II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

[Aby zapoznać się ze szczegółami oferty należy kliknąć tryb pełnoekranowy]

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Szkolny Konkurs Na Wiersz W J. Angielskim, II edycja, wyniki

Zakończyła się II. edycja Szkolnego Konkursu Na Wiersz W Języku Angielskim. Z niełatwą sztuką słowa zmierzyło się w tym roku dość sporo naszych uczniów, spod których pióra wyszły wiersze poruszające, melancholijne, mroczne, pełne zadumy i niewątpliwie skłaniające do głębokich refleksji i rozważań. Przede wszystkim trzeba jednak docenić wysoki poziom artystyczny i bardzo osobisty, wręcz intymny charakter prezentowanych utworów.

W tym kontekście, zdecydowanie I miejsce otrzymał Jakub Kujawa z kl. Id („John Doe" i „Summer Nights"), II miejsce przypadło Agnieszce Juszczak z kl. IIb („Don't try to trust me"), III miejsce uzyskała Katarzyna Kamińska z kl. IIb („Paradigma"). Ponadto, wyróżnieni zostali: Maja Maciejewska z kl. IId („Finding himself...") oraz Jakub Szumiński z kl. IIIe („Every day" i „Life"). Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, zwycięzcom gratuluję i wyrażam szczery podziw dla Waszego talentu i niezwykłych umiejętności twórczych. Życzę Wam dalszej poetyckiej inspiracji. A. Gugulska. Prace Kuby Kujawy, Agnieszki Juszczak i Kuby Szumińskiego w zakładce twórczość własna uczniów.

Drzwi Otwarte 2013

Więcej… Więcej… Więcej… Więcej…

Pozostałe zdjęcia w galerii. | camera

Projekt Korba 2013

Więcej…Jesteś młodym, ambitnym człowiekiem? Lubisz działać? Chcesz przeżyć niezapomniane chwile? Projekt Korba czeka właśnie na Ciebie! Udział w projekcie jest bezpłatny! Nie trać czasu i przyjdź na spotkanie informacyjne w dniu 26.03.2013 o godzinie 14:20 w sali 22 w Gimnazjum nr 3.
Wszelkich informacji dowiesz się od Korbowicza z 2012 r - Wojtka Mazura z klasy ID. Razem tworzymy przyszłość! Więcej informacji na stronach projektu.

I Szkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

konkurs recytatorski20 lutego (środa), odbył się I. Szkolny Konkurs Recytatorski w języku angielskim, w którym wzięły udział uczennice klas 1a, 1c oraz 2b. Wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie, co zdecydowanie utrudniło pracę komisji w wyłonieniu tej najlepszej. Prace oceniały p. A. Połeć-Dziemieszonek oraz p. K. Jaworska-Dawidziuk, biorąc pod uwagę dobór i interpretację repertuaru, ogólny wyraz artystyczny, a także umiejętności językowe.

Po wysłuchaniu uczestniczek przyznano: I. miejsce dla Katarzyny Kamińskiej (2b) prezentującej wiersz Sylwii Plath "Mirror", II. miejsce dla Sandry Gwiazdy (1c), za wiersz Roberta Frosta "The Lockless door" oraz III. miejsce dla Dominiki Orłowskiej (1a) za wiersz Carla Sandburga "Ready to kill".

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji w następnym roku szkolnym.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .