LIST DYREKTORA II LO DO ABSOLWENTÓW

J.Kwasniewska wstępniak deckDrodzy Absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy,
moi Absolwenci...

Kieruję dziś do Was tych kilka słów pożegnania, choć pewnie nikt nie przypuszczał, że i w tym roku przyjdzie nam się rozstawać w taki sposób... Bez możliwości spojrzenia sobie w oczy, uściśnięcia dłoni, czyli tego, co takie ludzkie i co do pewnego momentu uznawaliśmy za normę, której chyba nie docenialiśmy należycie. To pożegnanie jest inne, ale sam moment równie poruszający i emocjonalny jak zawsze.

Lista absolwentów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem | Galeria "czerwonych pasków"

Opuszczacie dziś nasze liceum, współtworząc jednocześnie jego historię. Wasza energia, młodzieńczy entuzjazm, wniknęły w te mury i będą tworzyły atmosferę dla kolejnych pokoleń.

Dziękuję za trzy lata wspólnej drogi, z racji wiadomych okoliczności dosyć wyboistej, ale prowadzącej do celu, który właśnie osiągnęliście. Przed Wami egzamin maturalny. Głęboko wierzę, że otworzy on szeroko kolejne drzwi do Waszego życiowego spełnienia. My jako nauczyciele będziemy dopingować Was w dalszej drodze. Nie mamy wątpliwości, że zajdziecie daleko. Niech nie zabraknie Wam odwagi w realizowaniu własnych planów i spełnianiu marzeń.

Życzę Wam, żebyście mogli jak najszybciej zdjąć te ochronne maseczki, oddychać pełną piersią i korzystać z przywilejów młodości. Pamiętajcie, że za każdym razem, gdy usłyszymy o Waszych sukcesach, zrealizowanych ambicjach, będziemy mieli powody do dumy.

Jednak najbardziej cieszyć nas będzie, jeśli jako nasi absolwenci nie zapomnicie o sprawach podstawowych – życzliwości do świata i szacunku do drugiego człowieka, bo tego, przede wszystkim, staraliśmy się Was tutaj nauczyć.

W imieniu własnym, Waszych wychowawców i nauczycieli, życzę Wam zatem szerokiej drogi i satysfakcji w jej przemierzaniu. Na koniec przywołuję słowa naszego patrona - księdza Jana Twardowskiego, który, jakby w odpowiedzi na tę chwilę pożegnania, zauważa optymistycznie, że:

"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna (...) "

A zatem, Drodzy Absolwenci, udanego początku kolejnego etapu w Waszym życiu!

Z pozdrowieniami
Dyrektor II LO