II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

INTEGRACJA KLASY MATEMATYCZNO-FIZYCZNEJ 2021

Walim 1dW środę dnia 07.10.2021 roku klasa ID z wychowawcą oraz panią z wychowania fizycznego udała się na wycieczkę integracyjną. W trakcie jej trwania uczestnicy zwiedzili Sztolnie Walimskie oraz Zamek Grodno.

Pomimo niesprzyjającej pogody wycieczka była bardzo udana. Pierwszym przystankiem były Sztolnie Walimskie, miejsce bardzo ciekawe historycznie, obrazujące trud i efekt katorżniczych prac wykonywanych przez więźniów hitlerowskich obozów pracy. Po obiekcie młodzież oprowadzał świetnie przygotowany przewodnik. Po ukończeniu zwiedzania klasa, pojechała do Grodna.

Na miejscu czekało już ognisko, pyszne kiełbaski i ciepła herbata. Następnie udaliśmy się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie cudownego miejsca, jakim jest zamek Grodno.

 

Więcej…

INTEGRACJA W BISKUPICACH

Biskupice2021 1aW ostatni wtorek 28.09.2021 r. klasa I a z wychowawczynią, z panią psycholog oraz z mamą jednej z uczennic wybrała się do grodu rycerskiego w Biskupicach pod Byczyną. W murach zrekonstruowanego grodu aktywnie spędziliśmy prawie cały bardzo piękny dzień.
Naszą średniowieczną przygodę rozpoczęło strzelanie z łuku i rzucanie toporkami. Niektórzy z nas okazali się mieć niezłe oko.

Następnie, po obejrzeniu filmu o historii grodu w Biskupicach, udaliśmy się na krótkie zwiedzanie obiektu, w trakcie którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o historii grodów w średniowieczu a w miejscowej zbrojowni obejrzeliśmy uzbrojenie rycerzy i stroje z epoki. Listę proponowanych atrakcji zakończyły nauka pisania gęsim piórem oraz tkanie na deseczkach średniowiecznymi metodami.

 

Więcej…

UDANA INAUGURACJA SEZONU 2021/2022 LICEALIADY

licealiada 2021 2022 2.jpgPo ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w piątek 24 września, na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe w ramach Licealiady.

Sezon sportowy rozpoczął się od Szkolnej Ligi LA Szkół Ponadpodstawowych. Inaugurację sezonu możemy uznać za udaną. W piątek reprezentanci naszej szkoły stanęli siedmiokrotnie na podium.

Górą była żeńska drużyna II LO. Nasze Panie pięć razy stanęły na podium, a były to: Paulina Wróbel kl. 3gd I miejsce 1500 m, Alicja Szwabińska kl. 2d II miejsce 1500 m, Marcelina Banasik kl. 2a II miejsce 400 m, Maja Marciniak kl. 2d III miejsce 200 m.

Sztafeta 4x100 m III miejsce w składzie: Maja Marciniak kl. 2d, Marcelina Banasik kl. 2a, Wiktoria Sadowska kl. 2c, Kamila Boluk kl. 3gd

 

Więcej…

OBÓZ NAUKOWO-KULTURALNY Z NARODOWYM CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU

oboz naukowo kulturalnyW dniach od 20 do 24 września 2021 roku 31 osób z klasy 3gc i jedna osoba z klasy 3c wyjechały, wraz z opiekunami p. Aliną Jankowską i p. Anetą Krzyżewską-Nowosad, na obóz naukowo - kulturalny do Wrocławia. Obóz był zorganizowany w ramach projektu „Naukowe poznanie świata – program rozwoju kompetencji niezbędnych na rynku pracy dla młodzieży szkół ponadpodstawowych".

Był to projekt wdrożeniowy w ramach konkursu "Trzecia Misja Uniwersytetu" ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Celem projektu było poszerzenie wiedzy specjalistycznej z zakresu nauk biologicznych, rozwój i podniesienie kompetencji kluczowych odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa, oraz uczestnictwo w kulturze. camera

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .