II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Maraton pisania listów z Amnesty International

Więcej…W najbliższy piątek odbędzie się w naszej szkole akcja pisania listów z Amnesty International, organizacji walczącej o prawa człowieka na świecie. Maraton odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). W naszej szkole będzie to 12 grudnia w godzinach od 16.00 do 20.00.

Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Dzięki akcji co roku udaje się wpłynąć na poprawę sytuacji kilkunastu osób, których prawa zostały złamane.

 

Więcej…

Wizyta przygotowawcza do projektu Erasmus+

NOWY PROJEKT EUROPEJSKI - ERASMUS+ |      więcej o projektach: strona + galerie:  camcorder    camera

Więcej…W dniach od 16 do 19 listopada 2014 roku miał miejsce wyjazd do Francji, do Laval School of Agriculture, położonej w pięknym rejonie rzeki Mayenne. W tym roku szkolnym będziemy ubiegać się o przyznanie przez Agencję Narodową dofinansowania umożliwiającego przystąpienie do projektu Erasmus+. Tematem projektu będzie „Water and sustainable development" (Woda i jej zrównoważony rozwój).

Do projektu przystąpią szkoły średnie z Francji, Finlandii, Holandii oraz nasza szkoła- II Liceum Ogólnokształcące im. Księdza Jana Twardowskiego w Oleśnicy. Przedstawiciele szkół spotkali się już w szkole w Laval, na wizycie przygotowawczej, zorganizowanej przez zaprzyjaźnioną szkołę we Francji.

 

Więcej…

Zajęcia w Muzeum Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Więcej…Uczenie się jest procesem złożonym i najlepiej, jeżeli odbywa się z wykorzystaniem odpowiednich pomocy dydaktycznych, który ten proces wspomagają. Ale jakie pomoce wykorzystać podczas nauki o szkielecie człowieka? Na wyposażeniu szkoły są wprawdzie plastikowe modele różnej wielkości, prezentacje multimedialne lub popularno – naukowe filmy, ale możliwość samodzielnego złożenia szkieletu człowieka z naturalnych, wykopaliskowych kości jest doskonałą dydaktyczną sytuacją. Z takiej nie lada okazji skorzystali nasi uczniowie – członkowie koła biologicznego, którzy we wtorek 18 listopada poznawali budowę tej biernej części układu ruchu podczas lekcji w Muzeum Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Więcej…

Projekt "Szatnia 2015"

Więcej…Ruszamy z III. edycją projektu "SZATNIA"!!! Jeśli macie niepomalowaną szatnię i chcielibyście ją nieco ubarwić – ZAPRASZAMY !!! Wystarczy pomysł, kilku chętnych oraz projekt przygotowany na zwykłej kartce z bloku (w rzeczywistej kolorystyce). | projekty z roku 2011/2012  camera

Do pomalowania są ściany, poza sufitem. Malowanie odbędzie się na początku ferii zimowych (2-3 dni w godz 9:00-11:00). Wszelkich informacji udzieli Wam Gabrysia Torz (1c) i do Niej bardzo proszę składać projekty, które będą musiały być zatwierdzone przez p. Dyrektor. Tematyka 'poprawna politycznie :-) Termin składania projektów: 5-9 grudzień. Spotkanie organizacyjne 12 grudnia. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam na fb tudzież dziennik elektroniczny. | Katarzyna Jaworska-Dawidziuk

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .