II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II LO ubiega się o dofinansowanie kolejnego projektu europejskiego

Więcej…W lipcu bieżącego roku zakończył się trwający 2 lata ekologiczny projekt partnerski w ramach unijnego programu Comenius - Uczenie się przez całe życie. W tym czasie ponad 40 uczniów i 14 nauczycieli II LO w Oleśnicy odwiedziło Finlandię i Francję oraz wzięło udział w polskiej części projektu, którego głównym celem były działania związane z poznaniem różnych form i sposobów ochrony zasobów wodnych i współistniejących ekosystemów, będących w dobrym stanie ekologicznym, a także poprawienie jakości wód na terenach zniszczonych działalnością człowieka.

Projekt został w całości sfinansowany ze środków unijnych. Kwota ponad 80 tysięcy złotych, którą otrzymała szkoła, pozwoliła na zrealizowanie podróży zagranicznych, pozyskanie nowoczesnych pomocy naukowych oraz realizację licznych przedsięwzięć projektowych, które szczegółowo przedstawione zostały na stronie projektu oraz w ramach szkolnej strony internetowej.

 

Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych

Więcej…Piątek 10.10.2014 roku był dniem wyjątkowym. Zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Świętowano także Dzień Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14.10.1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Inauguracją obchodzonych uroczystości było zaprzysiężenie uczniów nowego rocznika. W ich imieniu przewodniczący poszczególnych klas, składali przysięgę na sztandar szkoły. Następnie swoje apele kolejno wygłosili : odchodzący ze stanowiska przewodniczący samorządu szkolnego Krzysztof Szymanek oraz nowo mianowana przewodnicząca Paulina Piędel. W imieniu wychowawców klas I głos zabrał Pan Sebastian Jakubczak. Pani dyrektor – Jolanta Kwaśniewska życzyła uczniom wcielonym w poczet szkoły owocnej nauki i sukcesów, a nauczycielom, za trud włożony w edukację i wychowanie, wręczyła nagrody.| Galeria 1  camera  Galeria 2  camera

 

Więcej…

5 miejsce Dwójki we współzawodnictwie sportowym na Dolnym Śląsku w roku szkolnym 2013/2014

Więcej…09 października bieżącego roku, w Olszynie koło Lubania, odbyła się inauguracja nowego sportowego roku szkolnego. Jednocześnie podsumowano rok szkolny 2013/2014. Nasza szkoła, w klasyfikacji za ubiegły rok szkolny, we współzawodnictwie sportowym na Dolnym Śląsku, wśród prawie 200 sklasyfikowanych szkół ponadgimnazjalnych zajęła 5 miejsce (!), ustępując miejsca jedynie szkołom mistrzostwa sportowego z Wrocławia, Zgorzelca i Polkowic.

Należy zaznaczyć, że za nami znalazły się również szkoły sportowe min. z Wałbrzycha. Wszystkim obecnym reprezentantom naszej szkoły oraz tegorocznym absolwentom nauczyciele wf i dyrekcja składa serdeczne gratulacje i podziękowania za trud włożony w ten sukces. Dziękujemy i prosimy o jeszcze. | Szczegółowe wyniki współzawodnictwa na stronie SZS Dolny Śląsk

Wybory do Samorządu Szkolnego w roku 2014/2015

Więcej…Jest już wieloletnią tradycją, że na początku października, w II LO odbywają się wybory do Samorządu Szkolnego. W tym roku troje uczniów wyraziło chęć objęcia funkcji przewodniczącego szkoły. Byli to: Jakub Kałwiński z II A, Paulina Piędel z ID i Monika Skalska z IA . Głosowanie obyło się 09 października 2014 . Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja złożoną z uczniów klas trzecich: Pauli Jarosik, Aleksandry Czapli i Jakuba Kwietnia, pracująca pod okiem opiekuna SU pani Małgorzaty Wojtczak.

Frekwencja wyborcza wyniosła 49%. W wyniku głosowania najwięcej (96 głosów na 200 oddanych) otrzymała Paulina Piędel, która w dniu 10 października 2014, podczas uroczystego apelu z okazji rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, oficjalnie objęła funkcje przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II Liceum Ogólnokształcącego. Nowa przewodnicząca na swojego następcę powołała Klaudię Kozar z IB, a na skarbnika Krzysztofa Gajdę z I D. Świeżo powołanemu prezydium SU gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .