OFERTA EDUKACYJNA II LO NA ROK SZKOLNY 2021/2022

oferta IILO 2021 2022 deck  filmik promocyjny 2020 deck2  oferta IILO 2021 2022 deck uczniowie  dolacz do nas3
materiał informacyjny
dla rodziców
film promocyjny
II LO w Oleśnicy
materiał informacyjny
dla uczniów
nauczyciele Dwójki zachęcają:
"Dołącz do nas!"

.

"PSYCHOLOGIA TO PRZYSZŁOŚĆ" - PROJEKT DLA UCZNIÓW KLAS PSYCHOLOGICZNYCH REALIZOWANY WE WSPÓŁPRACY Z AKADEMIĄ ŚWIADOMEGO ROZWOJU

akadem swiad rozwJuż wkrótce, dzięki współpracy w ramach działań #Zsquad zaplanowanych na rok szkolny 2019/2020, klasa 2A (klasa psychologiczna) z II LO w Oleśnicy będzie miała możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowych "Psychologia to przyszłość".

Jest to projekt cyklicznych spotkań warsztatowych, w którym uczniowie szkół średnich odnajdują swobodną przestrzeń do rozwoju swoich kompetencji psychologicznych. Przez odpowiednio zaprojektowane zajęcia uczniowie rozwijają się zarówno umysłowo, jak i emocjonalnie. Podczas spotkań uczestnicy nabywają podstawowe kompetencje z zakresu psychologii oraz poznają szeroki zakres jej zastosowań w życiu codziennym. Uczniowie uzyskają wiedzę z wielu jej obszarów m.in. psychologii społecznej, emocji, temperamentu i osobowości, ale też z tzw. kompetencji przyszłości, do których zaliczamy, zarządzanie sobą w czasie, radzenie sobie ze stresem czy umiejętność autoprezentacji.

Opis pierwszego warsztatu: Zarządzanie zespołem, czyli jak budować procesy grupowe. Podczas zajęć uczestnicy poznają się ze sobą oraz z prowadzącym. Razem tworzą kontrakt, którym będą się kierować podczas wszystkich zajęć. Główny cel warsztatu to zbudowanie relacji pomiędzy uczestnikami w taki sposób, aby stworzyli spójną i gotową grupę do zdobywania wiedzy. Uczestnicy poznają model fazowy rozwoju grupy, a następnie wykorzystają go w praktyce podczas pracy w grupie. Po zajęciach uczestnicy nie tylko wiedzą, jakimi cechami charakteryzuje się dobra, spójna i wspierająca grupa, ale też sami ją tworzą.

Koordynatorem szkolnym projektu jest pani Marta Wójcik. Zajęcia poprowadzi pan Piotr Grzelak. psychoedukator.