II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

O RYZYKU, WARTOŚCI PIENIĄDZA, ZYSKACH Z INWESTYCJI I DŹWIGNI FINANSOWEJ - PIERWSZE WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU STYPENDIALNEGO #ZSQUAD

warsztaty1zsquadWe wtorek 23 października 2018 r. odbyły się pierwsze warsztaty w ramach programu stypendialnego #Zsquad. Poprowadziła je Pani Elżbieta Boryń, Dyrektor Finansowy i jednocześnie Członek Zarządu WDB S.A., na co dzień zajmująca się nadzorem korporacyjnym i finansowym oraz relacjami inwestorskimi Spółki.

Na warsztatach rozmawialiśmy o ryzyku, wartości pieniądza w czasie, zyskach z inwestycji, dźwigni finansowej, dywersyfikacji oraz wielu innych zagadnieniach, które powinien znać każdy inwestor. Na podstawie case study wybieraliśmy najkorzystniejsze instrumenty finansowe. Poznaliśmy także zasady inwestowania Warrena Buffetta, amerykańskiego inwestora giełdowego, uznawanego za jednego z najlepszych inwestorów na świecie. Jedną z nich właśnie zrealizowaliśmy uczestnicząc w warsztatach: zaczęliśmy od inwestowania w siebie poprzez skorzystanie z możliwości jaką nam dały zajęcia z Panią Elżbietą Boryń, która podzieliła się z nami swoją wiedzą oraz doświadczeniem w analizie projektów inwestycyjnych oraz budowaniu i realizacji strategii inwestycyjnych.

 

Udział w programie stypendialnym #Zsquad pozwala nam inwestować w siebie i jednocześnie uczy nas, że prowadząc działalność gospodarczą, dbając o maksymalizowanie zysków, warto dbać również o społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility), tak, jak to czynią Spółki będące fundatorami stypendiów w ramach projektu "Nowe technologie = Nowe możliwości": WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A., Tech Invest Group S.A., Netins Software Sp. z o.o..

Uczestnikom warsztatów przypominamy o dokonaniu u p. Izabeli Kuśmierek stosownych wpisów potwierdzających uczestnictwo w warsztatach. Przypominamy jednocześnie, że zbliża się pierwszy termin kontrolnego złożenia IS u pani Marty Wójcik. Termin złożenia Indeksów upływa 5.listopada. Złożenie Indeksu w terminie jest, zgodnie z zapisami  Regulaminu Stypendialnego #Zsquad, warunkiem koniecznym uczestnictwa w programie stypendialnym.

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .