
Pierwszy polegał na napisaniu pracy na 1 z 4 podanych tematów dotyczących patologii społecznych. Tematy, które wybrałyśmy to: 1. Cichy bohater, społeczny altruista – czy takie postawy wymarły? Gdzie dziś ich szukać? 2. Współczesna szkoła. Miejsce społecznej integracji, czy źródło napięć i nieprzystosowania? Nasze prace, nad powstaniem których czuwała pani pedagog Marta Wójcik oraz pani Anna Połeć-Dziemieszonek zostały wybrane spośród 400 wypracowań licealistów z całej Polski, co pozwoliło nam na wyjazd do Warszawy, na 2 etap, czyli test z zakresu nauk społecznych. Zostałyśmy laureatkami konkursu! Jedną z nagród był wspomniany wcześniej wyjazd na przystanek PaT.
Jest to Ogólnopolski Program Profilaktyczny pozwalający młodym ludziom rozwijać swoje pasje na warsztatach z różnych dziedzin kultury i sztuki. PaT oferował nam 36 rodzajów zajęć - alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Dzięki warsztatom młodzież odkrywa nowe sposoby na spędzania wolnego czasu W warsztatach brało udział ponad 1000 uczestników. Pat trwał tylko 6 dni. Między uczestnikami powstały silne więzi. Nowe znajomości i przyjaźnie sprawiły, ze wciąż utrzymujemy ze sobą kontakt.
Już niedługo będzie okazja aby spotkać się znowu na Pat-owej wigilii 17 grudnia w Warszawie. A w przyszłe wakacje… kolejny przystanek PaT!
Z. Kasprzyszyn, D. Węglarz