OBCHODY DNIA EUROPY 2021

DNI EUROPY 2021Szkolna grupa EPAS przy II LO w Oleśnicy zaprasza do wspólnych obchodów Dnia Europy 2021.

Z okazji rocznicy ogłoszenia Deklaracji Schumana zapraszamy Was do udziału w następujących konkurencjach:

1. Konkurs na pracę plastyczną na temat wybranego kraju - członka UE.
2. Konkurs na „europejską piosenkę".
3. Konkurs „Podróż po Europie" – kolaż zdjęć z podróży do krajów europejskich.
4. Szkolny QUIZ wiedzy o Unii Europejskiej online.

REGULAMIN DNIA EUROPY 2021 W II LO OLEŚNICA

Ad1.
Chętne klasy losują w dniu 19.04. (na długiej przerwie na Teamsach) jeden kraj członkowski UE.
Zadanie polega na przygotowaniu kolażu – grafiki złożonej z najważniejszych (najciekawszych, najbardziej charakterystycznych) dla niego elementów. Pracę można wykonać za pomocą programów graficznych (Canva, Crello, Genially) ale także tradycyjnie (odręcznie z użyciem papieru, zdjęć czy rysunków a następnie sfotografować). Gotowe prace proszę przesłać na konto opiekunki grupy EPAS p. A. Komsty – Fili do dnia 03.05.2021. Na losowanie państw zapraszam przewodniczących klas w poniedziałek na długiej przerwie na Teamsach (kod zespołu: sxqixnz)

Ad.2
Zadanie polega na napisaniu tekstu piosenki o tematyce europejskiej do znanej melodii. Tekst piosenki lub jej zaśpiewaną wersję, nagraną w formacie MP3 prosimy przesłać na konto opiekunki grupy EPAS p. A. Komsty – Fili do dnia 03.05.2021.

Ad. 3
Zadanie polega na przygotowaniu przez klasy kolażu składającego się z własnych (rodzinnych) zdjęć uczennic i uczniów z podróży do krajów europejskich.

Ad. 4
Quiz odbędzie się w dniach 10.- 12.05. Zgłoszenia zainteresowanych udziałem uczennic i uczniów przyjmujemy do 03.05. (na konto w e-dzienniku p. A. Komsty-Fili) O dokładnym terminie quizu poinformujemy w tygodniu po majówce. Zakres wymaganego materiału zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym udziałem w quizie.

• Wyniki konkursów zostaną podane do wiadomości do końca maja 2021.
• W każdej kategorii zostaną wyłonieni 3 laureaci.
• Nadesłane prace (teksty piosenki) nie mogą być wcześniej publikowane, wykonywane ani nagradzane w innych konkursach.
• Nagrodami w konkursie będą wydawnictwa książkowe oraz nagrody rzeczowe.
• Nagrodami za miejsca 1-3 w quizie o UE będą cząstkowe oceny bdb z wos-u.
• Autorzy prac zgłoszonych do konkursu wyrażają zgodę na bezpłatne wykorzystanie tekstów w działaniach edukacyjnych i promocyjnych koła EPAS.
• Komisja konkursowa ma prawo nie przyznać wszystkich nagród m. in. w przypadku jeżeli poziom artystyczny i literacki nadesłanych tekstów nie będzie satysfakcjonujący.

Zapraszamy do udziału we wspólnym świętowaniu DNIA EUROPY!

Członkinie i członkowie oraz opiekunowie szkolnej grupy EPAS