wierzę, że otworzy on szeroko kolejne drzwi do Waszego życiowego spełnienia. My jako nauczyciele będziemy dopingować Was w dalszej drodze. Nie mamy wątpliwości, że zajdziecie daleko. Niech nie zabraknie Wam odwagi w realizowaniu własnych planów i spełnianiu marzeń.

 

Więcej…

TRZECIOKLASIŚCI Z BIOL-CHEMU NA MATURZE PRÓBNEJ Z PWR

3c chemiaPwr222 kwietnia odbyły się zajęcia naszych licealistów z klasy 3c z dr hab. inż. Agnieszką Wojciechowską Prof. PWr. Do komunikacji wykorzystano aplikację MS Office Teams. W ramach zajęć dokonano analizy rozwiązanych zadań z arkusza matury próbnej, do której nasi licealiści przystąpili 30 marca łącząc się poprzez MS Office Teams.

Zadania zostały przygotowane przez zespół pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Chemicznego PWr pod kierunkiem dr hab. inż. Agnieszki Wojciechowskiej. Należy zaznaczyć, że byliśmy jedną z kilku szkół średnich uczestniczących w I edycji Matury Próbnej z PWr.

Arkusz został przygotowany zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi opublikowanymi przez CKE 28 grudnia 2020 r. Czas pandemii uniemożliwił nam wyjazdy na laboratorium na PWr, jednak pomimo realizowania nauki zdalnej współpraca naszej szkoły z Wydziałem Chemicznym układała się bardzo dobrze.

 

Więcej…

OBCHODY DNIA EUROPY 2021

DNI EUROPY 2021Szkolna grupa EPAS przy II LO w Oleśnicy zaprasza do wspólnych obchodów Dnia Europy 2021.

Z okazji rocznicy ogłoszenia Deklaracji Schumana zapraszamy Was do udziału w następujących konkurencjach:

1. Konkurs na pracę plastyczną na temat wybranego kraju - członka UE.
2. Konkurs na „europejską piosenkę".
3. Konkurs „Podróż po Europie" – kolaż zdjęć z podróży do krajów europejskich.
4. Szkolny QUIZ wiedzy o Unii Europejskiej online.

REGULAMIN DNIA EUROPY 2021 W II LO OLEŚNICA

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .