WARSZTATY DLA MŁODSZYCH AMBASADORÓW EPAS

warsztaty EPAS 2021W poniedziałek, 22 listopada 2021 roku trójka uczniów z naszej szkoły została zaproszona na warsztaty młodszych ambasadorów w programie EPAS. Zajęcia zostały zorganizowane przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Biuro EPAS w Warszawie i poprowadzone przez pana Mateusza Koniecznego z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Poza naszą szkołą w programie wzięły również udział licea z Wrocławia, Kluczborka i Opola.

Po krótkim zapoznaniu się wszystkich uczestników zostali oni poproszeni o napisanie na kartkach słów kluczy na temat: "Jakiej Unii Europejskiej chcemy?". Młodzi ambasadorzy wskazywali głównie na tolerancję, szacunek i szeroko pojętą ekologię. Następnie uczestnicy spotkania zostali podzieleni na cztery grupy, aby w tych składach opracować plakaty dotyczące tego, jak widzą UE w 2030 roku. Trzecie i ostatnie zadanie zapoznało uczestników z jedenastoma celami młodzieżowymi. Rozpoczęło to dyskusję o tym, które z nich są najważniejsze, ale także jak bardzo potrzebujemy ich wdrożenia w naszym kraju. Każdy uczestnik mógł podzielić się swoją opinią i poglądami na dany temat.

Wszyscy zgodnie przyznali, że spotkanie było owocne w nową wiedzę oraz wiele nowych propozycji i pomysłów, które w najbliższym czasie nasze koło EPAS planuje wdrożyć.

Maja Cielecka
Jakub Gajewski