ZAJĘCIA W RAMACH WSPÓŁPRACY Z POLITECHNIKĄ WROCŁAWSKĄ

PolitechnikaWroclawskaWspółpraca Politechniki Wrocławskiej z wybranymi szkołami średnimi Dolnego Śląska to wieloletni program mający na celu popularyzację nauki, zwłaszcza przedmiotów ścisłych, i zapoznawanie uczniów ze specyfiką studiów na kierunkach technicznych. W ramach takiej współpracy PWr oferuje zgłoszonym placówkom możliwość udziału w zajęciach (warsztatach, wykładach, a nawet laboratoriach) m.in. z matematyki, chemii czy fizyki prowadzonych przez pracowników uczelni.

Z przyjemnością informujemy, że do grona szkół współpracujących z PWr należy również II LO w Oleśnicy. 23 listopada odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym wspólne zajęcia.

Zajęcia z klasą IIId dotyczyły intuicji i najważniejszych własności związanych z pojęciem ciągu liczbowego. Liczne przykłady - w szczególności powtórka wiadomości dotyczących ciągów arytmetycznych i geometrycznych - były okazją do utrwalenia wiadomości o tych szczególnych rodzajach funkcji.

W drugim dwugodzinnym bloku udział wzięli uczniowie klasy IId. Tym razem mini-wykład poświęcony był gruntownej powtórce z funkcji kwadratowej: od przeglądu wszystkich jej postaci (postać ogólna, kanoniczna, iloczynowa) przez wzory Viete'a, do przykładów zadań maturalnych z parametrem. Oba spotkania przeprowadził dr Włodzimierz Bąk - pracownik Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej.