II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

XVII Dolnośląski Festiwal Nauki - cz. 2

Więcej…Dnia 24 września 2014 roku klasa 2c z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego, uczestniczyła w wyjeździe do Akademii Medycznej we Wrocławiu. Była to wycieczka programowa w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Opiekunkami wyjazdu były: pani mgr Jolanta Kwaśniewska oraz wychowawczyni pani mgr Marta Paździor.

Celem naszej wycieczki był udział w wykładzie pt. "Oblicza tanatopraksji – współczesne metody zabezpieczenia ciała zmarłego przed rozkładem" oraz zajęcia w Muzeum Anatomicznym – „Tajemnice ludzkiego ciała". Po przybyciu na miejsce zostaliśmy zapoznani z krótkim regulaminem i podzieleni na dwie grupy. Z uwagi na specyfikę placówki obowiązywał całkowity zakaz fotografowania i wideofilmowania.|  camera

 

Więcej…

Spotkanie z Konsulem Generalnym USA

Więcej…Dnia 24 września 2014 roku grupa 16 uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Wandy Chirowskiej wybrała się do Wrocławia , aby wziąć udział w warsztatach językowych z Konsulem Generalnym USA w Krakowie.

Spotkanie miało miejsce w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej – American Corner we Wrocławiu. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o Ameryce. Pan Konsul przygotował dla młodzieży prezentację na temat „Parki Narodowe w USA". Rozwiał także nasze wątpliwości dotyczące otrzymywania wiz turystycznych do Ameryki. Po części teoretycznej przyszła kolej na pytania. Padały różne, poczynając od wysokości podatku VAT w USA, po stanowisko Pana Konsula dotyczące sytuacji politycznej na Ukrainie. Dowiedzieliśmy się także jakiś formalności należy dopilnować w razie wyjazdu do Ameryki celem podjęcia wakacyjnej pracy, w ramach projektu „Summer Work and Travel".

 

Więcej…

XVII Dolnośląski Festiwal Nauki - cz. 1

Więcej…Dnia 19 września tego roku klasa I C, wraz z panią wicedyrektor Dorotą Bogaczyńską-Janik, uczestniczyła w tegorocznym, XVII już Dolnośląskim Festiwalu Nauki we Wrocławiu.

Po przyjeździe na miejsce, udaliśmy się na Politechnikę Wrocławską, na Wydział Chemii, gdzie uczestniczyliśmy w dwóch wykładach zatytułowanych: „Chemiczne smaki" oraz "Jak natura inspiruje człowieka a człowiek naturę - o białkach fluorescencyjnych słów kilka". Następnie udaliśmy się na Uniwersytet Medyczny, gdzie zostaliśmy miło zaskoczeni owocowym poczęstunkiem i małym gadżetem. Tam też wysłuchaliśmy innych wykładów, m. in. o fizjoterapii.

Więcej…

Wycieczka szkolna na Lazurowe Wybrzeże

Więcej…Propozycja edukacyjnej wycieczki szkolnej do Francji. Miejsce: Lazurowe Wybrzeże: MONACO, MONTE CARLO, CANNES, NICEA, SAINT TROPEZ; termin: czerwiec 2015; koszt: około 1000 zł;

W programie: Nicea, Port Grimaud (miasteczko wypoczynkowe wybudowane na lagunie, z drogami wodnymi zamiast ulic i jachtami zaparkowanymi koło każdego ogrodu), St Tropez, Ramatuelle, Cannes- najsławniejsze miasto Riwiery Francuskiej, Księstwa Monako, jedno z najmniejszych państw w Europie, zajmujące powierzchnię 1,9 km2, Monte Carlo z najsławniejszą budowlą miasta - wspaniałym Grand Casino.

 Koszt ok. 1000 zł. (noclegi, ubezpieczenie, 3 śniadania i 3 obiadokolacje, opieka pilota, przejazd autokarem LUX) oraz 5 euro/os. - opłaty transportowe, wjazdowe do miast, parkingi. | Więcej o szkolnych wycieczkach

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .