II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PRZYPOMNIENIE O KONKURSACH

dwojkART CORONA 1  Szkolny Konkurs w języku angielskim MY STORY: Chcielibyśmy Was zaprosić do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie naszego szkolnego konkursu w języku angielskim MY STORY. Przedmiotem konkursu jest napisanie opowiadania w języku angielskim. Liczymy na Waszą kreatywność i umiejętności językowe. Być może już macie jakąś "historyjkę" w zanadrzu. Podzielcie się nimi z nami - nie ukrywajcie się ;)

Wszelkie wytyczne zostały załączone w regulaminie. Prace należy przesyłać do 25 stycznia.

 2  Szkolny Konkurs plastyczno-literacki RZECZYWISTOŚĆ 2.0 Rok 2020 zapowiadał się dość obiecująco...i nagle dopada nas wszystkich wirus, który zamknął nas w domach....
Zapraszamy Was do konkursu, który rozpoczęliśmy już w zeszłym roku. Otwieramy go ponownie mając nadzieję, że pokażecie nam, co o tym wszystkim myślicie. Jeśli masz coś do przekazania w formie plastycznej lub literackiej, czas najwyższy się wyrazić :). Regulamin do pobrania.

Jak Wy to widzicie? Jaka jest Wasza rzeczywistość 2.0? Jaka będzie rzeczywistość 2.0? Prace należy składać / nadsyłać na podany adres do 12 lutego 2021.

 

Więcej…

DEBIUT LITERACKI AMELII DŁUGOSZ

Eliza i Kordian14 grudnia miała miejsce premiera książki uczennicy kl. 1b - Amelii Długosz. Jej pierwsza publikacja, "Eliza i Kordian - kontra Dziadek Wampir", pojawiła się w formie e-booka dostępnego na stronach wielu internetowych księgarni oraz wydawnictwa Feniks.

"Młoda autorka wprowadzi was do świata pełnego tajemnic, humoru i dreszczyku emocji. Przekonajcie się sami i sprawdźcie, co skrywa Szkarłat" - informuje na swoich stronach Feniks.

"Eliza i Kordian kontra Dziadek Wampir" to doskonała książka na chłodny, mroczny wieczór. Polecam!" - rekomenduje z kolei książkę Amelii Paulina Ampulska, autorka bloga Pokój Pełen Książek

Jesteśmy podekscytowani i zabieramy się do czytania, po raz kolejny pękając z dumy, że nasi uczniowie odważnie sięgają po swoje marzenia.

 

Więcej…

STYPENDIA #ZSQUAD ZA ROK 2020

zsquad stypendia 2020W ostatnim dniu roku 2020 w auli szkolnej wręczone zostały po raz kolejny stypendia #Zsquad za rok 2020 w ramach innowacyjnego projektu realizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy we współpracy z firmami reprezentującymi prężnie rozwijające się polskie spółki z branży nowych technologii informacyjnych.

W wyniku postępowania stypendialnego przyznano 3 jednorazowe stypendia w wysokości 2200 zł (uzyskali je: Natalia Pawłowska, Julia Kulik i Szymon Narolski), 3 jednorazowe stypendia w wysokości 500 zł (dla Aleksandry Kraski, Kingi Kuśmierczyk oraz  Kingi Mielcarek). Sfinansowano również egzamin z języka angielskiego FCE w kwocie 645 zł. Do egzaminu przystąpi Szymon Narolski, który najlepiej poradził sobie z kursem przygotowującym do egzaminu FCE prowadzonym w II LO przez p. Annę Lisiecką w ramach projektu #Zsquad.

 

Więcej…

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

Boze Narodzenie 2020 Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i Pracownicy Naszej Szkoły,

kończy się ten przedziwny rok. Rok, który uświadomił, jak bardzo nieprzewidywalne bywają okoliczności tworzące naszą codzienność.

Niech cisza i spokój wigilijnego stołu oraz siła, która płynie z bliskości spotkania w rodzinnym gronie pozwolą choć na chwilę zatrzymać ten rozpędzony świat. Niech dadzą wytchnienie i czas, na uporządkowanie wszystkiego, czego w natłoku zdarzeń uporządkować nie sposób.

I niech nie zabraknie nam nadziei, odwagi i dobrego zdrowia do stawiania czoła temu, co pisane nam w kolejnym 2021 roku.

Dyrekcja II LO w Oleśnicy

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .