II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PODSUMOWANIE III POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ 2021

mikrofon1Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom III Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej 2021. Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły pokazali, że są uzdolnieni i potrafią oczarować swoim talentem.

Trzecia edycja Konkurs Piosenki Obcojęzycznej na poziomie powiatowym przyniosła III miejsce, które zajęła Karolina Kroczak, uczennica klasy 1a oraz dwa wyróżnienia, które powędrowały do rąk Laury Gogniat i Kornelii Kubicz.

Gratulujemy serdecznie sukcesów. 

 

Więcej…

WARSZTATY DLA AMBASADORÓW SZKÓŁ PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

epasW miniony poniedziałek 25.01.2021 roku trzy członkinie szkolnej grupy EPAS miały możliwość udziału w warsztatach zorganizowanych dla młodszych ambasadorów szkół Parlamentu Europejskiego. Oto relacja z tego wydarzenia:

Na samym początku spotkania podzieliliśmy się na trzyosobowe pokoje i pokrótce się sobie przedstawiliśmy. Pomimo tego, że każdy miał inne zainteresowania, dogadywaliśmy się i nie przeszkadzało nam to w kontakcie. Kiedy przyszła pora na pierwsze zadanie, nikt z mojej grupy nie wiedział co i jak mamy zrobić, ale bardzo szybko rozdzieliliśmy obowiązki i dzięki współpracy stworzyliśmy rozbudowany wizerunek wymarzonej Unii Uuropejskiej za 9 lat. Każdy z nas coś opowiedział o projekcie. Pozostałe grupy także przedstawiły wyniki swoich działań. Wszystkie grupy zgodnie stwierdziły, że należy zająć się w przyszłości, a najlepiej już od dziś - ekologią i naszym środowiskiem. Było też wiele wypowiedzi o tolerancji, otwartości i jedności jak również o szacunku dla tradycji każdego z państw członkowskich UE.

 

Więcej…

II LO ŻYJE MATEMATYKĄ

10X10W tym roku szkolnym, mimo zdalnego nauczania, uczniowie naszej szkoły biorą bardzo aktywny udział w konkursach matematycznych. Byliśmy obecni w zmaganiach w ramach konkursu NABOJ, który wywołał niesamowite emocje.

Grupa uczniów bierze udział w Lidze Zadaniowej, w której Karol Czub i Szymon Narolski z klasy 3d osiągają najlepsze wyniki. Uczestniczymy ponadto w Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej.

Natomiast w szkole klasy politechniczne zmagają się co piątek z tak zwanymi „zadaniami piątkowymi", gdzie największą  ilość poprawnych rozwiązań przesłali dotychczas Justyna Sośnicka i Michał Skowronek z klasy 2d.

Braliśmy udział w zabawie "Sylwester z matematyką". Grupa pasjonatów matematyki w noc sylwestrową, przywitała Nowy Rok, zmagając się z rozwiązywaniem dwóch zadań, których wynikiem była liczba 2021.

 

Więcej…

IKONY ANGLOJĘZYCZNEGO ŚWIATA + KONKURS NA WIERSZ

banksyZapraszamy sredecznie do udziału w posiadających już długą tradycję szkolnych konkursach tematycznych na Najpiękniejsze Ikony Anglojęzycznego Świata oraz Najpiękniejszy Wiersz w Języku Angielskim.

Regulaminy obu konkrsów do pobrania tu: ikony | wiersz.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .