INTEGRACJA W BISKUPICACH

Biskupice2021 1aW ostatni wtorek 28.09.2021 r. klasa I a z wychowawczynią, z panią psycholog oraz z mamą jednej z uczennic wybrała się do grodu rycerskiego w Biskupicach pod Byczyną. W murach zrekonstruowanego grodu aktywnie spędziliśmy prawie cały bardzo piękny dzień.
Naszą średniowieczną przygodę rozpoczęło strzelanie z łuku i rzucanie toporkami. Niektórzy z nas okazali się mieć niezłe oko.

Następnie, po obejrzeniu filmu o historii grodu w Biskupicach, udaliśmy się na krótkie zwiedzanie obiektu, w trakcie którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o historii grodów w średniowieczu a w miejscowej zbrojowni obejrzeliśmy uzbrojenie rycerzy i stroje z epoki. Listę proponowanych atrakcji zakończyły nauka pisania gęsim piórem oraz tkanie na deseczkach średniowiecznymi metodami.

W drugiej części pobytu czekały na nas ruskie pierogi lub kiełbaski z grilla. Po posiłku wzięliśmy udział w kilku integrujących klasę ćwiczeniach, przygotowanych przez naszą wychowawczynię i panią psycholog. Dzięki nim kilkoro z nas po raz pierwszy miało szansę porozmawiać z niektórymi kolegami i koleżankami z klasy, przełamać lody i powiedzieć kilka zdań o sobie. Z pewnością udało nam się lepiej poznać.

Po krótkim podsumowaniu naszego pobytu w grodzie i pożegnaniu z jego pracownikami udaliśmy się w podróż powrotną do Oleśnicy.
Jesteśmy pewni i pewne, że nasza pierwsza klasowa wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

klasa I a
p. Agnieszka Komsta-Fila