II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ZAJĘCIA ONLINE Z CHEMII W RAMACH WSPÓŁPRACY Z POLITECHNIKĄ WROCŁAWSKĄ

chemia onlineWykładami z chemii zainaugurowaliśmy w II LO w Oleśnicy współpracę między naszym liceum a Politechniką Wrocławską. Po raz kolejny umowa została sformalizowana i jesteśmy w VIII edycji tego programu, wśród kilkunastu szkół na Dolnym Śląsku biorących udział w projekcie "Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze Szkołami Średnimi". Na rok szkolny 2020/2021 zostały zaplanowane zajęcia w formie zdalnych spotkań wykładowców PWr z naszymi uczniami.

Uczniowie klasy 3c ( medycznej) uczestniczyli 10.12./ 21.01/ 28.01/ 18.02. w wykładach z chemii, które przygotowała i przeprowadziła dr hab. inż. A. Wojciechowska, prof. PWr. Podczas pierwszych trzech spotkań Pani Profesor omówiła z naszymi trzecioklasistami bufory oraz iloczyn rozpuszczalności. Podstawą wykładu Pani Profesor było zaprezentowanie uczniom z kl.3c materiału teoretycznego oraz rozwiązywanie z uczniami zadań z arkuszy maturalnych, wśród których dominowały zadania złożone wymagające zrozumienia opisanego w tekście procesu.

 

W lutym Pani Profesor rozwiązywała z naszymi przyszłymi maturzystami zadania dotyczące obliczeń szybkości reakcji, analizowała wpływ różnych czynników na szybkość reakcji , przećwiczyła z uczniami umiejętność interpretowania wykresów energetycznych reakcji chemicznych.

Warto dodać, że nasza szkoła została wybrana do udziału w "Próbnej Maturze z chemii" - wydarzeniu przygotowywanym przez pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Chemiczny Politechniki Wrocławskiej. Oprócz przystąpienia do rozwiązywania zadań, nasi maturzyści będą mieli możliwość udziału w spotkaniach on-line, podczas których autorzy zadań z PWr dokonają analizy rozwiązywanych przez uczniów zadań maturalnych.

Dziękujemy Pani dr hab. inż. Agnieszce Wojciechowskiej, prof. PWr za przekazanie naszym maturzystom chemicznej wiedzy, a przyszłym maturzystom za aktywność i chęć udziału w przedmaturalnym treningu. Nasi absolwenci wybierając Wydział Chemiczny na PWr studiują chemię, biotechnologię, technologię chemiczną, chemię i inżynierię materiałów lub inżynierię chemiczną i procesową.

Podziękowania składamy również do dr inż. Iwony Rutkowskiej, która z ramienia Politechniki Wrocławskiej kieruje współpracą z naszym liceum. Szczególne podziękowania kierujemy do władz uczelni- Politechniki Wrocławskiej, za przygotowanie projektu „Współpraca PWr ze Szkołami Średnimi", dzięki któremu młodzież licealna może rozwijać swoje zainteresowania w poczuciu potrzeby ciągłego doskonalenia się.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .