II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II LO ŻYJE MATEMATYKĄ

10X10W tym roku szkolnym, mimo zdalnego nauczania, uczniowie naszej szkoły biorą bardzo aktywny udział w konkursach matematycznych. Byliśmy obecni w zmaganiach w ramach konkursu NABOJ, który wywołał niesamowite emocje.

Grupa uczniów bierze udział w Lidze Zadaniowej, w której Karol Czub i Szymon Narolski z klasy 3d osiągają najlepsze wyniki. Uczestniczymy ponadto w Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej.

Natomiast w szkole klasy politechniczne zmagają się co piątek z tak zwanymi „zadaniami piątkowymi", gdzie największą  ilość poprawnych rozwiązań przesłali dotychczas Justyna Sośnicka i Michał Skowronek z klasy 2d.

Braliśmy udział w zabawie "Sylwester z matematyką". Grupa pasjonatów matematyki w noc sylwestrową, przywitała Nowy Rok, zmagając się z rozwiązywaniem dwóch zadań, których wynikiem była liczba 2021.

 

Z grupy uczniów biorących udział w „zabawie sylwestrowej" należy wyróżnić Michała Skowronka z klasy 2d, Oliwię Stankiewicz z klasy 2d i Julię Kędzia z klasy 2 gd za nietypowe rozwiązanie zadań. Pytacie, co dalej?

2 lutego startujemy w Konkursie Matematycznym KOMA. Od lutego rusza także szkolny konkurs matematyczny „10x10", Regulamin konkursu do pobrania tu lub w zakładce strefa nauczyciela.

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w powyższe przedsięwzięcia.

Zespół Nauczycieli Matematyki

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .