II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

5 miejsce Dwójki we współzawodnictwie sportowym na Dolnym Śląsku w roku szkolnym 2013/2014

Więcej…09 października bieżącego roku, w Olszynie koło Lubania, odbyła się inauguracja nowego sportowego roku szkolnego. Jednocześnie podsumowano rok szkolny 2013/2014. Nasza szkoła, w klasyfikacji za ubiegły rok szkolny, we współzawodnictwie sportowym na Dolnym Śląsku, wśród prawie 200 sklasyfikowanych szkół ponadgimnazjalnych zajęła 5 miejsce (!), ustępując miejsca jedynie szkołom mistrzostwa sportowego z Wrocławia, Zgorzelca i Polkowic.

Należy zaznaczyć, że za nami znalazły się również szkoły sportowe min. z Wałbrzycha. Wszystkim obecnym reprezentantom naszej szkoły oraz tegorocznym absolwentom nauczyciele wf i dyrekcja składa serdeczne gratulacje i podziękowania za trud włożony w ten sukces. Dziękujemy i prosimy o jeszcze. | Szczegółowe wyniki współzawodnictwa na stronie SZS Dolny Śląsk

Wybory do Samorządu Szkolnego w roku 2014/2015

Więcej…Jest już wieloletnią tradycją, że na początku października, w II LO odbywają się wybory do Samorządu Szkolnego. W tym roku troje uczniów wyraziło chęć objęcia funkcji przewodniczącego szkoły. Byli to: Jakub Kałwiński z II A, Paulina Piędel z ID i Monika Skalska z IA . Głosowanie obyło się 09 października 2014 . Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja złożoną z uczniów klas trzecich: Pauli Jarosik, Aleksandry Czapli i Jakuba Kwietnia, pracująca pod okiem opiekuna SU pani Małgorzaty Wojtczak.

Frekwencja wyborcza wyniosła 49%. W wyniku głosowania najwięcej (96 głosów na 200 oddanych) otrzymała Paulina Piędel, która w dniu 10 października 2014, podczas uroczystego apelu z okazji rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, oficjalnie objęła funkcje przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II Liceum Ogólnokształcącego. Nowa przewodnicząca na swojego następcę powołała Klaudię Kozar z IB, a na skarbnika Krzysztofa Gajdę z I D. Świeżo powołanemu prezydium SU gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Konkurs na opowiadanie w j. angielskim "MY STORY" 2014

Więcej…Zapraszam wszystkich chętnych do pisania opowiadań w języku angielskim (fantastyka, romans, horror... - według uznania). Objętość pracy nie może przekroczyć 4 stron A4 (czcionka 12 z interlinią 1,5). Każdy uczestnik może zgłosić najwyżej 2 prace. Prace należy składać w terminie 17.11.2014 – 27.11.2014, w 2 egzemplarzach: mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) oraz w formie wydrukowanej.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie sie w terminie do 12 stycznia 2015 roku. Na zwycięzców czekają nagrody. W razie jakichkolwiek pytań, jestem do dyspozycji. Regulamin obowiązujący z zeszłego roku w zakładkach konkursy (jedyna zmiana - deadline składania prac) | Katarzyna Jaworska-Dawidziuk

Wycieczka do Centrum Naukowego Kopernik

Więcej…Dnia 26 września 2014 roku klasa 3d wraz z przedstawicielami innych klas wybrała się w odwiedziny do stolicy. Podróż, choć długa i męcząca, nie wpłynęła negatywnie na siły witalne, potrzebne do podziwiania Warszawy.

Główną atrakcją tego dnia było Centrum Nauki Kopernik. Miejsce zachwycające, nie zdążyliśmy jednak zobaczyć wszystkiego. Każdy z nas otrzymał kartę, dzięki której mogliśmy korzystać z różnych urządzeń, sprawdzających naszą pamięć, spostrzegawczość, koordynację, słuch czy kreatywność. Ponadto mogliśmy sprawdzić wytrzymałość naszych nerwów w domu strachów, wystrzelić rakietę wodorową lub kierować wirem powietrznym. Wzięliśmy udział w Teatrze Wielkich Napięć oraz przedstawieniu fragmentu „Bajek Robotów”, odegranym przez „mechanicznych aktorów”. Nie mogło się obejść bez czegoś bardziej przyziemnego, w tym wypadku obiadu, po którym udaliśmy się na seans w Planetarium.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .