II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SPECJALIŚCI OD POMNAŻANIA KAPITAŁU UCZĄ SIĘ W IILO

gielda 2019 Bartek SlawekMamy kolejny sukces! Nasi uczniowie Bartosz Poręba (z klasy 1d – politechnicznej) oraz Sławomir Warszawski (z klasy 1c – medycznej) zajęli zespołowo II miejsce w rankingu wojewódzkim na zakończenie I etapu Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Od początku listopada 2018 roku byli w ścisłej czołówce i utrzymali tą bardzo wysoką pozycję do końca I etapu.

Spośród 284 zespołów z województwa dolnośląskiego, drużyna II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, zajęła II miejsce, pomnażając swoje wirtualne oszczędności o 38,02% w ciągu 45 dni, w których odbywały się sesje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Inwestowanie pieniędzy w instrumenty finansowe notowane na giełdzie jest obarczone dużym ryzykiem utraty środków.

 

Bartek i Sławek wykazali się bardzo dużą wiedzą w wyborze kupowanych instrumentów. Tak dywersyfikowali swój portfel, żeby inwestować bezpiecznie a jednocześnie osiągnąć zysk, którego nie da żadna lokata oferowana obecnie przez instytucje finansowe. Aktualnie najwyższe oprocentowanie na lokacie to 4% w stosunku rocznym, czyli około 0,33% w ciągu miesiąca. Nasi uczniowie w ciągu 45 dni zarobili 38,02%. Bartkowi i Sławkowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie SIGG, a każdemu prawdziwemu inwestorowi takich sukcesów w pomnażaniu kapitału.

W tym roku szkolnym nasze Liceum reprezentuje 86 osób, grających w 31 zespołach. Opiekunem uczniów jest pani Izabela Kuśmiereknauczycielka podstaw przedsiębiorczości, którą w ubiegłym roku szkolnym Giełda Papierów Wartościowych wraz z Fundacją GPW, Fundacją im. Lesława A. Pagi oraz Fundacją Banku Zachodniego WBK nagrodziły za wyjątkowe zaangażowanie w projekt.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy już kolejny rok bierze udział w ogólnopolskim projekcie Szkolna Internetowa Gra Giełdowa. Nasi uczniowie od listopada do marca biorą udział w dwóch modułach projektu: zespołowo – w inwestowaniu wirtualnych pieniędzy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz indywidualnie - w cotygodniowych kursach e-learningowych kończących się testami wiadomości.

Dodatkowym zastrzykiem wiedzy były dwa warsztaty z Panią Elżbietą Boryń, Dyrektorem Finansowym i Członkiem Zarządu WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A., czyli przedstawicielką partnerów biznesowych naszego Liceum, którzy współtworzą z nami unikatowy w skali kraju projekt #Zsquad.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .