II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II LO Z EDUKACYJNYM PRZEKAZEM DLA STUDENTÓW UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

20221123 10532623 listopada uczennice naszej szkoły udały się, na zaproszenie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, do Biblioteki Publicznej na lekcję pokazową: Jak zadbać o swój kręgosłup?

Zebranych gości powitała Pani wicedyrektor Dorota Bogaczyńska-Janik. Zajęcia rozpoczęła prezentacja pt."Prawidłowa dieta a zdrowy kręgosłup" przygotowana i przedstawiona przez uczennice klasy 3c ( medycznej): Zuzannę Arendarczuk, Weronikę Górecką, Kaję Mosiak i Maję Pajączkowską. Następnie dziewczęta z klasy 3b: Wiktoria Bryn, Amelia Kaszuba, Aleksandra Kitzol, Maja Kołodyńska, Partycja Kowalska, Monika Mróz i Nikoletta Rządczyk wraz z nauczycielką wychowania fizycznego Agnieszką Jezierską, zaprezentowały zestaw ćwiczeń oddechowych i rozciągających na zdrowy kręgosłup, które można samodzielnie wykonywać w domu.

 

Więcej…

ZŁOTO I BRĄZ FINAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO LICEALIADY MŁODZIEŻY W KARATE

Lutynia Karate 11.202227 listopada w Lutyni na Finale Dolnośląskim Licealiady Młodzieży w Karate naszą szkołę reprezentowali z sukcesem: Magdalena Żołyńska klasa 1a, Urszula Nowak i Hubert Wojciechowski klasa 1d.

W kata Hubert wywalczył złoty medal w swojej kategorii wiekowej, a dziewczęta brąz. Gratulujemy.

WARSZTATY DLA MŁODSZYCH AMBASADORÓW EPAS

warsztaty EPAS 11.202228 listopada 2022 r. przedstawiciele szkolnego koła EPAS w II LO Oleśnica - Małgorzata Morawa (3a), Patrycja Franczyk (4d) i Konrad Wiśniewski (2b) pod opieką p. Macieja Swędzioła wzięli udział w szkoleniu dla młodszych ambasadorów EPAS.

W trakcie ponad trzygodzinnych warsztatów prowadzonych w Biurze Parlamentu Europejskiego przez Pana Mateusza Wojcieszaka poznaliśmy innych młodszych ambasadorów EPAS z Katowic, Wrocławia, Sosnowca i Wielunia. Udało nam się z nimi podzielić doświadczeniami i osiągnięciami z przeszło dwuletniej działalności naszego koła. Rozmowy i możliwość dyskutowania na tematy dotyczące europejskich celów młodzieżowych a także snucie scenariuszy przyszłości Unii Europejskiej były jednym z ważniejszych aspektów tego szkolenia.

 

Więcej…

"GREEN BOOK" - FILM DROGI

green book KNH 202216-stego listopada Szkolne Koło Filmowe, po raz pierwszy w tym roku, wyruszyło do kina. Po krótkiej i niezwykle interesującej prelekcji przeszliśmy do seansu, a pierwszym filmem, który mieliśmy okazję obejrzeć był uhonorowany mnóstwem najbardziej prestiżowych na świecie nagród "Green Book" w reżyserii Petera Farrelly'ego.

Z przyjemnością przekazuję, że wszyscy byli zachwyceni widowiskiem na ekranie, a dyskusje między uczestnikami trwały jeszcze długo po wyjściu z kina.

Komu polecamy film "Green Book"? Myślę, że nie przesadzę, jeśli powiem, że każdemu! Chociaż tematy poruszone w filmie nie są łatwe, a sam reżyser wcale nie próbuje koloryzować rzeczywistości ówczesnych czasów, to ciepło i powoli zawiązująca się przyjaźń między naszymi głównymi bohaterami daje nam nadzieję na lepsze jutro i przede wszystkim, otwiera oczy.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .