II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Ale film wiedzieliśmy... "Combat girls" w ramach Szkolnego Koła Filmowego

Więcej…Uczniowie działający w Szkolnym Kole Filmowym mieli okazję obejrzeć kolejny film we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty. Tym razem był to obraz niemieckiego reżysera Dawida Wnendta pt. "Combat girls. Krew i honor". Tytuł nawiązuje do nazw największych międzynarodowych organizacji neonazistowskich i już na wstępie sugeruje, z jaką problematyką widzowie będą mieli do czynienia.

Całość obfituje w mocne, brutalne sceny, ale stanowi jednocześnie psychologiczny portret dziewcząt zaangażowanych w działalność niemieckiego ruchu skrajnych nacjonalistów. Reżyser stawia pytanie o genezę ich życiowych wyborów, a odpowiedzi upatruje we współczesnym kryzysie więzi rodzinnych i społecznych oraz w kryzysie współczesnej demokracji, a co za tym idzie we frustracji i braku perspektyw wśród mieszkańców biedniejszych, zaniedbanych rejonów Niemiec.

 

Więcej…

"Pokaż nam język" - XV edycja konkursu językowego

Więcej…Serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowej XV edycji konkursu językowego "Pokaż nam język" adresowanego do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku temat przewodni brzmi "Jak zbudować własną markę?". Zmagania obejmą języki: angielski, hiszpański i niemiecki.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.pokaznamjezyk.pl, w tym roku wprowadziliśmy parę istotnych nowości, które zapisane są w regulaminie, a najważniejsze z nich zostały zamieszczone również w sekcji Aktualności na stronie www.pokaznamjezyk.pl.

Projekt "Szatnia 2015"

Więcej…Podczas ferii zimowych grupa uczniów naszej szkoły po raz kolejny podjęła się upiększenia naszych szkolnych podziemi. W tym roku wyzwanie podjęły klasy 1b, 1c oraz 1d. Mobilizacja musiała być spora, gdyż nie jest łatwo zrezygnować z dwóch wolnych feryjnych poranków. Mimo to, dzięki zaangażowaniu oraz ogromnemu wkładowi pracy, efekt końcowy jest świetny! |  camera

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w realizacji projektu, a w szczególności wykonawcom trzech nowych malunków. | K. Jaworska-Dawidziuk

Sukces Uli Srokosz w II Powiatowym Festiwalu Piosenki Polskiej

Więcej…Dnia 13.01.2015 roku w „Korelacie", Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy zorganizowało II Powiatowy Festiwal Piosenki Polskiej, poświęcony pamięci wybitnego kompozytora i poety Czesława Niemena. Do konkursu zgłosiło się 28 wokalistów.

Z wielką przyjemnością informujemy, że NAGRODĘ GŁÓWNĄ zdobyła nasza uczennica Urszula Srokosz. Natomiast zespół wokalny, które tworzyły Joanna Gabor, Katarzyna Kruczek i Magdalena Strójwąs został laureatem tego konkursu. Cieszymy się, że mamy tak wspaniale śpiewającą młodzież. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji już dziś zapraszamy. Wanda Chirowska (fot. blogiceo.nq.pl)

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .