DZIEŃ KOBIET

slynne kobietyPrezydium Samorządu Uczniowskiego II LO zaprosiło wszystkie klasy naszego liceum do wspólnego świętowania DNIA KOBIET. Pragnęliśmy przypomnieć ale także spopularyzować postacie sławnych kobiet. Na naszej liście znalazły się postaci historyczne jak święta Joanna D'Arc, bohaterka ratująca Żydów w czasie 2WŚ i działaczka o prawa człowieka – Irena Sendlerowa i Rosa Parks, polityczki – Angela Merkel, Hillary Clinton i Margaret Thatcher, artystki Katherine Hepburn, Björk i Hanna Ordonówna czy noblistki – Maria Skłodowska-Curie i Olga Tokarczuk.

Dzisiaj przedstawiamy Wam prezentacje naszych bohaterek. Wszystkim klasom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych materiałów!

1. Margaret Thatcher | 2. Wanda Rutkiewicz | 3. Hilary Clinton | 4. Irena Sendlerowa | 5. Coco Chanel | 6. Rosa Parks | 7. Michelle Obama | 8. Joanna d'Arc | 9. Hanka Ordonówna | 10. Olga Tokarczuk | 11. Simone de Beauvoir

fot.: https://images.app.goo.gl/nKKMWbGadE3iFnfz7