II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK, JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2022

koledy2Dzisiaj, 22 grudnia 2022 roku, w naszej szkole, odbył się koncert kolęd i pastorałek, wraz z bożonarodzeniowym kiermaszem. Warto pomagać, dlatego też cały dochód z niego przeznaczamy na dzieci z Domu Dziecka w Bierutowie.

Dla nas, jako społeczności szkolnej, było to oficjalne pożegnanie przed Świętami Bożego Narodzenia, jak i Nowym Rokiem, miejsce do wspólnego spędzenia mile czasu ostatni raz w tym roku. Wiele klas prezentowało swoje talenty wokalne i muzyczne, śpiewając kolędy lub piosenki świąteczne po polsku, angielsku czy nawet hiszpańsku. Po wspólnym kolędowaniu w klasach odbyły się spotkania świąteczne.

Zajęta organizacją klasa 2d chciałaby złożyć, jeszcze raz, serdeczne życzenia bożonarodzeniowe i szczęśliwego nowego roku.

BRĄZ MISTRZOSTW POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Mistrz.Pow.Halowka chlopaki 202216 grudnia halowa piłka nożna ponownie zawitała na salę sportową w Bierutowie. Tym razem na boisku rywalizowali panowie. Na turnieju zameldowały się drużyny ze wszystkich szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu, czyli 8 zespołów. Zostały one rozlosowane na dwie grupy, gdzie każdy grał z każdym. Nasza reprezentacja znalazła się w grupie A, którą ukończyła na 2 miejscu. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się ze zwycięzcą grupy B, ZSZ Oleśnica. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się remisem. O awansie do finału zadecydowały rzuty karne, które przegraliśmy 2:3. Nasze zmagania zakończył mecz o 3 miejsce z ZSP Twardogóra, wygrany w wielkim stylu 3:0.

Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze na tym wyrównanym turnieju i z wielką przyjemnością oglądało się ich grę. Najwięcej bramek strzelił Maciek Iwaszko, gole notowali również: Szymon Deszcz, Igor Wydmuch, Kacper Lipiec i Michał Jezierski.

 

Więcej…

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W FINALE POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ 2022

piosenka obcojez Final2022W dniu wczorajszym 14.12.2022 roku odbył się kolejny Finał Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. W jego V edycji nasze reprezentantki zajęły drugie i trzecie miejsce. Klaudia Tomczyk (miejsce drugie) wykonała utwór "No Time to Die",  Karolina Kroczak wykonała utwór "Welcome to Burlesque", zajmując miejsce trzecie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów w rozwijaniu swoich wokalnych uzdolnień.

 E. Marmajewska-Basińska oraz M. Dwojak

FINAŁ KONKURSU KRASOMÓWCZEGO NA UNIWERSYTECIE SWPS

konkurs krasomowczy1 2022W miniony piątek 09.12.2022 roku klasa 2a pod opieką p. Agnieszki Komsty-Fili oraz p. Marty Wójcik miała okazję uczestniczyć w finale Konkursu Krasomówczego, zorganizowanego przez Wydział Prawa Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. To wydarzenie było pewnego rodzaju symulacją rozprawy sądowej. Studenci biorący czynny udział w konkursie wcielali się w role adwokatów - obrońców czy też oskarżycieli i poprzez prezentowanie swoich mów końcowych, przygotowanych zależnie od rozpraw, które wylosowali, rywalizowali między sobą prezentując swoje krasomówcze talenty oraz merytoryczną wiedzę prawniczą. Obserwujący rywalizację goście mogli poczuć się jak publiczność w prawdziwym sądzie.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .