II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Narodowe czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza

Więcej…W naszej szkole 05.09.2014 r. uczestniczyliśmy w akcji narodowego czytania „Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Dzieło polskiego noblisty utrwala obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W tym szczególnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: pana Starosta Oleśnicki – Zbigniew Potyrała, pan wicestarosta - Sławomir Pytel, pani naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Małgorzata Iwańska, pan dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Marek Czarnecki, pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oleśnicy – Anna Zasada, pani kierownik Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Oleśnicy – Jadwiga Maszorek.

Zaproszeni goście przygotowali dla nas ciekawe, pełne grozy, a czasem humorystyczne fragmenty z powieści H. Sienkiewicza. Duże zaskoczenie i radość sprawili nam również: pani dyrektor Jolanta Kwaśniewska, pani wicedyrektor Dorota Janik i pan Adam Wójcik, którzy dali nam się poznać z zupełnie innej strony. Nie zawiedli także nasi uczniowie – Dorian Dawidziak (kl.3d) w roli Księdza Kordeckiego, Karolina Boś (2a) jako niepokorna Baśka i wzruszający odbiorców Maciej Pietras (3e). camera

 

Więcej…

Zakończenie projektu Comenius - galerie zdjęć

1.Ufoludki 2 2. IMG 2501 3. DSC 0214 4. DSC 0190

Wszystko co dobre, szybko się kończy. W lipcu 2014 zakończyliśmy projekt Comenius realizowany w naszej szkole. Powyżej przedstawiamy galerie zdjęć (dostęp przez kliknięcie zdjęcia), dokumentujące pobyt w Finlandii (1), wizytę nauczycieli francuskich i fińskich w Oleśnicy (2), tydzień w Słowińskim Parku Narodowym i Oleśnicy (3) oraz wizytę we Francji (4). Więcej  materiałów w zakładce Comenius oraz na stronie projektu.

"Stań po Zielonej Stronie Mocy" oraz "Akcja Nakrętka" - edycja 2014/2015

Nakretkastan po zielonej stronie mocyWe współpracy z firmą Slam Poland sp. zoo przystępujemy w roku szkolnym 2014/2015 do kolejnej akcji ekologicznej w naszej szkole „Stań po Zielonej Stronie Mocy". Założeniem akcji jest prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyclingu, poprawa świadomości ekologicznej, łatwy i szybki dostęp do informacji i materiałów edukacyjnych dotyczących gospodarki odpadami. | Regulamin akcji

Rusza także kolejna edycja akcji „Nakrętka". Uwrażliwiając każdego na potrzebę niesienia pomocy potrzebującym, przypominając o chorych i cierpiących, którzy często są obok nas, zwracam się do Was z prośbą o zbieranie nakrętek z butelek, płynów do płukania bielizny, kremów, past. Proszę o zachęcanie do tego dobrego uczynku swoich znajomych, członków rodziny, sąsiadów. Skala potrzeb jest nadal ogromna, dlatego w dalszym ciągu proszę pamiętać o tych, którzy czekają na naszą pomoc. W tym roku szkolnym chciałabym objąć pomocą dwie rodziny z Oleśnicy oraz nieuleczalnie chore dzieci z Hospicjum we Wrocławiu. | Regulamin akcji

Warsztaty z British Council

britishcouncil W dniu 11 września 2014 roku grupa 20 uczniów wraz z p. Eleonorą Marmajewską-Basińską oraz Marcinem Borowskim – studentem filologii angielskiej, uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. Na początku zwiedziliśmy m.in. Ostrów Tumski, Rynek oraz Stare Miasto. Następnie udaliśmy się do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej – American Corner – gdzie rozpoczęły się Interaktywne Warsztaty z British Council.

Przed naszymi warsztatami zwiedziliśmy bibliotekę, poznaliśmy jej zbiory oraz fonotekę. Pracownik biblioteki przedstawił także harmonogram imprez o charakterze edukacyjnym, które będą odbywać się w różnych działach z okazji Europejskiego Tygodnia Języków Obcych w miesiącu wrześniu. | Pełna relacja ze zdjęciami do pobrania.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .