II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ZOFIA NIEWIADOMSKA WYRÓŻNIONA W XVII DOLNOŚLĄSKIM KONKURSIE O LAUR ZŁOTEGO PIÓRA

dol laur zlote pioro2021Miła wiadomość dotarła ostatnio do naszej szkoły za sprawą sukcesu uczennicy klasy 2b - Zofii Niewiadomskiej, która zdobyła wyróżnienie w XVII Dolnośląskim Konkursie o Laur Złotego Pióra "My Polacy, My Dolnoślązacy". Ten coroczny konkurs, odbywający się pod patronatem honorowym m.in. Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojewody Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Wrocławia, ma już swoją wieloletnią tradycję. Mecenat nad konkursem objął prof. Jan Miodek.

Uczestnicy mieli za zadanie napisać pracę na jeden z proponowanych tematów. Zofia wybrała temat następujący: "Jak twierdzi Olga Tokarczuk: Coś co się wydarza, a nie zostanie opowiedziane, przestaje istnieć i umiera. Historia, którą chcesz ocalić od zapomnienia i przekazać ją innym."

W tekście odwołała się do rodzinnych wspomnień, snując refleksję na temat wpływu przeszłości na tożsamość młodego człowieka, a wszystko to ujęła w niebanalną formę.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .