II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

FILMOWY TRAKTAT O GODNOŚCI CZŁOWIEKA

green bookSzkolne Koło Filmowe działające w II LO uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". W poniedziałek miłośnicy sztuki filmowej obejrzeli we wrocławskim kinie głośny oscarowy film „Green Book". Polecamy wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć tego dzieła. Więcej przeczytacie w recenzji Darii Kaczmarek:

"To wzruszająca , oparta na faktach historia, wyreżyserowana przez Petera Fiarrellego. Opowiada o losach czarnoskórego pianisty w czasach segregacji rasowej oraz jego kierowcy i ochroniarza - Włocha z krwi i kości.

 

W rolę Tonnego Vallelongi wcielił się Viggo Mortensen, który swoją grą wywoływał we mnie wrażenie spokoju. Oglądając Viggo w tej odsłonie czułam, że jego postać czuwa nad wszystkim, co się wokół niego dzieje, nawet nad nowo poznanym przyjacielem.
Równie utalentowanym aktorem, który zagrał postać Dona Shirleya był Mahershala Ali. Odegrał on doskonale swoją rolę. Stworzył kreację dżentelmena o sztywnych zasadach, jednak dodał do niej również odrobinę humoru i ciepła.

Warsztat reżyserski nie wyróżniał się, według mnie, niczym szczególnym i reprezentował przeciętny poziom. Podsumowując, jest to idealny film dla osób, które szukają ciekawej, poruszającej serca fabuły z dobrą grą aktorską."

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .