II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II LO W PILOTAŻOWYM PROJEKCIE PLATFORMY E-LERNINGOWEJ KSZTAŁCĄCEJ PROGRAMISTÓW

Michal KrupkaSpółka KVARKO, jeden z partnerów działającego w II LO w Oleśnicy innowacyjnego projektu #Zsquad, zainwestowała 1 mln zł w spółkę itTicket, zajmującą się opracowaniem platformy e-learningowej wspomagającej rozwój młodych programistów (nie tylko studentów, ale też uczniów i licealistów), będącą jednocześnie narzędziem dla pracodawców do pozyskania młodszych specjalistów w branży IT.

Pan Michał Krupka, prezes zarządu itTicket, absolwent naszej szkoły i jednocześnie jeden z filarów wspomnianego już projektu #Zsquad potwierdził, że spółka itTicket wybierze w całej Polsce kilka szkół, które wezmą udział w testowaniu i wdrażaniu założeń platformy. Jednym z wybrańców jest II LO z Oleśnicy.

Platforma itTicket, z uwagi na proponowane rozwiązania i nowe funkcjonalności, będzie unikatowym produktem na polskim rynku. Z jednej strony będzie oferować uczniom i studentom autorski, dopasowany do potrzeb rynkowych program nauczania, oparty m.in. o naukę języka HTML, wstęp do programowania obiektowego, wprowadzenie do reactive programming, naukę języka JavaScript w składni ES6 czy wykorzystanie biblioteki React.

 

Z drugiej strony będzie to narzędzie dla przyszłych pracodawców z sektora IT, oparte o system modelowania profilu użytkownika oraz eksperckie systemy rekomendacyjne opracowane na bazie sztucznej inteligencji.

Projekt przeszedł już wstępne konsultacje w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Ministerstwie Cyfryzacji. Będzie realizowany we współpracy ze spółką Librus, która dostarcza elektroniczne dzienniki i posiada ugruntowaną pozycję w branży oprogramowania dla szkół.

O szczegółach projektu oraz współpracy z itTicket będziemy Was informować na stronach szkoły oraz projektu #Zsquad.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .