OFERTA EDUKACYJNA II LO NA ROK SZKOLNY 2021/2022

oferta IILO 2021 2022 deck  filmik promocyjny 2020 deck2  oferta IILO 2021 2022 deck uczniowie  dolacz do nas3
materiał informacyjny
dla rodziców
film promocyjny
II LO w Oleśnicy
materiał informacyjny
dla uczniów
nauczyciele Dwójki zachęcają:
"Dołącz do nas!"

.

BIOCHEMICZNY SEKSTET Z II LO

biochemiczny sekstetPoznajcie biochemiczny team z klasy 2gc, czyli szóstkę młodych ciekawych świata ludzi, którzy w ciągu roku szkolnego (trudnego roku ze względu na pandemię) uczestniczyli w programie "Ciekawa Biochemia", przygotowanego przez pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Udział naszych licealistów w projekcie możliwy był dzięki kilkuletniej współpracy II LO z Uniwersytetem Wrocławskim. Koordynatorem projektu z ramienia uczelni jest od kilku lat dr Maria Stasiuk-Wacławczyk, która przez cały czas profesjonalne zarządza projektem. Realizacja wydarzeń w ramach Ciekawej Biochemii możliwa była za zgodą i dzięki wsparciu Dziekan Wydziału Biotechnologii UWr dr hab. Doroty Nowak, prof. UWr.

Oto, co napisali nasi licealiści:.
"Na zajęciach w ramach Ciekawej Biochemii nie było mowy o nudzie. Zawsze wykładowca starał się urozmaicać nam przekazywany materiał poprzez ciekawe prezentacje, różne anegdotki (czasami trafiały się nie-biotechnologiczne). Pani dr Maria Stasiuk- Wacławczyk przypominała nam o robieniu notatek, podkreślając, że bez nich będzie nam ciężko później cokolwiek zrobić, a nawet jeżeli nie przydadzą się one w całości, to w późniejszych latach może akurat trafimy na dany temat, gdzie wykorzystamy w pełni nasze notatki.
Podczas zajęć poznaliśmy m.in. podstawy statystyki, sposoby wykorzystania wyników prób kontrolnych w prezentacji wyników doświadczeń. Przygotowaliśmy postery na wybrane tematy naukowe, opanowaliśmy też podstawowe formy wypowiedzi naukowej. Przez cały czas poznawaliśmy ciekawe, interesujące zagadnienia z zakresu biochemii, poszerzając w ten sposób wiedzę ze szkoły.
Po zajęciach samodzielnie przygotowywaliśmy prace zaliczeniowe, byliśmy oceniani, jak prawdziwi studenci. Było to dla nas bardzo motywujące, gdyż uzyskaliśmy bardzo dobre noty.
W dobie pandemii i utrudnień ( kontaktowaliśmy się cały czas z wykorzystaniem platformy MS Teams w soboty każdego miesiąca) Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego funkcjonował pełną parą. Wykłady zawsze były profesjonalnie przygotowane, a nasze zadowolenie jako odbiorców wzrastało z każdym miesiącem".

W programie uczestniczyli: Julia Andrzejczuk, Julia Durman, Natalia Jamroz, Paweł Nogaj, Amelia Wolko i Klaudia Wójcik.

Zespół nauczycieli biologii i chemii w II LO