II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Akademia Przyszłości

akademia przyszłości AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to unikatowy program, w którym konkretny człowiek otacza opieką konkretne dziecko. Wolontariusztutor, który na cotygodniowych zajęciach poświęca mu swój czas i uwagę, dzięki czemu dziecko dowiaduje się, że jest ważne i wyjątkowe oraz Darczyńca - „tajemniczy opiekun", który przez cały rok wspiera dziecko. Jest dla niego „latarnią", która oświetla mu drogę do sukcesu w szkole, a później w życiu. Jest „kibicem", który trzyma kciuki za jego sukcesy. 

Inicjatywa Akademii Przyszłości spotkała się również z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Na tej stronie będziemy Was informować o działaniach podejmowanych w naszej szkole w ramach AP.

"Najbardziej niezmiennym i ważnym
pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?"
Martin Luther King Jr.

Systematyczne spotkania z dzieckiem, rozmowy z wolontariuszami, wspólne wycieczki, ciekawe spędzanie czasu . Stowarzyszenie uczy nas, jak dawać coś od siebie, tak aby otrzymywać jeszcze więcej.
Akademia wymaga poświecenia wiele wolnych chwil, ale w zamian daje nowe, ciekawe możliwości. Motywuje do pracy nad sobą. Uczy odpowiedzialności i współdziałania.
Do stowarzyszenia należy wiele kreatywnych osób, a co za tym idzie, akademia jest przepełniona ciekawymi wydarzeniami. Ludzie tutaj, są bardziej otwarci i życzliwi. Akademia bazuje na pomocy dzieciom, dodaniem im pewności siebie, wiary we własne możliwości. My jako wolontariusze mamy za zadanie pomóc młodym ludziom. Poświęcamy im czas i uwagę. Drobnymi rzeczami chcemy pokazać, ze dzieci są tak samo ważne jak dorośli.
Stowarzyszenie nie zapomina o tutorach. Każdy wolontariusz jest traktowany z równą otwartością. Mimo dużej odpowiedzialności radzimy sobie z tym. Zawsze możemy się zwrócić do bardziej doświadczonych tutorów. Sukces dla akademii? Codzienna pomoc innym oraz uśmiech na twarzy dziecka.

 

 Pamela Miklas, klasa 2a

 


Aktualności Akademii Przyszłości w II LO:

- Szkolenie dla tutorów |camera

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .