II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PaT czyli Profilaktyka a Ty

PaT_4W wakacje 2011 roku w Ostrołęce i Kadzidle (niedaleko Warszawy) odbył się 6 przystanek PaT. Dzięki wygranej w konkursie „Młodzi przeciwko patologiom społecznym” organizowanym przez Wyższą Szkołę Nauk Społecznych – Pedagogium w Warszawie mogłyśmy w nim uczestniczyć. Wspomniany konkurs odbył się pod patronatem MSWiA, MEN oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i składał się z 2 etapów.
Pierwszy polegał na napisaniu pracy na 1 z 4 podanych tematów dotyczących patologii społecznych. Tematy, które wybrałyśmy to: 1. Cichy bohater, społeczny altruista – czy takie postawy wymarły? Gdzie dziś ich szukać? 2. Współczesna szkoła. Miejsce społecznej integracji, czy źródło napięć i nieprzystosowania? Nasze prace, nad powstaniem których czuwała pani pedagog Marta Wójcik oraz pani Anna Połeć-Dziemieszonek zostały wybrane spośród 400 wypracowań licealistów z całej Polski, co pozwoliło nam na wyjazd do Warszawy, na 2 etap, czyli test z zakresu nauk społecznych. Zostałyśmy laureatkami konkursu! Jedną z nagród był wspomniany wcześniej wyjazd na przystanek PaT.

 

Jest to Ogólnopolski Program Profilaktyczny pozwalający młodym ludziom rozwijać swoje pasje na warsztatach z różnych dziedzin kultury i sztuki. PaT oferował nam 36 rodzajów zajęć - alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Dzięki warsztatom młodzież odkrywa nowe sposoby na spędzania wolnego czasu W warsztatach brało udział ponad 1000 uczestników. Pat trwał tylko 6 dni. Między uczestnikami powstały silne więzi. Nowe znajomości i przyjaźnie sprawiły, ze wciąż utrzymujemy ze sobą kontakt.
Już niedługo będzie okazja aby spotkać się znowu na Pat-owej wigilii 17 grudnia w Warszawie. A w przyszłe wakacje… kolejny przystanek PaT!

Z. Kasprzyszyn, D. Węglarz

 

PaT_1 PaT_2 PaT_3

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .