PODSUMOWANIE KONKURSÓW Z OKAZJI DNIA EUROPY 2021

Dzien europy 2021Szkolna grupa EPAS oraz jej opiekunowie serdecznie dziękują wszystkim klasom, których uczennice i uczniowie odpowiedzieli na zaproszenie do obchodów Dnia Europy 2021.

Zaproponowaliśmy udział w czterech konkurencjach: praca plastyczna na temat wybranego kraju - członka UE. "Europejska piosenka", "Podróż po Europie" – kolaż zdjęć z podróży do krajów europejskich i szkolny QUIZ wiedzy o Unii Europejskiej online. W aż trzech konkurencjach uczestniczyły klasy 2gd, klasa 2b oraz klasa 2gb. W dwóch konkurencjach wzięła udział klasa 2c. W jednej klasa 1b.

Jury składające się z członkiń i członków grupy EPAS postanoowiło wyróżnić 3 klasy: I miejsce - klasa II gd, II miejsce – klasa II b III – klasa II c.

I miejsce w quizie wiedzy o Unii Europejskiej zajęła Amelia Antonowicz z klasy II gb.

Dzień Europy był także okazją do zrealizowania przez grupę EPAS - lekcji europejskich. Niemal wszyscy czlonkowie grupy przygotowali i profesjonalnie poprowadzili dla swoich koleżanek i kolegów zajęcia o Unii Europejskiej. Tematami tych lekcji były wartości europejskie, integracja europejska i korzyści wynikające z członkostwa we Wspólnocie. W przygotowaniach scenariuszy uczniowie korzystali z materiałów opracowanych przez Parlament Europejski.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy wiedzy i umiejętności. Dziękujemy Wam za udział w DNIU EUROPY a za rok zapraszamy ponownie do współpracy. Nagrody dla wyróżnionych klas zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.

GRATULUJEMY!