II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Monodram "Shylock"

Więcej…We wtorek 21.10.2014 roku grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Anny Połeć - Dziemieszonek i p. Agnieszki Kierkicz - Śliwki, wybrała się na wieczorny spektakl do MOKiS-u. Był to monodram pt. "Shylock" oparty na "Kupcu weneckim" Szekspira.

W postać głównego bohatera wcielił się Piotr Kondrat, który przez kilkadziesiąt minut przykuwał uwagę widzów bardzo dobrą grą aktorską. Reżyser wyeksponował cały dramat szekspirowskiej postaci - odrzucanej przez społeczeństwo kierujące się stereotypami. Pokazał też tragedię opuszczonego ojca. Całość historii Shylocka umieszczona została w kontekście tradycji żydowskiej i okraszona muzyką z tego kręgu kulturowego. Przedstawienie odbyło się w ramach 15. Prezentacji Monodramów na Dolnym Śląsku - Wrocławskie Spotkania teatrów Jednego Aktora.

Beania 2014 - film

 

Zakończyły się Beania 2014. Ukazały się zdjęcia, znamy zwycięzców. Zapraszam jednak na dalszą część emocji. Przed Wami film „ Beania 2014". Zobaczycie na nim klasowe występy oraz fragmenty z konkurencji. Na koniec czeka fotoalbum. Złożony z czasem niecodziennych ujęć.

Cały film zmontował p. Sebastian Jakubczak, kamerę obsługiwał Damian Ziętara, a za zdjęcia odpowiedzialny był Michał Sierociuk. Serdecznie Zapraszamy  camcorder

Popołudnie z Frankensteinem

Więcej…Dnia 23 października 2014 roku grupa 18 uczniów pod opieką Pani Katarzyny Jaworskiej – Dawidziuk wybrała się do Centrum Kultury Wrocław – Zachód na spektakl pt. "Frankenstein", który został wystawiony przez TNT Theatre Britain. Sztuka rozpoczęła się o godzinie 12.30 i trwała około półtorej godziny.

Spektakl był oparty na książce autorstwa Mary Shelley i został wyreżyserowany przez Paula Stebbings'a. Publiczność mogła zobaczyć, co oznacza dobra gra aktorska. Każdy był pełen podziwu, oglądając tę sztukę, ponieważ dało się w niej dostrzec charakterystyczne dla Brytyjczyków poczucie humoru. Według nas najlepszą grę aktorską pokazał aktor grający Victora Frankenstein'a. Tę postać cechowało dużo emocji, które często pomagały w prawidłowym odebraniu sztuki przez widza.

 

Więcej…

Beania 2014

beania1a beania1b beania1c beania1d

W piątek 24.10. w naszej szkole miały miejsce „Beania 2014", czyli jedna z nowszych tradycji Dwójki – „chrzest" klas pierwszych. Organizacją tej imprezy zajęła się klasa 3c. |  camera   camcorder

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .