II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

TRZECIOKLASIŚCI Z BIOL-CHEMU NA MATURZE PRÓBNEJ Z PWR

3c chemiaPwr222 kwietnia odbyły się zajęcia naszych licealistów z klasy 3c z dr hab. inż. Agnieszką Wojciechowską Prof. PWr. Do komunikacji wykorzystano aplikację MS Office Teams. W ramach zajęć dokonano analizy rozwiązanych zadań z arkusza matury próbnej, do której nasi licealiści przystąpili 30 marca łącząc się poprzez MS Office Teams.

Zadania zostały przygotowane przez zespół pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Chemicznego PWr pod kierunkiem dr hab. inż. Agnieszki Wojciechowskiej. Należy zaznaczyć, że byliśmy jedną z kilku szkół średnich uczestniczących w I edycji Matury Próbnej z PWr.

Arkusz został przygotowany zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi opublikowanymi przez CKE 28 grudnia 2020 r. Czas pandemii uniemożliwił nam wyjazdy na laboratorium na PWr, jednak pomimo realizowania nauki zdalnej współpraca naszej szkoły z Wydziałem Chemicznym układała się bardzo dobrze.

 

W ciągu roku szkolnego chemicy z 3c wzięli udział w pięciu kilkugodzinnych zajęciach edukacyjnych z chemii przygotowanych przez Prof. PWr p. Agnieszkę Wojciechowską. Ten czas wykorzystali głównie na rozwiązywanie zadań maturalnych z arkuszy z lat 2015-2020. Podczas spotkań Pani Profesor dodatkowo zapoznała naszych uczniów z kierunkami studiów na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej.

Trzymamy kciuki za Was maturzyści na egzaminie maturalnym- z chemii 14 maja ! Uczniów klas 8 szkół podstawowych zapraszamy do klasy medycznej, czyli klasy 1c w II LO !

Zespół nauczycieli chemii w II LO

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .