II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Uroczystość 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Więcej…W dniu 30 września w naszym liceum miały miejsce obchody 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Przygotowała je p. Małgorzata Wojtczak przy współudziale p. Wandy Chirowskiej, p. Agnieszki Kierkicz- Śliwki oraz p. Anny Połeć - Dziemieszonek.

Uroczystość przebiegała w dość niekonwencjonalny sposób. Zaproszeni goście, wśród nich  Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, dyrektorzy i nauczyciele szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz całkiem spora grupa uczniów z tychże szkół, wysłuchalii wykładu na temat tworzenia i dzielności PPP w okresie II wojny światowej i podziwiali wystawę, obrazującą te wydarzenia. Ponadto mogli zobaczyć specjalnie przygotowany film , który opowiadał o cywilnej i zbrojnej walce polskiego podziemia przeciw okupantowi i wysłuchać koncertu „ Piosenki zakazanej", wykonanego z wielką swadą przez szkolny zespół „ Wiaderko" i utalentowanych solistów z II LO.|  camera

 

Więcej…

XVII Dolnośląski Festiwal Nauki - cz.3

Więcej…Uczniowie klasy 2d o nachyleniu politechnicznym wybrali się 22 września do Wrocławia na warsztaty, organizowane przez Politechnikę Wrocławską w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauk. Układ przygotowanych dla nas zajęć był korzystny, gdyż mogliśmy pracować w grupach. Jeden zespół realizował temat zajęć związany z tranzystorami , a drugi z mikroprocesorami.

Wstępem do wykładu o mikroprocesorach był utwór zagrany na gitarze przez prof. Waldemara Zaborskiego. Później, wykładowca inż. Przemysław Musz, omówił działanie oraz budowę mikroprocesora. Następnie przenieśliśmy się do pracowni komputerowej, gdzie w praktyce nauczyliśmy się podstaw programowania i kontrolowania mikroprocesora. Warsztaty zachęciły nas do samodzielnego konstruowania i użytkowania mikroprocesorów.

 

Więcej…

Wycieczka do Drezna i Miśni - ZAPISY

Więcej…Nauczyciele języka niemieckiego organizują, jak co roku, wycieczkę do miśnieńskiej Manufaktury Porcelany oraz do Drezna na słynny jarmark bożonarodzeniowy- 580. Striezelmarkt.

Wyjazd jest zaplanowany w dniu 05.12.2014. Orientacyjny koszt wycieczki - 110 zł. Obejmuje on transport, ubezpieczenie, bilet wstępu do Manufaktury Porcelany w Miśni oraz zwiedzanie Drezna z przewodnikiem miejskim. Zapisy u nauczycieli germanistów - ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Szczegółowa relacja z wyjazdu do Miśni i Drezna w roku 2013 wraz z galeriami w zakładce "Wycieczki". |  camera

Dzień Języka Niemieckiego

Więcej…Dnia 26.09.2014 roku na wrocławskim Rynku świętowano Dzień Języka Niemieckiego. Celem imprezy było zachęcenie do poznawania języka niemieckiego oraz szerzenia wiedzy na temat krajów niemieckiego obszaru językowego.

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panią Agnieszką Komstą-Filą także mieli możliwość wzięcia aktywnego udziału w tej imprezie. Dwie siedmioosobowe drużyny z II LO brały udział w rywalizacji, rozwiązując ciekawe zadania z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz quizy i ciekawostki językowe. Nasi uczniowie wykazali się dobrą znajomością języka oraz sprytem, zajmując w konkursie III miejsce, za co zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. |  camera

Zawody odbyły się w ramach projektu Goethe Institut Deutsch Wagen Tour „Jasne, że klar". | Natalia Dereniowska, 3 a

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .