II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Spotkanie z Mistrzem Polski w Kulturystyce, absolwentem naszej szkoły

Więcej…Grudzień był w naszej szkole miesiącem szczególnym. W tym czasie równolegle z pracą dydaktyczną odbywały się zajęcia i warsztaty z różnych dziedzin, konkursy, akcje charytatywne oraz różne spotkania. Jednym z takich wydarzeń była wizyta absolwenta naszej szkoły, Mistrza Polski juniorów i złotego medalisty w kulturystyce klasycznej Artura Gałęzowskiego.

Jego obecność była związana z realizowanym na kole biologicznym tematem mięśniowego układu szkieletowego. Zaproszony gość zaprezentował m.in. film z Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportu, przybliżając również kulisy tak dużej imprezy. Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze, świetnie uwidocznione mięśnie szkieletowe prezentowane przez kulturystów w różnych układach. Mogli również porównać te elementy budowy różnych uczestników, na które zwracają uwagę sędziowie.

 

Więcej…

Zajęcia laboratoryjne w Instytucie Chemii oraz Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Więcej…Klasa 2c w ramach lekcji chemii uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym razem wzięliśmy na warsztat chemię nieorganiczną, a w szczególności otrzymywanie i badanie właściwości chemicznych tlenków, kwasów i wodorotlenków.

Zajęcia laboratoryjne z chemii nie były jedynym punktem naszego wyjazdu na uczelnię wyższą. Po ich zakończeniu udaliśmy się do budynku Wydziału Biotechnologii UWr, gdzie uczestniczyliśmy w interesującym wykładzie na temat terapii genowej i komórkowej. Zajęcia te poprowadził specjalnie dla nas dr Zdzisław Wróblewski. |  camera

 

Więcej…

Monika Bułatowicz stypendystką Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2013/2014

StypendiumPRM zdjecieW dniu 9 grudnia 2014 r. w sali widowiskowej 4 Regionalnej Bazy Logistyki przy ul. Pretficza 24 we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezesa Rady Ministrów, uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem gali była Pani Beata Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświaty. Uroczystość tę uświetniła swoją obecnością Pani Ewa Mańkowska - Wicewojewoda Dolnośląski.

W naszym Liceum stypendium otrzymała uczennica klasy 2c Monika Bułatowicz. Dyplom wręczały p. Beata Pawłowicz Dolnośląski Kurator Oświaty oraz p. Ewa Mańkowska Wicewojewoda Dolnośląski. "ORŁY dolnośląskiej edukacji - skrzydlaci władcy świata bez granic." - tak o prymusach dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych mówiła Pani Kurator. Monika będąc w pierwszej klasie uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole. Jest osobą pilną, sumienną i bardzo rzetelną. Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym, czyli biologia, chemia i język angielski pozwalają jej rozwijać swoje zainteresowania.

 

Więcej…

Jasełka 2014

jaselka 2014 1Dnia 19.12.2014 roku odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe, przygotowane przez klasę 2a. Można było posłuchać pięknych kolęd a także piosenek bożonarodzeniowych w wykonaniu uczniów klasy organizatorskiej oraz szkolnego zespołu „Wiaderko". Uczestnicy przedstawili również zabawną scenkę kabaretową i kilka anegdotek.|  camera

Po części artystycznej głos zabrała p. Dyrektor Jolanta Kwaśniewska, składając wszystkim najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne. Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie organizowali własne wigilie klasowe.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .