II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY | SZLACHETNA PACZKA 2018

szlachetna paczka 2018"Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią". Friedl Beutelrock | W obecnym roku szkolnym 2018/2019 – w listopadzie i grudniu została przeprowadzona po raz kolejny akcja zbiórki żywności, zabawek, wyprawki szkolnej i środków czystości na rzecz potrzebujących Rodaków mieszkających za naszą wschodnią granicą, którzy niejednokrotnie nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie, Wileńszczyźnie i w Mołdawii. Zawiozą je wolontariusze Akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

Akcja od kilkunastu lat organizowana jest w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Fundacją Studio Wschód Telewizji Wrocław wraz z Telewizją Polonia. camera

 

Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich pracowników szkoły, rodziców, wychowawców i tych uczniów klas: 1A, 1B, 1C, 1D, 2A. 2B, 2C,2D,3C,3A, 3B, którzy poświęcili swój wolny, prywatny czas na zbiórkę produktów w sklepach na terenie Oleśnicy oraz pomoc w przewiezieniu towarów.

Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom, Pracownikom szkoły serdeczne podziękowania za włączenie się do tej akcji. Pani Agnieszce Jezierskiej, Urszuli Dibelce, Pani Wandzie Chirowskiej, Panu Leszkowi Biegasikowi oraz R. Marmajewskiej, D. Czerskiej, Z. Bułat, E. Wiącek, P. Pawłowskiej, Panom R. Falentin oraz J. Barańskiemu za pomoc w przewozie darów do szkoły oraz Panu Grzegorzowi Ptak podziękowania za pomoc w przewiezieniu paczek do Wrocławia.

Bardzo dziękujemy pracownikom, ochronie oraz klientom sklepów E. Leclerc, Polo oraz Intermarche za okazaną pomoc! Cieszymy się również z podjętej współpracy z wymienionymi sieciami sklepów. "Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek z dobrych czynów poznawany bywa".
Wacław Potocki

Koordynatorzy akcji w II LO w Oleśnicy
Eleonora Marmajewska-Basińska
Małgorzata Pycela

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .